Słowenia - wybrzeże Adriatyku i rejony alpejskie

Koszt: 1799 zł
Są wolne miejsca

Na 7 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki, NIE MA MOŻLIWOŚCI dokonania zmian w rezerwacji (tj. zmian danych osobowych, zamiana uczestników wyjazdu lub osób w pokojach, itp.)
 
Termin: 29.05.-2.06.2024
 
Lokalizacja: Słowenia
Zbiórka: środa 29.05.2024 godz. 19:00 na Placu Bankowym w Warszawie
Wyjazd: godzina 19:15
Powrót: niedziela 2.06.2024 godz. 24:00 na Pl. Bankowy w Warszawie (godzina przyjazdu zależna od warunków panujących na drodze – korki, pogoda itp.)
 
Kategoria: wycieczka pieszo-objazdowa do Słowenii.
 
 
Zapraszamy na przedłużony weekend do malowniczej Słowenii!
 
Wyjazd podzielony będzie na części tematyczne, podczas których zobaczymy malownicze krajobrazy, najważniejsze obiekty, piękne miasta i wioski, a także spędzimy czas na wybrzeżu morza Adriatyckiego.
Zejdziemy również z utartego szlaku, aby dotrzeć tam, gdzie inni nie docierają i poznać miejsca nieoczywiste, rzadko odwiedzane przez turystów.
 
Słowenia, a dokładnie Republika Słowenii to obecnie jedno z najzamożniejszych oraz najbardziej rozwiniętych państw byłej Jugosławii. Jej stolicą jest Lublana.
Większość obszaru Słowenii to tereny górzyste, pokryte prawie w 50% lasami – Słowenia uważana jest za jeden z najbardziej zielonych krajów na świecie!
 
Będziemy mieli okazję przekonać się o tym na własne oczy! W części alpejskiej zobaczymy m.in. malownicze górskie krajobrazy z jeziorem Bled oraz jedną z największych atrakcji – wąwozem Vintgar. Część miejska to przede wszystkim stolica kraju – Lublana, a część śródziemnomorska to położony nad morzem Adriatyckim Piran i Izolę, w której spędzimy dwie noce. Ale to nie wszystko!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Program wyjazdu:
 
Dzień 1 (środa):
 
Wieczorne spotkanie na Placu Bankowym w Warszawie i przejazd w kierunku Słowenii.
 
Dzień 2 (czwartek):
 
Przejazd do Słowenii i spotkanie z przewodnikiem.
 
Tego dnia odwiedzimy jedne z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Słowenii. Będziemy rozkoszować się pięknymi krajobrazami i wyjątkową przyrodą, a także podziwiać wspaniała średniowieczną architekturę.
 
Jednym z nich będzie przepiękne szmaragdowe jezioro Bled, pośrodku którego leży mała wyspa z kościołem Wniebowzięcia NMP. Podczas wizyty posłuchamy ciekawych historii związanych z tym miejscem, a także wejdziemy na punkt widokowy ze wspaniałą panoramą na całe jezioro.
 
Kolejnym punktem będzie znany wąwóz Vintgar. Przez wąwóz o długości 1600 m oraz głębokości 250 m utworzony przez rzekę Radovna, poprowadzona została jednokierunkowa ścieżka. Wizyta tam to prawdziwa uczta dla oczu!
 
Po południu dotrzemy do malowniczej Radovljicy. Jest to to jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miasteczek w Słowenii. Jej centrum pełne jest zachowanych kamienic z XVI i XVII wieku. Miasto znane jest również z tradycji wytwarzania miodu. Znajduje się tu muzeum pszczelarstwa.
 
Radovljica to również miejsce naszego noclegu.
Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny na obiad i samodzielny spacer po mieście.
 
Zakwaterowanie i nocleg.
 
 
 
Dzień 3 (piątek):
 
Śniadanie w hostelu, wykwaterowanie i wyjazd na kolejny dzień pełen atrakcji.
 
W dniu dzisiejszym odwiedzimy stolicę Słowenii Lublanę oraz najstarszą słoweńską wieś winiarską. Odkryjemy również podziemne skarby Słowenii w Jaskini Vilenica.
 
