Rowerowe Velo Baltica Zachodniopomorskie: Trzęsacz - Jarosławiec

Koszt: 1099 zł
Są wolne miejsca

Potrzebujesz rozłożyć płatność na raty? Skontaktuj się z nami! 
 
 
Termin wyjazdu: 13-16.06.2024 r. 
 
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Zbiórka: czwartek 13.06.2024 r. godz. 22:30 w Warszawie przy Placu Defilad pod Pałacem Kultury
Powrót: niedziela 16.06.2024 r. ok. godz. 23:00/24:00 do Warszawy  (godzina powrotu uzależniona jest od warunków panujących na drodze: korki, pogoda itp.) 
 
Kategoria: przedłużony weekend rowerowy na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego.
 
 
Trudność trasy: średnia, wymaga średniej i dobrej kondycji ze względu na ilość km do przejechania (każdego dnia mamy do przejechania ok. 60-65 km) i podjazdy. W większości jedzie się wydzieloną drogą rowerową lub lokalnymi drogami asfaltowymi o niskim natężeniu ruchu, fragmentami mamy drogi leśne, odcinkowo występuje szutrowa nawierzchnia i lekkie podjazdy na występujących tam pagórkach.
 
Grupa jedzie średnim tempem turystycznym ok. 15-18 km/h – uczestników prosimy o dostosowanie swojej prędkości jazdy tak, żeby grupa jechała razem. Można odłączyć się od grupy zgłaszając to pilotom i jechać samodzielnie na własną odpowiedzialność docierając o wyznaczonej porze do miejsca noclegu.
 
Rekomendujemy rowery trekkingowe, górskie, MTB, crossowe. Ewentualnie do przemyślenia rower miejski. Szosówki/kolarzówki nie są odpowiednie na drogi leśne i szutry.  
 
 
PROSZĘ PAMIĘTAĆ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy na rower, tempa grupy i ilości kilometrów do przejechania. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Uczestnika, jak i dla całej grupy. W razie wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – prosimy o kontakt przed podjęciem decyzji.
 
Jeździmy na lekko. Na rower zabieramy tylko to co potrzebne, cały bagaż zostaje w autokarze.
 
WAŻNE!
Przed wyjazdem proszę sprawdzić stan techniczny roweru, przerzutki, ciśnienie w oponach, hamulce itp. Na miejscu nie będzie czasu i możliwości na serwis. Pilot nie jest serwisantem i nie umie i nie naprawia rowerów.
 
 
 
Trasa rowerowa R10 to jedna z najbardziej popularnych tras nadmorskich, poprowadzona na terenie  województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Długość całej R10 wynosi ok. 430 kilometrów, więc aby ją pokonać, trzeba zarezerwować sobie trochę wolnego czasu. Podczas przemierzania szlaku będzie można zwiedzić popularne nadmorskie miasta, a liczba atrakcji w tym rejonie jest naprawdę spora. To bardzo dobry wybór na relaksującą wycieczkę rowerową z szumem morza w tle, bezcennymi widokami, morską bryzą i rybitwami na horyzoncie.
 
 
 
 
 
 
Plan wycieczki:
 
Dzień 1:
 
Spotkanie w nocy z czwartku na piątek w Warszawie i wyazd w kierunku Trzęsacza.
 
 
Trasa przejazdu rowerowego w piątek:
Trzęsacz – Niechorze – Mrzeżyno – Dźwirzyno – Grzybowo – Kołobrzeg – ok. 55-60 km. Trasa w większości utwardzona, ścieżki rowerowe, leśne drogi pożarowe, dukty leśne.  
 
