Rejs na koniec wakacji - Mazury Północne

Koszt: 899 zł
Są wolne miejsca

TERMIN  WYJAZDU 1-4.09.2022r.
 
Lokalizacja: Giżycko, Północne Mazury
 
Zbiórka: 1.09.2022 r. godz. 6:45 na Pl. Bankowym w Warszawie przy pomniku J.Słowackiego
 
Wyjazd: godz. 7:00
  
Powrót:  4.09.2022 r. ok. godz. 22:00 do Warszawy na Pl. Bankowy w zależności od warunków drogowych.
  
Kategoria: rejs dla osób bez doświadczenia żeglarskiego, nastawionych na odpoczynek, poranki przy kawie i integrujące wieczory z ogniskiem i tańcami. Wszystkie odwiedzane porty z infrastrukturą sanitarną (wc, prysznice) oraz tawernami, knajpkami, barami. Po co jechać do hotelu i codziennie widzieć tą samą plażę? Na rejsie każdego dnia zwiedza się nowe miejsca! 

Nasze wyjazdy swoją kameralną formułą przypominają wakacje ze znajomymi (a nie obóz studencki) Wyjazd idealne dla osób bez grupy jak i singli.
 
Nie masz z kim jechać? Jedź z nami!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czego się spodziewać?
 
Jachty żaglowe mieszczące 6-8 osób, wyposażone w aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem (kuchenki, lodówki, zlewozmywak, naczynia itp.), łazienki (umywalki, wc), ogrzewanie. Wszystkie łodzie świetnie utrzymane.
 
 
Nasza podróż zacznie się od zbiórki w Warszawie i wspólnego przejazdu autokarem. Po drodze zatrzymamy się na zrobienie zakupów jedzenia i picia na cały rejs.
 
Dzień na jachcie zaczyna się od wspólnego przygotowania śniadania i kubka aromatycznej kawy. Podczas 4-6 h żeglugi można się opalać na pokładzie, uczyć rzemiosła od sternika, pływać i nurkować na postojach w najpiękniejszych zatoczkach. Zazwyczaj załoga przygotowuje lunch czy obiad wg własnych upodobań . Nie wprowadzamy grafików, nie zmuszamy – zawsze znajdą się pasjonaci sztuki kulinarnej! Załoga odpowiada za swoje wyżywienie jak również posiłki sternika.
Po dopłynięciu do portu docelowego można przygotować kolację albo skosztować w tawernie miejscowych specjałów. Wybraliśmy najlepsze porty na północnych Mazurach, z pełną infrastrukturą sanitarną, zapleczem gastronomicznym, miejscem na ognisko. Wino, śmiech i taniec to nieodzowne elementy wspólnych wieczorów!
 
 
 
 
Program:
 
Dzień 1: Warszawa - Giżycko - Harsz
 
Ok. godziny 7:00 odjazd autokaru z Warszawy. Podczas przejazdu wybór skarbnika jachtu i wspólne zakupy żywnościowo/napojowe w supermarkecie. Przyjazd do Giżycka ok. godz. 14. Zakwaterowanie na jachtach, krótkie szkolenie z bezpieczeństwa. Wypłynięcie na jezioro Kisajno w kierunku Nowego Harszu. Wieczorna integracja w knajpce z grillem.
 
Dzień 2: Jez. Dargin, Mamry, Mamerki, Kietlice
 
Zaraz po śniadaniu wypłynięcie w kierunku Jez. Mamry. Po dopłynięciu do Mamerek czas wolny na plażowanie albo zwiedzanie bunkrów: kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej, w latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. Kilka bunkrów można zwiedzać samodzielnie za darmo, wstęp do całego kompleksu kosztuje 20 zł, warto dopłacić i zwiedzać z przewodnikiem – ok. 10-15 zł/os. w grupie. Po południu opuszczamy Mamerki i płyniemy do stanicy wodnej w Kietlicach. Wieczorna integracja przy ognisku.
 
Dzień 3: Kietlice-Sztynort
 
Po smacznym śniadaniu żegluga Jeziorem Dargin. Podziwianie Wyspy Kormoranów, zakończenie dnia w porcie Sztynort. Można tu spotkać brać żeglarską z całej Polski w najbardziej znanej tawernie na Mazurach – Zęzie (od kilku lat pod nazwą „Pruska Baba”). Można będzie skosztować smażonej sielawki, bardzo popularniej i smakowitej pizzy a wieczorem zaszaleć na koncercie szant!
 
Dzień 4: Sztynort-Giżycko-Warszawa
 
Po wczesnym śniadaniu ostatnie chwile na opalanie i pamiątkowe zdjęcia podczas płynięcia do Giżycka. Pakowanie, zdanie jachtów. Ok godz. 16 wyjazd w stronę Warszawy. Powrót do stolicy ok. godz. 22.
 
 
 
 
Cena zawiera:
 
  • 1 miejsce na jachcie
  • transport Warszawa-Giżycko-Warszawa
  • doświadczonego sternika
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie
  • organizację czasu wolnego: zwiedzanie, zapoznanie, integrację, wspólne wyjścia
 
 
Cena nie zawiera:
 
  • składka jachtowa (sprzątanie + wc, opłaty za porty, jedzenie) - 200 PLN
  • kaucja zwrotna 200 PLN
  • bilet wstępu do kompleksu bunkrów
 

    

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853