Wycieczka rowerowa po Jurze- od zamków i pustelni po pustynie i Rezerwaty

Koszt: 350 zł
Są wolne miejsca

MAMY 1 WOLNE MIEJSCE W POKOJU DAMSKIM 2 OSOBOWYM  

TERMIN WYJAZDU 14 -15.08. 2021 r.

Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska
 
Zbiórka: 14.08.2021 o godz. 05:00 na Pl. Bankowym,
 
Wyjazd: godz. 05:30 – czas na załadowanie rowerów na przyczepę
 
Powrót: 15.08.2021 około godz. 22:00/22.30
 
Trudność trasy: średnia – Jura jest regionem o charakterze pagórkowatym, należy nastawić się na podjazdy.
 
Nawierzchnia: asfaltowa, szutrowa, drogi gruntowe.

Dzienny dystans: ok 60 km pierwszego i drugiego dnia.

Suma przewyższeń: 400/350 trasy raczej z łagodnymi podjazdami 
 
Trasa wymaga roweru o szerszych oponach – trekkingowy, górski, itp. Jeśli masz rower miejski i dasz radę śmiało się pisz – my tylko rekomendujemy.
 
 
Zapraszamy na weekendową wycieczkę, podczas której odwiedzimy najciekawsze miejsca północnej Jury – od zamków i pustelni, po pustynie…
 
Jura Krakowsko-Częstochowska to makroregion w kształcie pasa o długości ok. 80 km. W regionie tym – charakteryzującym się wzniesieniami o wysokości dochodzącej do 500 m.n.p.m. znajdziemy wiele miejsc, w których duch historii jest obecny i wabi tajemnicą. Jura to również raj dla grotołazów.
 
Znajdziemy tutaj bowiem ponad 1700 jaskiń, doliny i zagłębienia. Dla nas Jura to świetnie przygotowane ścieżki rowerowe biegnące przez najciekawsze miejsca północnej Jury.
 
Atrakcje na naszej trasie:
 
Złoty Potok – miejscowość słynąca z dwóch, a w zasadzie z trzech rzeczy. Po pierwsze – to serce północnej Jury… Krajobrazowo i przyrodniczo Złoty Potok zachwyca Doliną Wiercicy, pięknymi leśnymi ścieżkami, oraz ostańcami – ze słynną skałą z Krzyżem Po drugie – przebywał tutaj wybitny twórca epoki romantyzmu – Zygmunt Kraiński.
 
W Złotym Potoku znajduje się muzeum jemu właśnie poświęcone oraz Pałac Raczyńskich wraz z kompleksem parkowym. Po trzecie – to miejsce hodowli jednych z najlepszych pstrągów tęczowych w Polsce, gdzie można zobaczyć z bliska jak wygląda hodowla oraz zamówić i przekonać się na własnym podniebieniu jak smakują Pstrągi z rodzimej hodowli. czy potrzeba lepszej rekomendacji?
 
Pustelnia Czatachowa. Na chwilę zadumy udamy się wyjątkowej Pustelni. W małej wsi Czatachowa znajduje się Pustelnia św. Ducha. Powstała w latach 90 tych ubiegłego wieku przez garstkę Paulinów. Znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na okoliczne pola i lasy. Zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia, ponieważ tego typu pustelni próżno szukać w dużych miastach, a wieś Czatachowa liczy sobie zaledwie około 100 mieszkańców.
 
Skała Miłości – Mstów…Mała miejscowość nieopodal Częstochowy… To północny kraniec Jury i miejsce, gdzie zadumamy się na chwilę pod „Skałą Miłości” Skała Miłości to duży ostaniec wznoszący się ponad Górą Szwajcera nad rzeką Wartą. Jest to wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsce z dużą ilością altanek, ścieżek dydaktycznych, alei spacerowych czy punktów widokowych.
 
Z miejscem tym wiąże się ciekawa legenda, która opowiada skąd wzięła się nazwa tego Ostańca… Od 2004 Skała Miłości podlega ochronie jako pomnik przyrody Mirów i Bobolice. To tutaj znajdują się bliźniacze warownie, połączone nie tylko pasmem skał, ale i ciekawą – choć tragiczną – historią dwóch braci. Mir i Bobol (stąd nazwy miejscowości) to bracia, ale Mir niestety upatrzył sobie żonę swojego brata, która stała się jego kochanką. Jak nie trudno się domyślić – Bobol w odwecie zabił brata, a żonę zamurował w wieży. Podobno duch księżniczki do dziś objawia się spoglądając z Bobolic w kierunki Mirowa. Warownia w Bobolicach jest w zdecydowanie lepszej formie dzięki inwestorom, którzy starają się przywrócić jej dawny blask.
 
Ciekawostką może być fakt, że w okolicach tych kręcono sceny do polskich filmów i seriali historycznych, z „Koroną Królów” na czele. Poza ciekawostkami natury historycznej obie warownie urzekają pięknymi otwartymi przestrzeniami i świetną panoramą na okolicę.
 
Pustynia Siedlecka. Mniejsza od najsłynniejszej Pustyni Błędowskiej – Pustynia Siedlecka znajduje się w okolicach wsi Siedlce i jest pozostałością po dawnych wyrobiskach piasku. Wydmy tutaj sięgają prawie 30 metrów, a w upalne dni można zaobserwować tutaj zjawisko fatamorgany. jak to mówią o niej turyści – „Mała pustynia, ale wielkie wrażenie”
 
 
Cena zawiera:
  • przejazd busem lub autokarem
  • przewóz rowerów na przyczepie rowerowej
  • śniadanie w niedzielę
  • obiadokolację w sobotę
  • ognisko integracyjne w sobotę
  • kiełbaski swojskich wyrobów do ogniska
  • nocleg w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami z ręcznikami
  • ciekawy program trasy
  • opiekę pilota
  • opiekę przewodnika na trasie wycieczki
  • ubezpieczenie NNW 
 
 
Cena nie zawiera:
  • dodatkowych posiłków w ciągu dni w trakcie wycieczki
Co zabrać:
  • sprawny rower
  • zapasową dętkę odpowiednią do rozmiaru koła
  • zestaw kluczy do roweru
  • sprawne oświetlenie
  • kask rowerowy
  • zapas dobrego humoru

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853