 
Po dojeździe na miejsce do Trzęsacza będzie czas wolny obejrzenie ruin zniszczonego przez morze kościoła oraz podziwianie widoków na Bałtyk z wysokiej platformy-tarasu widokowego na skarpie. To ruiny XV-wiecznego kościoła, który wzniesiono 2 kilometry od morza- była to podobno jedna z najokazalszych świątyń w okolicy. Linia brzegowa ulegała jednak zmianie, a morze stopniowo podmywało klif, na którym osadzono budynek. W 1874 odbyło się ostatnie nabożeństwo, a w 1900 zapadła się spora część świątyni… Dziś ostatnia ściana kościoła przypomina o sile morskiego żywiołu…
 
Z Trzęsacza wyruszamy na wyprawę rowerową R10-tką w stronę Kołobrzegu. Przez Rewal dojedziemy do Niechorza, gdzie obowiązkowo należy obejrzeć latarnię morską. Latarnia w Niechorzu to chyba najpiękniejsza z latarni - wraz z domkiem latarnika i małym ogródkiem robi bardzo miłe wrażenie. Chętni będą mogli wdrapać się na jej szczyt, skąd roztacza się piękny widok na wybrzeże Bałtyku.
 
Z Niechorza szlak prowadzi przez Pogorzelicę, za którą będziemy jechać wzdłuż terenów jednostki wojskowej trasą wyłożoną kocimi łbami - rekompensatą tego trudu jest widok z punktu widokowego Pogorzelica-Mrzeżyno na puste plaże i bezkresne morze. Stąd już niedaleko przez lasy i po leśnych drogach pożarowych do Mrzeżyna, gdzie jest możliwy postój na obiad w porcie. Tutaj rzeka Rega wpada do Bałtyku. Dalej jedziemy przez Rogowo pomiędzy jeziorem Resko Przymorskie i morzem do Dźwirzyna. Tutaj w porcie ma ujście kanał Resko, który łączy jezioro z Bałtykiem.
Następnie kierujemy się ścieżkami rowerowymi przez Grzybowo do Kołobrzegu.
 
Zakwaterowanie i nocleg. Obiadokolacja w ośrodku.
 
 
W wolnym czasie dla chętnych możliwe samodzielne zwiedzanie. W Kołobrzegu proponujemy zwrócić uwagę na latarnię morską oraz kołobrzeskie molo, Amfiteatr słynny z organizowanych tu koncertów czy na Starówce gotycką bazylikę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Fanów militariów na pewno zainteresują pozostałości twierdzy kołobrzeskiej oraz Baszta Lontowa, a także Kamienica Schliffenów, która jest najstarszym domem w Kołobrzegu, a przy tym znajdują się tam eksponaty Muzeum Oręża Polskiego.
 
 
Po obiadokolacji dla chętnych możliwa integracja na plaży przy zachodzie słońca.
 
 
Dzień 2:
 
Śniadanie w ośrodku i wyjazd na kolejny rowerowy dzień.
 
 
Trasa przejazdu rowerowego w sobotę:
Kołobrzeg – Ustronie Morskie – Sarbinowo Gąski – Mielno - Łazy - ok. 45-50 km.
 
 
Dzisiejsza trasa w dużej mierze wiedzie przy linii brzegowej, będzie więc okazja do rozkoszowania się pięknym widokiem i zapachem morza. Drugi dzień zaczniemy od wyprawy z Kołobrzegu pięknie poprowadzoną ścieżką rowerową właściwie cały czas wzdłuż morza aż do Ustronia Morskiego z cudnymi widokami na Bałtyk. Tutaj R10 przechodzi w szlak leśny który prowadzi aż do latarni morskiej w Gąskach. Po drodze miniemy malownicze ujście rzeczki Czerwona do morza – dobre miejsce na chwilę przerwy i sesję zdjęciową na plaży. W Gąskach chętnym proponujemy wspiąć się na szczyt kolejnej latarni, z której rozpościera się rozległy widok na wybrzeże Bałtyku.
 
Następnie dalej kierując się na wschód przejedziemy przez Sarbinowo, gdzie możemy spojrzeć na promenadę nadmorską, a w drodze do Łazów przejedziemy przez popularne turystyczne miejscowości nadmorskie Mielno oraz Unieście. W Mielnie podejdziemy zobaczyć kolejną promenadę nadmorską, a w Unieściu możemy przy plaży zobaczyć pomnik pamięci tych, którzy nie wrócili z morza. W każdym z tych miast możemy zrobić postój i przerwę na obiad we własnym zakresie i/lub na plażowanie. Dzisiaj mamy również przejazd odcinkiem pomiędzy morzem a jeziorem, na trasie mamy szlak przy jeziorze Jamno. Na koniec dojeżdżamy na nocleg do turystycznej miejscowości Łazy, gdzie w ośrodku czeka na nas obiadokolacja. W czasie wolnym proponujemy spacer po Łazach lub przy jeziorze, plażowanie i/lub kąpiele w morzu. 
 
