W poszukiwaniu krokusów: Turbacz i Mogielica KGP 7,8/28

Koszt: 519 zł
Są wolne miejsca

Termin 12/13-14.04.2024
 
Lokalizacja: Gorce, Beskid Wyspowy
Zbiórka: z piątku na sobotę 12/13.04.2024 r.  godz. 00:30 na Pl. Bankowym w Warszawie
Wyjazd o godz. 00:45
Powrót: 14.04.2024 r. ok godz. 23:00/00:00 na Pl. Bankowy w Warszawie (godzina powrotu uzależniona od warunków panujących na drogach (korki itp.))
 
Kategoria: weekendowy trekking górski + zdobywamy Turbacz i Mogielicę szczyt nr 7,8/28 do Korony Gór Polski. Chodzimy z plecakiem "na lekko".
 
 

 
PRZECZYTAJ UWAŻNIE
 
PAMIĘTAJ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry. Weź pod uwagę porę roku, ilość kilometrów do przejścia oraz sumę podejść i zejść. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Ciebie, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – skontaktuj się z nami.
 
Osoby o bardzo dobrej kondycji i większych wymaganiach mogą wydłużyć/zmienić trasę i iść własnym tempem. (na własną odpowiedzialność). Pozostali  muszą trzymać się grupy. Wszystkich obowiązuje godzina i miejsce zbiórki, jeśli zostały podane.
 

 
 Trasa wymaga średniej i dobrej kondycji ze względu na ilość kilometrów do przejścia
 
Zapraszamy na wiosenny trekking górski w poszukiwaniu krokusów!
Jest to również kolejny wyjazd z cyklu: KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL. Do zdobycia szczyty numer 7 i 8/28: Turbacz 1310 m n.p.m. i Mogielica 1170 m n.p.m.
Wyższy Turbacz to najwyższy szczyt Gorców, natomiast Mogielica to najwyższy wierzchołek Beskidu Wyspowego. Oba pasma należą do Beskidów Zachodnich.
Gorce z  to pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich, należące do polskiej części Karpat. Nazwa pochodzi od słowa „gorzeć” (płonąć). Palenie było bowiem sposobem na uzyskiwanie polan śródleśnych, które są obecnie najbardziej charakterystyczną częścią tego pasma. Najwyższym szczytem jest Turbacz z charakterystycznym kamiennym obeliskiem oraz żelaznym krzyżem.
Mogielica, przez miejscowych nazywana Kopą, otworzy przed nami piękne widoki z wielu punktów widokowych m.in. na Tatry, Pieniny czy Gorce. Z Mogielicą związane jest kilka legend, niektóre mają swoje podstawy w historii. Podobno jest tu zakopany skarb, zrabowany w XVIII w. przez grasujących po tych terenach beskidzkich zbójników!  
 
 
 
Plan wyjazdu:
 
Dzień 1:
 
Zbiórka z piątku na sobotę na Placu Bankowym w Warszawie i przejazd w kierunku Nowego Targu.
W dniu dzisiejszym naszym celem jest Turbacz oraz poszukiwanie krokusów!
Przed nami malowniczy szlak, prowadzący rozległymi polanami – bo jak wiadomo, krokusy uwielbiają wygrzewać się w ciepłym, wiosennym słońcu.
Po drodze odwiedzimy również słynne Schronisko PTTK na Turbaczu, gdzie czeka nas odpoczynek i ciepła herbata.
Trasa: Kowaniec – Polana Zychowa – Polana Dziubasówki – Długie Młaki – Schornisko PTTK na Turbaczu – Turbacz – Schronisko pod Wachową - Łopuszna
Długość trasy: ok. 16,5 km. Czas przejścia: ok. 5,5 h (bez przerw). Suma podejść: 686 m. Suma zejść: 713 m
  
Zakwaterowanie po zejściu ze szlaku, obiadokolacja w pensjonacie, nocleg.
 
Dzień 2:
 
Śniadanie w pensjonacie. Wykwaterowanie i przejazd na kolejny dzień trekkingu.
W dniu dzisiejszym zdobędziemy Mogielicę. Przed nami widokowy szlak
 
Trasa: Szczawa Berkówka – Mogielica - Jurków
Długość trasy: ok. 12 km. Czas przejścia ok. 4 h. Suma podejść: ok. 615 m, suma zejść ok. 670 m
 
Wyjazd do Warszawy w godzinach popołudniowych.
 
Cena obejmuje:
 • przejazd  autokarem/busem na trasie wycieczki;
 • opiekę pilota;
 • opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego;
 • nocleg w pensjonacie w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
 • nielimitowany dostęp do sauny i bilarda w pensjonacie
 • 1x obiadokolację w pensjonacie
 • 1x śniadanie w pensjonacie
 • ubezpieczenie NNW;
 • składkę na TFG i TFP
 
Cena nie obejmuje:
 
 • dodatkowych posiłków
 • biletu Wstępu do Gorczańskiego Parku Narodowego 8 zł/normalny, 4 zł/ulgowy (ceny na rok 2023)
 
 
 Co zabrać:
 • Ubiór adekwatny do warunków pogodowych
 • Wygodne buty
 • Stuptuty
 • Kije trekkingowe
 • Plecak
 • Peleryna przeciwdeszczowa
 • Koniecznie prowiant na całą trasę i termos z ciepłą herbatą, energetyczne batonikiUWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany.
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Zdobywców Korony Gór Polski – co to takiego?
 
Klub powołany został w 1997 r. przez ludzi, których celem było zdobycie najwyższych szczytów polskich gór. Stworzyli więc listę 28 szczytów ze wszystkich pasm górskich w Polsce.
 
Założeniem klubu jest zdobywanie szczytów o własnych siłach. Głównym atrybutem Klubowicza jest książeczka z jego danymi oraz listą szczytów do zdobycia. Szczyty ułożone są od najniższego do najwyższego, a potwierdzeniem zdobycia każdego z nich jest stempel, data wejścia oraz w przypadku braku pieczątki – zdjęcie pod charakterystycznym miejscem na szczycie.
 
Nie ma obowiązku zdobywania szczytów w kolejności – ważne są chęci i dobra zabawa. Nie ma górnej granicy wieku klubowiczów, najmłodsi jednak mogą rozpoczynać swoją przygodę od 7 roku życia.
 
 
Jak dołączyć do Klubu:
 
1.1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://kgp.info.pl/akces-do-klubu/ - można dodać wiele osób jednocześnie
 
22. Dokonaj opłaty wpisowej (40 zł), opłaty za książeczkę, do której zbierzesz pieczątki ze szczytów (5 zł) oraz opłaty za wysyłkę (13 zł) – wysyłka kilku książeczek to jedna opłata za wysyłkę! – dane do przelewu otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza
 
33. Poczekaj na przesyłkę – obecnie proces rejestracji od momentu wpłaty do wysyłki trwa 7 dni, przewidywany całkowity czas realizacji zgłoszenia to ok. 14 dni, warto zapisać się już dziś!
 
44. Po otrzymaniu książeczki możesz już zdobywać szczyty – pamiętaj! Szczyty zdobyte przed zapisem do Klubu nie są zaliczone
 
Wykaz wszystkich szczytów znajdziesz tutaj https://kgp.info.pl/wykaz-szczytow/ 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853