Wycieczka w góry na krokusy

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Czy wiecie Państwo, że krokus jest symbolem trzeźwości?

Myślę, że u nas w Polsce powinno być więcej polan z tym pięknym kwiatkami a szczególnie wzdłuż jezdni – zdecydowanie poprawiło by nam nasze bezpieczeństwo na drogach ???? a tak na poważnie to o krokusach wiemy dość dużo, ale zanim opowiemy więcej to dobrze jest wiedzieć, że nazwa Krokus pochodzi od greckiego Krokos – młodzieńca, którego zamieniono w szafran – stąd pochodzi nazwa kwiatu. Szafran uznawano i pewnie nadal gdzieś stosuje się go między innymi jako afrodyzjak, w kulinarniach do dzisiaj się stosuje jako przyprawa lub do ozdoby, a czasem jako pigmemt do wyrobów spożywczych.

Co roku wyjeżdżamy w poszukiwaniu krokusów i za każdym razem nam się udaje znaleźć, pomimo iż nigdy nie ma gwarancji, iż akurat w dniu naszych wycieczek będą. Idziemy tak raczej „na czuja” i to się sprawdza.  Oczywiście iż wiemy, kiedy należy jechać. Z reguły jest to przełom marca i kwietnia, tak kalendarzowo pod warunkiem, że pogoda nie zmienia się. Jest to więc warunek – pogoda. Celem upewnienia się czy krokusy zaczynają się wzbijać my po prostu dzwonimy np. do schronisk, aby potwierdzić termin wyjazdu i kierunek. Zdecydowanie wybieramy Gorce na oglądanie krokusów z takiego powodu, iż są to góry w tym akurat okresie najmniej odwiedzane przez turystów w kontekście krokusów tym samym mamy więcej dogodności związanych z dostępem do noclegów, niższe ceny i mniejszy tłok na szlakach lub jego całkowity brak. W Gorcach kwitną zazwyczaj wcześniej niż w Tatrach z powodu mniej srogich zim. Kwiaty lubią nasłonecznione polany. W każdych górach są polany, ale nie w każdych górach są krokusy.

Świetnym miejscem na Krokusy w Gorcach jest szlak na Turbacz z Kiczor, serdecznie polecamy ten odcinek. Obojętnie z której strony się zacznie wędrówkę efekt jest ten sam. Należy wziąć pod uwagę jedynie zachód słońca, ponieważ nie jest to jeszcze szczyt i słońce dość wcześnie jednak zachodzi.

Cudne podejście, przepiękne widoki wspaniałe polany i Krokusy. Odległość tych dwóch szczytów od siebie to droga ok jednej godziny czasu. Polecamy te szlaki każdemu turyście nie bacząc na zdolności, są to raczej delikatne góry i po prostu miło się chodzi.

Nad Gorcami pod względem zobaczenia Krokusów i to w całej Polsce bez konkurencyjne są jednak Tatry z Doliną Chochołowską w roli głównej a szczególnie górna jej część. W niedalekiej bliskości należy wspomnieć także o Polanie Huciskiej. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż okolica przyciągnie więcej ludzi. Dlatego polecamy być zarówno tu i tu i samemu zdecydować, gdzie się Wam bardziej podoba.

Serdecznie Państwa zapraszamy na wycieczkę w Gorce na Krokusy z nami. 

Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 1
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 2
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 3
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 4
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 5
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 6
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 7
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 8
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 9
Wycieczka w góry na krokusy zdjęcie nr: 10
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853