Wycieczka z Warszawy na Roztocze

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Zwiedzanie Roztocza, piesza wycieczka na Roztocze. Zwiedzanie Szumów nad Tanwią.

Gdzie na weekend   ?

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Poczytaj to poniżej może Ci się spodoba nasz pomysł na weekend. W godz. porannych dojedziemy do zabytkowej zagrody, do której wrócimy na noc. Na miejscu otrzymamy poczęstunek niespodziankę – zupę z pokrzyw. Następnie wyruszymy na sześciogodzinną wędrówkę po okolicach. Będziemy mogli poczuć zapach wiosny przechodząc magicznymi, roztoczańskimi wąwozami. Przejdziemy trasą pełną dziwnego uroku do wczesnośredniowiecznego grodziska. Odwiedzimy nieznane zakątki Roztocza, poznamy miejscowego proboszcza poetę, odwiedzimy przedwojenną leśniczówkę. Będziemy mieć chwilę na odpoczynek i posiłek. Ale zanim to nastąpi w miejscowym sklepiku zakupimy kiełbaski i same zorganizujemy opał i kije na ognisko. W godzinach popołudniowych wracamy do zagrody gdzie czeka nas regionalna kolacja oraz niespodzianka.

Z samego rana, po śniadaniu pakujemy się i wyruszamy w dalszy ciąg naszej babskiej wędrówki.

Udamy się na całodzienną wycieczkę, Szlakiem Szumów. Jest to najładniejsza trasa całego Roztocza. Szlak ma charakter pętli. Zaczyna się i kończy w Suścu. Na trasie będziemy podziwiać malownicze progi skalne zwane „ szumami” - wodospad na rzece Jeleń (1,6m) i wzgórze „Kościółek”- miejsce po dawnym grodzisku wczesnośredniowiecznym. Zobaczymy ruiny starej papierni , będziemy w miejscu, w którym widywano hulające diabły i wiele innych atrakcji.

Po zejściu ze szlaku udamy się do Szczebrzeszyna na obiadokolację i tu też spotkamy się z najsłynniejszym chrząszczem w Polsce. Wyjazd ma charakter aktywnej wycieczki z elementami zwiedzania. Przeznaczony tylko dla kobiet, które cenią sobie spokojny, aktywny wypoczynek, bez forsowania się. Ta wędrówka to wyprawa w przeszłość. To doskonały sposób na dotarcie do najdalszych i najpiękniejszych zakątków Roztocza. To niezwykła kraina pełna historii, dawnych wsi i nieskażonej przyrody. Tu każdy może nabrać radości życia, odetchnąć świeżym powietrzem, wsłuchiwać się w śpiew ptaków, poczuć się jak w zaczarowanej krainie. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Nocujemy na terenie Muzeum etnograficzno - przyrodniczego w zabytkowej zagrodzie, która położona jest w przełomowej dolinie Wieprza na Roztoczu Środkowym, w tradycyjnych wiejskich chałupach z XVIII / XIX-wieku. W gospodzie zbudowanej na wzór XIX wiecznej karczmy, czeka nas prosta, wiejska kuchnia wzorowana na przepisach tutejszych prababek.

Dodatkowo w Muzeum etnograficzno-przyrodniczym obejrzymy:

zbiór starych narzędzi, mebli oraz przedmiotów codziennego użytku uratowanych przed zagładą.

Galerię   prac roztoczańskich mistrzów w drewnie, kamieniu, glinie, metalu i na płótnie.

Obejrzymy zbiór  meteorytów  z całego świata. Oraz ostatni polski meteoryt ważący 8,68 kg, pokryty rdzawą skorupą, ślady ostatnich dinozaurów żyjących na terenie Polski. Na Roztoczu zachowały się do dziś, a przy odrobinie szczęścia może uda nam się je znaleźć. 

Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 1
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 2
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 3
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 4
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 5
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 6
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 7
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 8
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 9
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 10
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 11
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 12
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 13
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 14
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 15
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 16
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 17
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 18
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 19
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 20
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 21
Wycieczka z Warszawy na Roztocze zdjęcie nr: 22
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853