Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wspaniała podróż w przeszłość oraz lekcja historii o wybuchu drugiej wojny światowej.

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Wycieczkę rowerową zaczęliśmy od początku Polski czyli od Helu. Termin wybraliśmy celowo aby być świadkiem D-Day - dzień rozpoczęcia operacji lądowania aliantów w Normandii został tak nazwany przez aliantów zgodnie z definicją słownika Wojskowego Departamentu Obrony USA termin ten oznaczał nienazwany dzień, w którym rozpoczyna się lub ma się rozpocząć dana operacja. D-Day Hel jest pomyślany jako parada żywej historii, w której zgromadzona publiczność podziwia z bliska na ulicach Helu uczestników imprezy w mundurach historycznych, prawdziwe pojazdy wojskowe z tamtych lat oraz obserwuje je w trakcie widowisk ukazujących epizody bitewne. Są one odtwarzane w trakcie dynamicznych inscenizacji w plenerze (obiekty militarne, fortyfikacje, plaża) z użyciem profesjonalnej pirotechniki, dźwięku i światła. Każdy może zobaczyć nie tylko przechadzających się po mieście Helu, żołnierzy walczących wówczas armii (niczym małym francuskim miasteczku z Normandii z 1944 r, ale także zobaczyć to wszystko w akcji.

Wycieczka rowerowa na Hel, podczas D-Day obok swoich walorów rozrywkowych i widowiskowych, dostarcza spory kawałek edukacji dotyczącej wydarzeń sprzed ponad 60 lat. Stanowi również zdobywającą coraz większą popularność, metodę pokazywania historii „na żywo”. Działania te mają na celu przyciągnięcie ogromnej ilości turystów, którzy w okresie letnim mogą nie tylko wypoczywać, ale z całą rodziną uczestniczyć w przedsięwzięciu, które ma swój element edukacyjny. Według danych zebranych przez stacje telewizyjną Discovery Chanel zeszłoroczny D-Day Hel odwiedziło 130 tysięcy widzów.

Nasza trasa rowerowa przebiegała całkowicie przez to wydarzenie by potem dojechać do Beki - Beka – zwana Kaszubską Atlantydą niegdyś osada. Na wskutek abrazji zniknęła. Powstała w 1523 roku. Słynęła z połowy Łososi. Powstała na podstawie głazów. Podtapiana wiele razy odcinała mieszkańców od świata. Po 2 wojnie do lat 60 żyła jedna rodzina. Potem przejechaliśmy przez Góry Grunwaldowe to obszar klifów pomiędzy Mechelinkiem a Pierwoszynem.

Po kontroli rowerów w przerwie pojechaliśmy do Zaklętego Zamku, a historia o nim jest taka:

Bardzo dawno temu, tak dawno, że nawet najstarsi mieszkańcy nie umieją powiedzieć kiedy to było i gdzie dokładnie, w zamku stacjonowała drużyna wojów z panującym Megą. Był on dobrym rycerzem, lecz miał jedną przywarę - to zachłanność na dobra doczesne. Dlatego też łakomym okiem spoglądał na wiatrak stojący na niewielkim wzniesieniu, które to należały do uczciwego i bardzo pracowitego młynarza, zwanego Kainem.

Dalej już Państwo musicie doczytać sami – w każdym bądź razie nasza wycieczka rowerowa z Warszawy ruszyła i do Warszawy powróciła.

Ludzie zadowoleni, bogatsi o historię i przepiękne widoki

Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 1
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 2
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 3
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 4
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 5
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 6
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 7
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 8
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 9
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 10
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 11
Wycieczka rowerowa na Hel z Warszawy zdjęcie nr: 12
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853