 
Zakwaterowanie i nocleg. Obiadokolacja w ośrodku.
 
Po obiadokolacji dla chętnych możliwa integracja na plaży przy zachodzie słońca.
 
 
Dzień 3:
 
Śniadanie w ośrodku i wyjazd na kolejny dzień rowerowy.
 
 
Trasa przejazdu rowerowego w niedzielę:
Łazy – Darłowo - Jarosławiec - ok. 45-50 km.
 
 
Wyruszamy na ostatni odcinek naszej rowerowej wyprawy. Czekają nas spektakularne widoki tak jak na trasie kołobrzeskiej.

Najpierw z Łazów do miejscowości Dąbki objeżdżamy jezioro Bukowo. Po przejechaniu przez Dąbki kierujemy się w stronę Darłowa, gdzie można zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie mieści się muzeum, czy zobaczyć kolejną latarnię morską. Następnie trasą przejedziemy wzdłuż kolejnego jeziora Kopań trasą między jeziorem i morzem kierujemy się piękną trasą dla rowerzystów do Jarosławca, gdzie skończymy naszą wyprawę. Po drodze w wielu miejscach będzie możliwość zrobienia przerwy na dzikich plażach, które będziemy mijać. W Jarosławcu można wybrać się do muzeum bursztynu, zajrzeć do portu i/lub zobaczyć następną na wybrzeżu latarnię morską. Można też na koniec poleniuchować na ogromnej plaży zwanej Dubaj by pożegnać się z morzem lub udać się do jednego z wielu punktów gastronomicznych na obiad we własnym zakresie przed drogą powrotną do Warszawy. 
 
 
 
W godzinach popołudniowych pakowanie rowerów i wyjazd do Warszawy.
 
 
Program ma charakter ramowy, zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji przedstawionej trasy rowerowej.
 
 
 Cena zawiera:
 
  • przejazd autokarem na trasie wycieczki
  • przewóz rowerów na przyczepie rowerowej
  • transport bagaży na miejsce noclegu – jeździmy na lekko
  • opiekę dwóch pilotów
  • 2x nocleg w ośrodkach wypoczynkowych w pokojach 2,3,4 - osobowych z łazienkami
  • 2x śniadanie w formie bufetu
  • 2x obiadokolacja serwowana (brak możliwości wyboru opcji diet w przypadku pierwszej obiadokolacji)
  • ubezpieczenie NNW i OC
  • składka TFG i TFP
 
Cena nie zawiera:
 
  • serwisu rowerowego – pilot nie jest serwisantem (pomożemy załatać dziurę w dętce, ale nie naprawimy Ci roweru, dlatego zadbaj o sprzęt przed wyjazdem)
  • opcjonalnych biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
 
ZASADY PŁATNOŚCI:
Rata 1 - 500 zł - w ciągu 2-óch dni po dokonaniu rezerwacji
Rata 2 - 599 zł - do 11.05.2024 r. (po tym terminie pełna kwota płatna w dniu rezerwacji)
 
 
 
 
 Niezbędnik rowerzysty:
  • Obowiązkowo należy mieć zapasową dętkę dobrze dobraną do opony z dobrze dobranym wentylem
  • Rower z oświetleniem
  • Kask nie jest obowiązkowy, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej go mieć
  • Odpowiedni zapas jedzenia i picia – kanapki, bakalie, energetyczne batoniki
  • Kurtka/peleryna przeciwdeszczowa może się przydać
  • Krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy
  • Środki odstraszające owady
  • Warto zabrać własne zabezpieczenia typu folia bąbelkowa czy pianki do obłożenia ram w swoim rowerze na czas transportu
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany.
 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853