Wycieczki do Lwowa z Warszawy

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

We Lwowie po raz pierwszy byliśmy około 20 lat temu. Przejazd autem osobowym był bardzo utrudniony. Mieliśmy szczęście i dzięki zbiegom okoliczności kazano nam przejechać na sam początek kolejki. Inaczej czekalibyśmy cały dzień. Czasy tamte już minęły natomiast nie zmieniło się wiele w tym obszarze. Kolejki na każdej granicy z Ukrainą są takie same jak były. Można także powiedzieć iż proces się wydłużył. Po wprowadzeniu strefy Schengen nasza granica wschodnia stała się granicą Unii Europejskiej i nie ma się co dziwić iż procedury zaostrzono, może jest mniej oficjalnego przekupstwa i łapówkarstwa na granicy. Jadąc busem, autobusem czy autokarem mamy ten przywilej iż stoimy w kolejce nie dla osobówek, lecz autokarowej. Naszą aktywną wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z naszym przewodnikiem. Alina zapytała nas gdzie na weekend lubicie jeździć? Wszyscy razem odpowiedzieli w Tatry, okazało się iż nasza przewodniczka ma męża z polskich Tatr i od razu się polubiliśmy. Zwiedzanie Lwowa rozpoczęliśmy od rynku, spędziliśmy większość czasu bo aż do wieczora na spacerze bardzo pouczającym. Dowiedzieliśmy się o zabytkach Lwowa, jego historii polskiej i ukraińskiej. Co łączy i dzieli nasze kraje. Sporo czasu poświęciliśmy na cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Akurat w tym dniu była delegacja z Polski na czele z obecnym premierem RP.

Odwiedziliśmy szereg wspaniałych restauracji np.  „Baczewski” Pijana Wiśnia, Loża Masońska, Kryjówka, Palarnia Kawy. Obowiązkowym punktem zwiedzania Lwowa jest także Opera Lwowska. Byliśmy na wieży widokowej na wzgórzach za miastem.

Kolejnym punktem programy były odwiedziny miasta Żółkiew. Z miejscem na egzekucję wykonywaną przez kata na środku rynku. Warto zobaczyć to miasto i koniecznie zajrzeć do kościoła.

Kolejnym etapem naszej aktywnej wycieczki były zamki Złotej Podkowy. Wyjątkowa podróż za miasto celem zrozumienia patrzenia na nie z innej perspektywy. Skąd nazwa akurat taka? Ponieważ zamki otaczają Lwów a jest ich trzy, i były polskie i  przynosiły chwałę rzeczypospolitej i tak po kolei wymieniając Olesko, Podhorce i Złoczów. W jednym z nich urodził się przyszły król Jan III Sobieski.

Po zwiedzaniu zamków kolej na wieczorną integrację. Udaliśmy się do „Pijanej Wiśni” na jak sama nazwa wskazuje wiśniówkę czyli nalewki z wiśni. Cały asortyment to alkohol o różnej mocy w postaci nalewek tylko z wiśni.

Lwów wycieczki z Warszawy to takie nasze motto i będziemy je propagować ponieważ:

-         Ukraińcy tam póki co są dobrze na nas nastawieni

-         Lwów jest przepięknym miastem na szczęście nie zniszczonym przez wojnę

-         ma wspaniałe bary, puby i restaurację oraz wiele cudownych zabytków

-         kawał polskiej historii tam zostawiliśmy

-         jest tani dla nas  

Zapraszamy na WYCIECZKI DO LWOWA Z WARSZAWY 

Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 1
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 2
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 3
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 4
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 5
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 6
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 7
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 8
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 9
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 10
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 11
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 12
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 13
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 14
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 15
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 16
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 17
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 18
Wycieczki do Lwowa z Warszawy zdjęcie nr: 19
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853