Wycieczka rowerowa do Białorusi

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wycieczka rowerowa do Białorusi. Trasy rowerowe Polska-Białoruś. Zapraszamy co roku w okresie wiosenno letnim

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Wycieczkę rowerową rozpoczynamy od Białowieski Szlak Transgraniczny, która spina Puszczę Białowieską po obu stronach granicy. To wyjątkowa trasa – łączy w sobie piękno przyrody, zabytki historyczne i wielokulturowy charakter regionu, o którym przypomina bliskie sąsiedztwo prawosławnych i katolickich świątyń oraz unikatowa architektura drewnianych domostw. Po stronie polskiej szlak prowadzi przez stare, urokliwe miejscowości osadzone na tle Puszczy Białowieskiej. Trasa szlaku wiedzie przez powiat hajnowski (Rzeczpospolita Polska) i rejon prużański (Republika Białorusi); „polski” odcinek kończy się na przejściu granicznym Białoweża –Piererow. Białowieski Szlak Transgraniczny umożliwia poznanie przyrody, unikatowej kultury oraz mieszkańców. Sielskie pejzaże –krajobraz pól, łąk i lasów spowijające maleńkie wsie skrywające architektoniczne i sakralne skarby, zachwycają każdego przejezdnego. Rowerem po Białorusi jeżdzi się spokojnie. Mili ludzie świetne ścieżki rowerowe. Białorusini mają świetnie przygotowane ścieżki rowerowe trochę na pokaz ponieważ to ich zachodnia granica.

Część trasy rowerowej biegnie po odcinku trasy Green VeloStara Białowieża- zalążek dzisiejszej Białowieży gdzie znajduje się "Szlak Dębów Królewskich i WIelkich Książąt Litewskich". Dalej przejedziemy rowerem przez kilka osad, czyli tzw. bud. Do dziś przetrwały cztery osady budników –  Pogorzelce - gdzie według przekazu ustnego było to miejsce pracy pierwszych mieszkańców – wypalali tam drewno na węgiel i potaż. Teremiski - współczesne siedliska lokowane są w nawiązaniu do dawnych wzorów: w centrum polany, po obu stronach przecinającej ją drogi -utrzymano porządek przestrzenny z XVIII w.

Otoczone są polami uprawnymi i współczesnymi łąkami. Budy - na skraju Puszczy Białowieskiej stoi XIX-wieczna zagroda, przenosząca turystów w klimat minionych wieków, świetnie pokazująca zwyczaje i kulturę ówczesnych mieszkańców Podlasia. Skansen nosi nazwę Sioło Budy. Masiewo- zagubiona w Puszczy Białowieskiej wieś. Te miajsca są ważnym świadectwem historycznym po osadnictwie puszczańskim. Krynoczka - miejsce z cudownym źródełkiem, Hajnówka, śródleśna osada Topiło zamknięta w dziewiczych rejonach Puszczy Białowieskiej nad rzeką Perebel, zaledwie trzy kilometry od granicy z Białorusią. Nazwę wywodzi się najczęściej od pobliskich moczarów, w których topiło się bydło. 

Rowerem do Miejsce Mocy - było to miejsce kultu dawnych Słowian. Stara legenda głosi, że istniało w Puszczy miejsce, w którym gromadzili się wtajemniczeni, by wykorzystując swoją moc i moc kamieni powstrzymywać wrogów i złe moce. Być może te pradawne rytuały odbywały się w tym miejscu. Jest to prawdopodobne - położone w pobliżu uroczysko nosiło niegdyś nazwę Czartowe Błota, a tak wielkiego zgromadzenia przedziwnie uformowanych drzew, jakby rozsadzanych energią płynącą z głębi ziemi nie ma nigdzie więcej. Naładowani pozytywną energią udamy się do Białowieży na ciepłą kolację i dalszą integrację. 

Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 1
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 2
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 3
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 4
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 5
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 6
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 7
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 8
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 9
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 10
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 11
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 12
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 13
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 14
Wycieczka rowerowa do Białorusi zdjęcie nr: 15
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853