Węgry: Budapeszt, Szentendre i wieczór węgierski

Koszt: 1299 zł
Są wolne miejsca

Termin: 21-24.03.2024
 
Lokalizacja: Węgry – Budapeszt
Zbiórka: czwartek 21.03.2024 o godzinie 21:00 na Placu Bankowym w Warszawie
Wyjazd: godz. 21:15
MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZENIA W GLIWICACH ul. Pszczyńska 318 (godzinę przystanku w Gliwicach podamy bliżej daty wyjazdu)
Powrót: niedziela 24.03.2024 ok. godziny 24:00 na Pl. Bankowy w Warszawie (w zależności od warunków na drodze: korki, pogoda itp.)
 
Kategoria: wycieczka pieszo-objazdowa na Węgry ze zwiedzaniem, wieczorem węgierskimi noclegiem w hotelu z widokiem na Budapeszt
 
 
 
 
Zapraszamy na weekend do Budapesztu!
 
Podczas przedłużonego weekendu zobaczymy wszystkie najważniejsze obiekty, jakie ma nam do zaoferowania Budapeszt – stolica Węgier. Poznamy zarówno historyczną część miasta, zobaczymy najstarszą stację metra, wzgórza z panoramą miasta, odwiedzimy najważniejsze obiekty i zabytki, jak również jego nowoczesną i zmodernizowaną wersję – która bardziej przypadnie Wam do gustu, ocenicie sami.
 
 Oprócz Budapesztu zwiedzimy również Szentendere. Będzie to okazja do porównania światowej stolicy z mniejszym węgierskim miasteczkiem.
 
Ale to nie wszystko! Będziemy mieli również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wieczorze węgierskim z lokalnymi potrawami i winem oraz muzyką na żywo i tradycyjnymi tańcami!
 
Wyjazd z nami to świetna okazja, aby poznać Budapeszt zarówno w dzień, jak i w nocy – nasz hotel znajduje się 15 min. od centrum miasta, tuż przy stacji metra! Z okien hotelowych codziennie będzie nas witać piękny widok na panoramę miasta!
 
 
 
 
 
 
 
 
Plan wyjazdu:
 
Dzień 1 (czwartek):
 
Zbiórka w Warszawie w godzinach popołudniowych i przejazd w kierunku Budapesztu.
  
 
Dzień 2 (piątek):
 
W tym dniu skupimy się na historii miasta, poznamy najważniejsze dla Węgrów historyczne wzgórza Budy, przejedziemy się najstarszą w Europie linią metra i zawitamy na monumentalnym placu bohaterów.
 
I część dnia
Wzgórze Zamkowe to historyczna część miasta, gdzie znajduje się Zamek Królewski, na który składa się rozległy kompleks wielu dziedzińców, placów, pomników. Wiele obiektów dawnego kompleksu zamkowego ma dziś inne funkcje: muzeum, bibliotekę narodową.
 
Kolejno przejdziemy pod Kościół Macieja i basztę rybacką. Baszta Rybacka to taras zbudowany z siedmiu części (taka, była liczba plemion zamieszkałych teren Węgier). Z tarasu rozciąga się piękny widok na drugą część miasta – Peszt.
 
Z Budy przemieścimy się mostem łańcuchowym do Pesztu. Dojdziemy na plac Deak Ference, tam odpoczniemy, znajduje się tu wiele restauracji – czas wolny na obiad.
 
 
II część dnia
Wchodzimy do najstarszej linii metra w Europie!
 
Przejedziemy wzdłuż jednej z najważniejszych ulic Budapesztu Andrassyiego. Ulica została zaprojektowana przez urbanistów z okazji tysiąclecia Węgier. Połączyła pomnik milenijny z placem Deak, sercem Pesztu.
 
Dalej przejdziemy do lasku miejskiego, gdzie znajdują się zamki przypominające historię tzw. „Wielkie Węgry”, mamy tu m.in. zamek nawiązujący do tego, który znajduje się na terenie obecnej Rumuni w Hunedoarze.
 
