Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Mieliśmy przyjemność ponownie organizować wycieczkę rowerową do BPN i tak bedziemy powtarzać co roku. Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub wpisania się do newslettera.

Można by o tej wycieczce napisać iż jest ona wycieczką rowerową przez bagna. Fatycznie pedałujemy wzdłuż bagnisk spory odcinek. Nie da się jednak jechać bezpośrednio po grząskim terenie. Jest to kraina króla Biebrzy - Łosia. Stąd wiele znaków na pobliskich ulicach z napisem - prosimy o Łośtrożną jazdę.   

BPN zapewnia atrakcje o każdej porze roku nie tylko na szlaku wodnym Biebrzy, ale i licznych  szlakach rowerowych na których łatwo natrafić na łosia.

Okolice Biebrzy są największym zespółem torfowisk i mokradeł w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Jadąc rowerem przez Bagna Biebrzańskie, które są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i w Europie Środkowej ostoją ptaków wodno-błotnych napawamy sie piękną przyrodą. Świeży zapach przyrody kręci w nosie i tuli zmysły. Tutaj przyrodę poprostu czuć

Dolina Biebrzy to największa w kraju ostoja łosia a przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego najlepiej poznawać z wielu, oznakowanych ścieżek edukacyjnych i szlaków turystycznych - pieszych, rowerowych i kajakowych. Prowadzą one często przez kładki i pomosty, a na ich trasie znajdują się obserwacyjne wieże widokowe. Najatrakcyjniejsze pod względem przyrodniczym są wyznaczone w parku ścieżki edukacyjne oraz szlaki rowerowe. .

Z samego rana dojeżdżamy do uroczego dworku skąd wyruszymy na całodzienną wycieczkę szlakiem, który poprowadzi nas przez najciekawsze tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na trasie między innymi małe wioski nawiązujące do dawnej architektury nad Biebrzą, w Budach dowiemy się jak żyje i mieszka  Król Biebrzy i dalej dojedziemy do Carskiej Twierdzy i okolic Goniądza. Mamy w ofercie spływ katamaranem przed świtem.

Rejs ma charakter przyrodniczo - krajoznawczy i każdemu może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń. Naturalne doliny rzeczne Biebrzy i Narwi znane są w Europie z zachowania wyjątkowego świata roślin i zwierząt. Po spływie śniadanie i czas na rowerowe odkrywanie innych ciekawych miejsc  zaczynając od miejscowości Wizna z kolekcją wspaniałych murali. Tematyka każdego malowidła związana jest bezpośrednio z miejscowością lub jej okolicami. Pierwszy mural przedstawia epizod bitwy pod Wizną zwanej Polskimi Termopilami. O kolejnych muralach i historii ich powstania dowiemy się na miejscu. Przejedziemy urokliwymi trasami przez wioski, pola i łąki. Zwiedzimy uroczy dwór Lutosławskich, w miejscowości Bronowo przejedziemy przez długi, drewniany most gdzie kręcono sceny do filmu Wołyń oraz Konopielkę. 

Nasze wyprawy rowerowe na Podlasie w ciągu tych dwóch dni osiągają ok 100 km. Jedziemy spokojnie rower za rowerem, nigdzie sie nie spiesząc. Nie chcemy przeoczyć przepięknych widoków, poprostu napawamy sie okoliczną przyrodą 

Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 1
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 2
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 3
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 4
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 5
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 6
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 7
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 8
Wycieczka rowerowa do Biebrzańskiego Parku Narodowego zdjęcie nr: 9
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853