TERMIN WYJAZADU 15/16-17.10.2021r.
Lokalizacja: Tatry i okolice Zakopanego
Zbiórka: na pl. Bankowym z piątku na sobotę 15/16.10.2021r. o godz. 00:00
Wyjazd: godz. 00:15
Powrót: 17.10.2021r. ok godz. 00:00
Kategoria: weekendowy trekking górski - chodzimy na lekko z podręcznym plecakiem.
Trasa wymagająca dobrej kondycji ze względu na ilość km do przejścia i sumę podejść.
Dzień 1
Pensjonat - Jaszczurówka - Dolina Olczyska - Wielki Kopieniec (1230m) - Polana Kopieniec - Polana Olczyska - Nosalowa Przełęcz - Nosal - Kuźnice – Pensjonat
Dystans do przejścia ok 12,5km
Czas przejścia ok 6h
Suma przewyższeń ok.640 m
Trasa zaczyna się we wschodniej dzielnicy Zakopanego przy zabytkowej drewnianej kapliczce. Szlak prowadzi szeroką ścieżką na Polanę Olczyską (1037m)
Dalej na Polanę Kopieniec gdzie zaczyna się trochę stromsze podejście, ale na szczycie rozciąga się przepiękny widok na Tatry.
Schodzimy wschodnim zboczem na Polanę, na której zachowało się kilka zabytkowych szałasów pasterskich. Schodzimy na Polanę Olczyską, skąd kierujemy się na Nosalową Przełęcz.
Stąd wchodzimy na Nosal, który jest szczytem reglowym kończącym grań Kasprowego.
Na szczycie czeka na nas znakomita panorama na Tatry i Zakopane. Schodzimy tą samą trasą na Nosalową Przełęcz i stamtąd do Kuźnic, gdzie można zjeść obiad. Powrót do pensjonatu na obiadokolację.
Dla chętnych integracja i możliwość korzystania z atrakcji jakie oferuje pensjonat – jacuzzi, sauna, bilard… . Mamy dostęp do aneksu kuchennego - czajnik, kubeczki zapewnione.
Dzień 2
Po śniadaniu wyruszamy na szlak.
Pensjonat - Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Schronisko Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy (1624mnpm) - Murowaniec - Dolina Jaworzynki - Kuźnice – Pensjonat
Dystans do przejścia ok 16 km
Czas przejścia ok 8h
Suma przewyższeń ok 800 m
Z Kuźnic na Halę Gąsienicową idziemy dość łagodnym podejściem przez Boczań. Z lasu wychodzimy na Skupniów Upłaz, skąd widać naszą wczorajszą wycieczkę, czyli Wielki Kopieniec i Nosal.
Dochodzimy na Przełęcz między Kopami, gdzie można odpocząć na jednej z ławek.
Od Przełęczy wiedzie już bardzo łagodny szlak, lekko w dół, by po chwili dotrzeć na Halę Gąsienicową nad którą króluje potężna grań Orlej Perci - najtrudniejszy szlak w Tatrach.
Zobaczymy też inne tatrzańskie klasyki - m.in. Kościelec, Świnicę, Kasprowy Wierch.
W Schronisku Murowaniec można coś zjeść i wypić.
Chętnych dalszych wrażeń czeka jeszcze półgodzinne podejście nad Czarny Staw Gąsienicowy, majestatycznie położony wśród ogromnych tatrzańskich ścian.
Wracamy przez Schronisko i idziemy na Przełęcz między Kopami. Tu odbijamy na szlak prowadzący przez Dolinę Jaworzynki.
Zejściu towarzyszy piękny widok na Giewont. Trasa początkowo jest lekko stroma, ale potem przechodzi w bardzo łagodny szlak.
Wychodzimy w Kuźnicach i udajemy się w drogę powrotną do Warszawy na Pl. Bankowy.
Cena obejmuje:
- przejazd autokarem na trasie wycieczki;
- opiekę pilota;
- opiekę certyfikowanego przewodnika tatrzańskiego;
- nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (ręczniki, suszarka do włosów, podstawowe kosmetyki)
- 1x obiadokolacja -zupa, drugie danie, kompot, deser
- 1x śniadania w formie bufetu,
- dostęp do ogrodowego domku SPA (zewnętrzne jacuzzi, sauna sucha i sauna infra),
- bilard, piłkarzyki, ping-pong,
- ubezpieczenie NNW;
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje:
- piletu wstępu do TPN 7zł/os