Dzień zakończy się na placu Deak Ference, gdzie można spędzić czas wolny w restauracjach, barach, pubach. Znajduje się tu stacja metra, którą każdy spokojnie wróci do hotelu.
 
 
Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Budapeszcie.
 
 
Dzień 3 (sobota):
 
Śniadanie w hotelu i rozpoczęcie drugiego dnia zwiedzania stolicy Węgier.
 
 I część dnia
 
W tym dniu skupimy się na najpiękniejszych budowlach Pesztu. Zwiedzimy m.in.: parlament, kościół św. Stefana, zobaczymy budynki rządowe, ambasady. To serce współczesnej, nowoczesnej metropolii.
Nasz spacer będzie pełen kontrastów, od pięknych monumentalnych budowli, poprzez dzielnicę żydowską, aż do dzielnicy uniwersyteckiej i biznesowej. Zobaczymy największą synagogę w Europie. Na koniec podejdziemy pod słynną Wielką Halę Targową, gdzie będzie można zakupić pamiątki, jak i namiastkę lokalnej kuchni.
 
 
W drugiej części dnia udamy się na Scardę! Klasyczny wieczór węgierski to kolacja z winem i ludowymi tańcami. Damy się porwać lokalnym tradycjom!
  
 
Wieczorem dla chętnych rejs statkiem po Dunaju!
 
Powrót do hotelu z grupą lub we własnym zakresie.
 
 
 
Dzień 4 (Niedziela):
 
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.
 
W godzinach porannych opuszczamy Budapeszt i udajemy się do Szentendre. W tym dniu czeka nas spotkanie z bałkańską kulturą na Węgrzech.
 
Szentendre czeka nas krótki spacer, podczas którego uczestnicy dowiedzą się o różnicach pomiędzy Budapesztem, a resztą węgierskich miast i miasteczek. Przejdziemy wzdłuż kolorowych ulic, zagłębimy się w ciekawą historię miasta.
 
Szentendre to miasto mające śródziemnomorski charakter: wąskie i kręte uliczki, kolorowe domy i ozdoby. Latem miasto zamienia się w jeden wielki kawiarniany ogródek, są tu liczne ogródki restauracyjne. Miasto jest niezwykle kameralne, prezentuje wiele węgierskich tradycji niewidocznych w Budapeszcie.
 
Czas wolny na miejscu i wyjazd do Warszawy.
 
 
 
Cena obejmuje:
  • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki;
  • opiekę pilota;
  • 3 dni zwiedzania z przewodnikiem
  • 2x nocleg w hotelu 15 min. od centrum Budapesztu, w pokojach 2 osobowych z łazienkami oraz bilardem i siłownią do dyspozycji gości
  • 2x śniadanie w hotelu w formie bufetu; 
  • ubezpieczenie NNW i KL dla danego kraju;
  • składkę na TFG i TFP;
  • opłaty klimatyczne i parkingowe
BRAK UKRYTYCH KOSZTÓW
 
 
Cena nie obejmuje:
  • kolacji węgierskiej 25 EUR/os.
  • biletów komunikacji miejskiej (obowiązują na metro, tramwaje, autobusy) – bilet 72h ok. 6tyś HUF (ok 66 PLN) 
 
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy trasa szlaku górskiego) może zostać zmodyfikowany.
 
 
 
 

 DODATKOWE INFORMACJE:
 
Dokumentem pozwalającym przebywać turystom z Polski na terytorium Węgier jest dowód osobisty lub paszport. E-dowód lub inny dokument w formie elektronicznej nie jest akceptowany.
 
Hotele na Węgrzech mają prawo zeskanowania dowodów osobistych swoich gości. Odmowa zeskanowania dokumentu jest równoznaczna z niewpuszczeniem do hotelu
 
Płatność odbywa się głównie kartą, ale należy mieć ze sobą trochę gotówki – walutą na Węgrzech jest forint. Gotówkę najlepiej wymienić jeszcze w Polsce.
Należy mieć ze sobą również kilka euro w gotówce (najlepiej monety) na toalety w drodze do i z Węgier.
 
Respektowane są zniżki na polską legitymację studencką.
 
 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853