Tajemniczy Dolny Śląsk

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Tajemniczy Dolny Śląsk. Ciekawe miejsca w Polsce. Wycieczka weekendowa na Dolny Śląsk.

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

tak w skrócie wyglądał opis naszej wycieczki - czyli to co zobaczyliśmy podczas wycieczki na Dolny Śląsk - ciekawe miejsca. 

Dolny Śląsk wycieczka to tajemnica. Prawdziwa kopalnia atrakcji turystycznych. Wspaniałe zamki, miejscowości o pięknej zabudowie. Sporo starych gór rozciągających się na południu regionu. To jeden z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych jeśli chodzi o widoki i naturę region naszego kraju. Czeka nas odkrywanie tajemniczych miejsc z klimatem oraz zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy i Sudetów - Śnieżki. Na górę wjedziemy nowoczesnym wyciągiem,ale na sam szczyt Śnieżki wejdziemy na nogach.

Dolny Śląsk atrakcje: 

Świdnica - Kościół Pokoju. Największa drewniana barokowa świątynia na świecie, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół stoi w centralnym miejscu placu Pokoju, opasanego kilometrowym murem. Wśród starodrzewu sąsiadują ze sobą XVII- i XVIII-wieczne zabytki: dzwonnica, dawne ewangelickie liceum, dom dzwonnika z ogrodem lawendowym  dom stróża i nekropolia, która przez 250 lat była jedynym miejscem pochówku dla kilku tysięcy ewangelików. Skarby Kościoła Pokoju to przedmioty związane z kościołem luterańskim, na przestrzeni kilku wieków: rękopisy, Biblie sprzed 350 lat, obrazy, barokowe naczynia liturgiczne, portrety pastorów, zbiory modlitw, epitafia. Ze względu na ich wartość, dotąd mieli do nich dostęp tylko naukowcy i konserwatorzy. Teraz mogą je obejrzeć wszyscy zainteresowani. Budynek stoi ponad 350 lat zadziwiając wytrzymałością konstrukcji mimo tego,że zbudowany jest z nietrwałych materiałów. 

Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese”  największy projekt górniczo - budowlany hitlerowskich Niemiec  wybudowanych w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. „Riese” już o wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii.

Wałbrzych - zamek Książ - pełny tajemnic, trzeci co do wielkości zamek w Polsce, najładniejsza kwatera HitleraZbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

Kościół Wang - unikatowy zabytek skandynawskiej architektury sakralnej, zbudowany w XII wieku przez Norwegów w miejscowości Vang nad jeziorem Vangsmjosa. Świątynia została przewieziona W Karkonosze  w 1842 roku przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Jej konstrukcję wykonano bez użycia gwoździ.

Karpacz- wyjazd kolejką na Kopę i wycieczka na Śnieżkę (1602m n.p.m.) najwyższy szczyt Karkonoszy zwany kiedyś "Górą Olbrzymią" od wieków przyciaga uwagę turystów swoją sylwetką i bardzo często zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Zwieńczeniem są kosmiczne budynki obserwatorium meteorologicznego przypominające latające talerze.

Kowary - tajemnicze sztolnie uranowe. Tajemnicza i magiczna ścieżka odkryta przez XII-wiecznych Gwarków- Walonów, rudy żelaza i innych cennych kruszców. Dowiemy się o ściśle tajnej historii uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce oraz poznamy bogate ekspozycje związane z geologią Sudetów jak i górnicze techniki wydobycia

Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 1
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 2
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 3
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 4
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 5
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 6
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 7
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 8
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 9
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 10
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 11
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 12
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 13
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 14
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 15
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 16
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 17
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 18
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 19
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 20
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 21
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 22
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 23
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 24
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 25
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 26
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 27
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 28
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 29
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 30
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 31
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 32
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 33
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 34
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 35
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 36
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 37
Tajemniczy Dolny Śląsk zdjęcie nr: 38
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853