Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Spływ Pilicą i coś więcej

 

Termin wyjazdu 4.08.2019r.
 
Zbiórka: 4.08.2019r. godz 08:30 na Pl. Bankowym, wyjazd godz. 08:45

Powrot:  4.08.2019r. ok godz. 21:00 na Pl. Bankowy
                      
 

Kategoria jednodniowa wycieczka kajakowa ze zwiedzaniem  

 

Gorące lato powraca, a jeśli ktoś jeszcze się wahał i nie zplanował weekendu my mamy propozycję  na bardzo przyjemną i relaksującą jednodniową wycieczkę na południowe Mazowsze.

 

 Coś więcej niż tylko spływ Pilicą 

 

Zwiedzimy zlokalizowane w klasycystycznym pałacu Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gdzie w przystępny i ciekawy sposób poznamy historię wielkich Polaków, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych. Pospacerujemy chwilę po okazałym przypałacowym parku krajobrazowym, a następnie udamy się w górę rzeki Pilicy i rozpoczniemy nasz spływ. Pokonamy łatwy, przyjemny i malowniczy odcinek rzeki, poleżymy na piaszczystej plaży i zachwycimy się bogactwem przyrody. Na koniec dnia odpoczniemy na wareckim rynku przy piwie lub szarlotce z jabłek uprawianych w okolicznych sadach owocowych.

 

Program wycieczki:

Przyjazd do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz czas wolny na spacer po parku.      

Warka jest miejscem urodzenia dwóch ważnych postaci Piotra Wysockiego - naczelnika Powstania Listopadowego oraz Kazimierza Pułaskiego – polsko-amerykańskiego bohatera walczącego o niepodległość obu narodów. Muzeum w Warce przybliża sylwetkę Kazimierza Pułaskiego, jak również historię zasłużonych Polaków, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu kilka lat temu pięknie odnowionym i ponownie otwartym dla zwiedzających. Pałac będziemy zwiedzać z przewodnikiem, który dokładnie opowie nam o tym, jakże ważnym miejscu (w pałacu należącym do szlacheckich rodzin bywali m.in. król Stanisław August Poniatowski, marszałek Józef Piłsudski czy malarz Józef Mehoffer), jak również o zgromadzonych tu meblach, obrazach i historycznych pamiątkach. Po zwiedzaniu będzie chwila czasu wolnego na spacer po zabytkowym parku krajobrazowym.

Następnie wyjazd w kierunku wsi Budy Michałowskie, gdzie rozpoczniemy spływ rzeką Warką. Chwila czasu wolnego na przebranie się i przygotowanie do spływu.

 

Spływ na odcinku Budy Michałowskie-Warka (16 km, około 5 godz.)

    

Rzeka Pilica ze względu na to, iż jest to jedna z najdłuższych (ponad 300 km) i największych rzek w centralnej Polsce nazywana jest często Królową Mazowsza. Rzeka przepływa przez pola, łąki i lasy, zdarzają się też malownicze zakola i ustronne, dzikie miejsca, gdzie można spotkać ptactwo wodne.

Trasa naszego spływu rozpoczynającego się od mostu we wsi Budy Michałowskie jest dość często uczęszczana, ale jednocześnie jest to łatwy, bezpieczny i jeden z najładniejszych odcinków rzeki. Po drodze miniemy kilka piaszczystych plaż, gdzie choć raz zatrzymamy się z na odpoczynek. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli w czystej i orzeźwiającej wodze. Po około 4-5 godzinach dopłyniemy do mostu kolejowego w Warce, gdzie przy przystani kajakowej zakończymy nasz spływ.

Chwila czasu wolnego na przebranie się i spakowanie.

 

Przejazd na rynek w Warce, czas wolny na przepyszną szarlotkę, lody, kawę, piwo lub zjedzenie pizzy na rynku. 

 

Okolice Miasta Warka słyną przede wszystkim z sadów owocowych, a szczególnie z uprawy soczystych i słodkich jabłek. Nic więc dziwnego, że jabłecznik jest najpopularniejszym deserem w tym regionie. Po całodniowym spływie z pewnością zasłużymy na pyszną szarlotkę z lodami lub bitą śmietaną oferowaną przez jedną z kawiarni na wareckim rynku, dla bardziej głodnych natomiast będzie możliwość skorzystania z usług

pobliskiej pizzerii.

Warto wspomnieć, iż w mieście Warka już od XIV wieku, czyli zaraz po uzyskaniu praw miejskich zaczęto produkcję piwa. Wyborny smak, kolor i klarowność wareckiego piwa były i nadal są doceniane w całym kraju Od procesu warzenia piwa wzięła się prawdopodobnie nazwa miasta (warka to piwowarska jednostka miary).

      

Koszt wycieczki 0 zł

 

Cena zawiera:

       przejazd busem lub  autokarem na trasie opisanej w programie

       opiekę pilota wycieczki 

       zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

       wypożyczenie kajaków 2-osobowych, wioseł i kamizelek ratunkowych 

       ubezpieczenie NNW

 

Cena nie zawiera:

       posiłków, napoi podczas spływu

       własnych wydatków

       biletów wstępu do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce 10 PLN/os/normalny, 7 PLN/os/ulgowy

 

Co zabrać:

       kostium kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania

       dokument tożsamości (będzie potrzebny przy wypożyczeniu kajaków)

       buty/sandały wodoodporne

       wodoodporny worek żeglarski lub grube worki na śmieci

       rękawiczki rowerowe (przydatne podczas wiosłowania)

       kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy

       przynajmniej 1,5 litra wody oraz kanapki/przekąski (na trasie spływu nie zawsze jest możliwość zakupy napoi czy jedzenia)

       ubranie na zmianę (na wypadek wpadnięcia do wody :)

 

 

Uwaga: Spływ odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników. Trasa jest stosunkowo łatwa i bezpieczna, dlatego też w spływie mogą brać udział również dzieci (pod opieką dorosłych).

© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart