Wycieczka w Gorce

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Gorce są po prostu przepiękne i obowiązkowe do przejścia dla każdego turysty. My zdecydowaliśmy się na organizacje wycieczki w te góry już po raz kolejny. Tym razem odwiedziliśmy Gorce w okresie, w którym kwitły Krokusy. Było to w pierwszym weekendzie kwietnia. Dostaliśmy potwierdzenie – krokusy kwitną i byliśmy tam po 5 dniach. Ekipa gotowa na wędrówkę i wyruszyliśmy na dwa dni. Podczas naszych wycieczek w Gorce zawsze wybieramy kilka szczytów w dwa dni tak zobaczyć jak najwięcej i się nie przemęczyć górami a nacieszyć.

Więc wyruszyliśmy na wycieczkę w góry dla gór i siebie. Jak widać po zdjęciach krokusy nie były głównym celem a bardziej kontemplacja górskich widoków i powietrza oraz sama wędrówka. No i oczywiście nasze wspólne towarzystwo. 

Wspomnieć warto o Kurtynowej Kolibie, którą na początku wędrówki zobaczyliśmy tak na rozgrzewkę by zaciekawić jeszcze bardziej grupę ciekawa z powodów walorów historycznych, ponieważ ukrywali się w niej partyzanci z czasów drugiej wojny światowej.  

Wkrótce doszliśmy do Magurek z wieżą widokową na szczycie i o ile jest ładna pogoda jest naprawdę super widok. My nie mieliśmy szczęścia tym razem, gdy doszliśmy dosłownie 15 minut wcześniej nagle zaszła mgła i widoczność spadła do kilkunastu metrów. No takim prawem rządzą się góry. Nie przeszkodziło to natomiast temu aby ponownie odwiedzić szczątki „ Liberatora” – amerykańskiego bombowca z okresu wojny, który rozbił się blisko w 1944 roku.

Odwiedziliśmy także Gorczańską Chatę. Tu odbyła się dłuższa przerwa. Warto tu zawsze wpaść na herbatkę i poznać fajnych ludzi. Jak Państwo wiecie wyruszamy i chodzimy z grupami i zawsze element integracyjny jest mile widziany a to akurat nasza silna strona.

Turbacz – zawsze zachwyca, tu można wchodzić o każdej porze roku. Było także i tym razem.

Proszę ponownie obejrzeć główne zdjęcie z tej wycieczki – drzewa o dwubarwnej kolorystyce – zarówno zielone igły jak i biała połać. Temperatura na Turbaczu była w okolicach zera.

Zrobiliśmy w dwa dni na tej wycieczce w góry 28 km. Spokojnie spacerując bez pośpiechu podziwiając wspaniałe widoki.

Serdecznie zapraszamy na nasze wycieczki w Gorce. Rekomendujemy wpisać się na newsletter - bedziemy wysyłać powiadomienia o zbliżających się wycieczkach. 

 

 

Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 1
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 2
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 3
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 5
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 6
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 7
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 8
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 9
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 10
Wycieczka w Gorce zdjęcie nr: 11
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853