Wyprawy rowerowe Mikołajki

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Przecudna rowerowa wycieczka dwudniowa. Ilość przejechanych kilometrów 116 rozłożone na równe części. Jeździmy dookoła jezior, płyniemy statkiem zwiedzamy całe Mikołajki i tereny przyległe. Totalny kontakt z naturą. Wszystko na świeżym powietrzu nie ważne czy pada deszcz czy nie. To nasza flagowa wycieczka rowerowa. Zaplanowana perfekcyjnie nie zaskakuje. Jedziemy głównie po płaskim terenie. Lekkie wzniesienia, pagórki nie osłabiają. Jedzie się równym tempem. Co jakiś czas napotyka się jakiś punkt gastronomiczny. Zwiedzamy Mikołajki, tam sobie dajemy na to czas. Pijemy kawę w barach i tawernach. Statkiem płyniemy po jeziorze dwie godziny, tam pijemy piwo. Wycieczka rowerowa po mazurach daje taki wewnętrzny spokój. Nie ma pośpiechu. Załadowane rowery wraz z nami snują się powoli po jeziorze, cisza dookoła po zejściu na ląd zjeść rybę z mazurskich jezior. Po posileniu się ruszamy dalej. Mazur nie trzeba zbytnio opisywać i tłumaczyć co to jest za region. Znają je wyśmienicie Niemcy i sporo Polaków. Akurat Niemców jest tu zawsze dużo z powodu tego iż kiedyś były to tereny Prus wschodnich wiec mieszkali to mazurzy czyli Prusacy wyznania protestanckiego mówiący po polsku lub mazursku którzy byli raz germanizowani, raz polonizowani. Ciężkie kiedyś czasy były. Podczas naszych aktywnych wycieczek jak w tym przypadku wycieczki rowerowej z Warszawy na Mazury opowiadamy o tym podczas jazdy w autokarze. Dobrze powiedzieć o historii naszego państwa tak aby ludziom przypomnieć. Jadąc rowerem także wskazujemy miejsca, pamięci, świętości kultu. Udaje nam się zobaczy c często rzadkie okazy zwierząt np. konika polskiego dziko żyjącego z pokładu statku pasażerskiego.

Kilka słów o trasie; na nasze wyprawy rowerowe należy mieć umiarkowaną kondycję. Jeździmy turystycznie nie sportowo co oznacza, iż zatrzymujemy się by robić zdjęcia, kładziemy sią na kocach by popatrzeć w niebo i posłuchać natury. Zaglądamy do starych chałup, zwiedzamy muzea i wchodzimy w płatne atrakcje typu skanseny etc. innymi słowy uprawiamy bardziej turystykę a rower nam potrzebny jest do przemieszczania się. Często nasze tempo to 12 km/h. Dlatego iż robimy wiele przystanków np. do robienia zdjęć jeśli zauważymy ładny obiekt. Jest nas dwóch zawsze wiec jeden otwiera drugi zamyka grupę rowerową. Zawsze mamy zapasowe dętki, jedzenie i dużo wody. Zestaw opatrunkowy zawsze dobrze mieć.

Zapraszamy na wycieczki rowerowe z nami !

Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 1
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 2
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 3
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 4
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 5
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 6
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 7
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 8
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 9
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 10
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 11
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 12
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 13
Wyprawy rowerowe Mikołajki zdjęcie nr: 14
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853