Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wycieczka rowerowa Sandomierz i Góry Pieprzowe

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

tak w skrócie wyglądał nasz opis wycieczki. Zrobiliśmy ok 110 km. w dwa dni. Zapraszamy na tą wycieczkę co rok w miesiącach wiosenno-letnich ponieważ będziemy ją powtarzać z powodów fantastycznych widoków oraz wspaniałych wrażeń.  

Wycieczkę rozpoczeliśmy w Ujeździe przy zamku Krzyżtopór, który na początek zwiedzimy na piechotę. Po zwiedzeniu wsiadamy na rowery i  ruszymy w drogę  do Gór Pęchowskich pod pomnik legionistów Piłsudskiego i dalej przepięknym wąwozem do wsi Beradz i dalej Garbowice. Tu zobaczymy dom, w którym były kręcone zdjęcia do Oscarowej "Idy". Następnie w Przepiórowie obejrzymy pochodzący z I poł. XIX w. dwór ostatniego dyktatora powstania styczniowego, gen. Prądzyńskiego. Zatrzymamy się w przepięknym miejscu na wzgórzu gdzie będziemy mogli napić się kawy i zjeść coś ciepłego. Po odpoczynku jedziemy w kierunku ruin zamku w Ossolinie i dalej do kaplicy narodzenia pańskiego zwanej "Betlejkiem". Będziemy jechać pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi aż do jednej z winnic, która otoczona jest malowniczymi sadami owocowymi, a w której będziemy mogli degustować i zakupić wspaniałe wino tutejszej roboty o odmianie Bianka. Po drodze czeka nas wizyta w kolejnej przepięknej winnicy gdzie poznamy przesympatycznych właścicieli i dowiemy się jak odbywa się produkcjia win. Dalej przejedziemy do uroczej wioski położonej zaledwie 2 km od Sandomierza, do naszego gościńca na ciepłą kolację, integrację i nocleg.

Cała nasza trasa wycieczki jest przeznaczona na większosć typów rowerów. Jedynie problem mogły by mieć kolarzówki. Teren do jazdy jest w większosći nie po asfalcie a raczej po szutrowej drodze. Ogólnie raczej nie prowadzimy naszych wycieczek po trasach asfaltowych chyba że tak jak w Białorusi dla przykładu trasy rowerowe w puszczy są asfaltowane.   

 

Po śniadaniu kolejny raz sprawdzamy rowery pod katem technicznym, szczególnie stan kół, ogumienia i oświetlenia. Po czym wyruszamy na kolejny etap naszej wycieczki rowerowej wąwozem Salve Regina do Sandomierza, miasta magicznego, które oczaruje każdego.  Na początek czas spędzimy na sandomierskim Rynku gdzie każdy będzie mógł poczuć klimat tego miejsca. Następnie  miniemy rynek i pojedziemy w stronę Ożarowa. Jedziemy w kierunku krainy kwitnących sadów pzez piękną "SandomierskąToskanię" Mijamy kolejne ciekawe miejscowości i dojeżdżamy  do Międzygórza - tutaj do obejrzymy ruiny średniowiecznego zamku.  W Słabuszewicach zobaczymy piękny, świeżo odrestaurowany dwór - miejsce niestety prywatne, ale może nikt nas nie pogoni :), ciągle trwają tam prace remontowe.  Po drodze miniemy kilka malowniczych  miejscowości i dotrzemy do przepięknej winnicy, po której oprowadzi nas sam właściciel i jego zabawne psiaki. Po odpoczynku wyruszymy w kierunku Opatowa gdzie zakończymy naszą wycieczkę.  

Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 1
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 2
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 3
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 4
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 5
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 6
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 7
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 8
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 9
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 10
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 11
Wycieczka rowerowa do Sandomierza. Góry Pieprzowe zdjęcie nr: 12
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853