Wycieczka rowerowa po Biebrzy

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wycieczka rowerowa do Biebrzy. BPN rowerem. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach.

Rowerem do Biebrzańskiego Park Narodowego jak zwykle jest atrakcyjna o każdej porze roku nie tylko na szlaku wodnym Biebrzy, ale i licznych  szlakach rowerowych - w okresie wiosennej eksplozji ptasiego życia; latem, gdy bagna i lasy zachwycają urodą dzikich kwiatów; jesienią, w czasie godowych turniejów jeleni i zimą, kiedy spotkanie z łosiem jest pewne niemal na sto procent.

W szerokiej dolinie silnie meandrującej Biebrzy znajduje się największy zespół torfowisk i mokradeł w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Zachowały się tu rzadkie, zagrożone i ginące w kraju i Europie gatunki roślin, ptaków i innych zwierząt. Rowerem przez Bagna Biebrzańskie, które są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i w Europie Środkowej ostoi ptaków wodno-błotnych.

Największa w kraju ostoja łosia. Rowerem po Biebrzy

Przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego najlepiej poznawać z wielu, oznakowanych ścieżek edukacyjnych i szlaków turystycznych - pieszych, rowerowych i kajakowych. Prowadzą one często przez kładki i pomosty, a na ich trasie znajdują się obserwacyjne wieże widokowe. Najatrakcyjniejsze pod względem przyrodniczym są wyznaczone w parku ścieżki edukacyjne oraz szlaki rowerowe. Prowadzą one przez ciekawe i bardzo urozmaicone  tereny doliny Biebrzy pozwalając zapoznać się z przyrodą, kulturą, tradycją tych ziem oraz różnorodną forma krajobrazu. Szlaki rowerowe przebiegają zarówno po drogach asfaltowych jak również drogami leśnymi i polnymi ścieżkami. Niektóre fragmenty szlaków mogą być piaszczyste, inne z kolei nieco podmokłe, ale napewno bardzo niezwykłe i malownicze.

Wycieczka rowerowa - dwa dni ok 100km

Z samego rana dojeżdżamy do uroczego dworku skąd wyruszymy na całodzienną wycieczkę rowerową szlakiem, który poprowadzi nas przez najciekawsze tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na trasie między innymi małe wioski nawiązujące do dawnej architektury nad Biebrzą, w Budach dowiemy się jak żyje i mieszka  Król Biebrzy i dalej Olszową Drogą dojedziemy do ścieżki przyrodniczo - historychnej "Wokół Fortu IV". Carska Twierdza i okolice Goniądza  pełne uroczych zakątków i wyjątkowych miejsc. Wieczorem zjemy kolację nad samym brzegiem Narwi w towarzystwie prawdziwego miłośnika i pasjonata tutejszej przyrody.

Dla chętnych na miły początek dnia pobudka skoro świt. Płyniemy katamaranem na wschód słońca i na obserwację dzikich zwierząt. 

Rejs ma charakter przyrodniczo - krajoznawczy i każdemu może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń. Naturalne doliny rzeczne Biebrzy i Narwi znane są w Europie z zachowania wyjątkowego świata roślin i zwierząt. W czasie podróży mijamy rozległe zalewowe łąki, od wiosny okupowane przez wiele rzadkich gatunków ptaków, żeremia bobrowe, a przy odrobinie szczęścia spotkanie z królem bagien - łosiem. 

Po spływie śniadanie i czas na rowerowe odkrywanie innych ciekawych miejsc  zaczynając od miejscowości Wizna z kolekcją wspaniałych murali. Tematyka każdego malowidła związana jest bezpośrednio z miejscowością lub jej okolicami. Pierwszy mural przedstawia epizod bitwy pod Wizną (07-11.09.1939) zwanej Polskimi Termopilami. O kolejnych muralach i historii ich powstania dowiemy się na miejscu. Przejedziemy urokliwymi trasami przez wioski, pola i łąki. Zwiedzimy uroczy dwór Lutosławskich, w miejscowości Bronowo przejedziemy przez długi, drewniany most gdzie kręcono sceny do filmu Wołyń oraz Konopielkę. Przejedziemy przez Niwkowo w kierunku Wizny. Na koniec posłuchamy opowieści o ptakach i udamy się w drogę powrotną do Warszawy.

Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 1
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 2
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 3
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 4
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 5
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 6
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 7
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 8
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 9
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 10
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 11
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 12
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 13
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 14
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 15
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 16
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 17
Wycieczka rowerowa po Biebrzy zdjęcie nr: 18
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853