Lublana, stolica Słowenii, to miasto które łączy nowoczesność z licznymi pozostałościami średniowiecza czy architektury barokowej. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy słynne budowle jak zamek czy ratusz, liczne mosty przecinające rzekę Ljubljanice oraz inne charakterystyczne obiekty.
 
Następny punkt zwiedzania nawiąże do tradycji winiarskich Słowenii. Odwiedzimy najstarszą słoweńską wieś winiarską – Goce.
Podczas spaceru kamiennymi uliczkami, przewodnik przybliży nam historię słoweńskiego zamiłowania do win. Będziemy mieli również możliwość zakupu napoju u tutejszego winiarza.
 
Następnie zaprosimy Was do miejsca nieoczywistego, rzadko odwiedzanego, a najsilniej związanego z przyrodą i historią Słowenii.
Jaskinia Vilenica, czyli jaskinia wróżek to najstarsza na świecie jaskinia udostępniona turystom! Miejsce okazałe, z trasą charakteryzująca się wyjątkowej urody formami krasowymi, ułożonymi w niespotykane kształty. Trasa prowadzi nas w górę i w dół, przeprowadza przez kolejne sale, aż do Sali Wróżek, które według mitologii wskazały mieszkańcom okolicznych wiosek wejście do jaskini.
 
Przejazd do Izoli. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
 
Dzień 4 (sobota):
 
Śniadanie i rozpoczęcie części śródziemnomorskiej wycieczki. Dzisiejszy dzień będzie nastawiony na odpoczynek i leniwe spacery wzdłuż wybrzeża.
 
Przejazd i spotkanie z przewodnikiem w Piranie.
Piran to niewielkie miasteczko położone na cyplu wysuniętym malowniczo w Morze Adriatyckie. Nazywane słoweńską perłą Adriatyku, charakteryzuje się wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami położonymi wokół uroczych placów. Przypomina scenerię włoską? I słusznie! Miasto przez długi czas należało do Włoch!
  
Po spacerze z przewodnikiem czas wolny. Chętni będą mogli wrócić do hotelu autokarem lub na piechotę – podziwiając krajobraz Przymorza.
 
Obiadokolacja w hotelu.
 
Zaletą naszego hotelu jest bliskość morza. Chętni będą mogli zatem spędzić wieczór na plaży, spacerując po uliczkach miasteczka lub w jednej z licznych restauracji.
 
 
Dzień 5 (niedziela):
 
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Czas na pożegnanie z morzem i ostatnie zdjęcia.
 
 
Wyjazd do Warszawy w godzinach przedpołudniowych.
 
 
 
 
 
 
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki
 • opiekę pilota;
 • 3 dni zwiedzania z lokalnym przewodnikiem w j. polskim
 • 1x nocleg w hostelu w Radovlijcy, w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
 • 2x nocleg w hotelu 3* w Izoli, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 3x śniadanie w hotelach 
 • 2x obiadokolacja w hotelu w Izoli (napoje płatne dodatkowo)
 • zestawy słuchawkowe tourguide
 • opłaty parkingowe
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • składkę na TFG i TFP
 
Cena nie obejmuje:
 • pozostałych posiłków
 • biletów wstępu – 25 EUR/os.
 • opłaty klimatycznej 10 EUR/os.
 
BRAK UKRYTYCH KOSZTÓW

ZASADY PŁATNOŚCI:

Rata 1 - 360 zł - płatna w ciągu 7 dni od dnia rezerwacji
Rata 2 - 1439 zł - płatna do 1.04.2024 r.
 
 
 
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany. 
 

 
 DODATKOWE INFORMACJE:
 
Dokumentem pozwalającym przebywać turystom z Polski na terytorium Słowenii jest dowód osobisty lub paszport. 
 Hotele w Słowenii mogą poprosić o dowody osobiste w celu zeskanowania. Odmowa zeskanowania dokumentu jest równoznaczna z niewpuszczeniem do hotelu
 
Płatność odbywa się głównie kartą, ale należy mieć ze sobą trochę gotówki – walutą w Słowenii jest euro. Gotówkę najlepiej wymienić jeszcze w Polsce.
Należy mieć ze sobą również kilka euro w gotówce (najlepiej monety) na toalety w drodze do i ze Słowenii.
 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853