Spływy kajakowe Krutynia

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

 Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną ofertę naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do naszego newslettera to będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Polecamy nasze wycieczki rowerowe po całej Polsce i krajach ościennych. Ponadto organizujemy wyprawy trekkingowe o różnych stopniach trudności. W programie mamy wycieczki górskie, spływy kajakowe i wiele innych.

Tym razem zapraszamy na krótką relację ze spływu kajakowego rzeką Krutynia, której to zbyt długo przedstawiać nie trzeba. W kilku zdaniach przybliżę jej charakter:

Długość rzeki to 99 km, z czego większość udostępniona jest do organizacji spływów. Głębokość ok 1,5 do 7 metrów. Spokojny nurt i wiele roślinności oraz ptaków występujących tu licznie umila czas na kajaku. Przepływa ona przez kilka jezior, a wzmianki o spływach sięgają czasów przedwojennych.

Istotnym elementem tego typu atrakcji jest bezpieczeństwo kajakarzy podczas całej wyprawy. Kładziemy spory nacisk, aby wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem jak i miejscowymi obyczajami. Cały czas chcemy być zgodni z naturą i jej nie przeszkadzać a wręcz pomagać, jeśli się da.

Spływy trwają dwa dni i pokonujemy podczas nich ok 20 km. Zajmuje to całe dwa dni, ponieważ tempo każdy ustala sobie indywidualnie jak mu pasuje. Każdy zna doskonale miejsce spotkań i noclegu, więc nie ma potrzeby trzymać się kurczowo w grupie. Niektórzy wolą delektować się naturą i otoczeniem powoli snując się zgodnie z nurtem rzeki inni wolą galop i posiedzieć przy piwie w stanicy po drodze.  

Za każdym razem na wieczór mamy spotkania integracyjne organizowane w różnych sposobach. Lubimy organizować ogniska z jedzeniem dla smakoszy mięsa i/lub wege, jak kto sobie życzy. Przy czym mamy schłodzone piwko lub gorącą herbatkę w zależności od gusty. Zdarza się schłodzona wódeczka, jeśli ktoś lubi. Oglądamy gwiazdy i słuchamy nocy. Kolejny dzień zaczynamy świeżutkim śniadankiem często z regionalnymi potrawami do tego gorąca kawa i droga ku rzece na kolejny etap spływu kajakowego.

Serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i zapraszamy z nami na wycieczki

Piotr i Kasia  

Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 1
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 2
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 3
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 4
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 5
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 6
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 7
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 8
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 9
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 10
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 11
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 12
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 13
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 14
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 15
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 16
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 17
Spływy kajakowe Krutynia zdjęcie nr: 18
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853