Spływ Pilicą i Warka

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Termin wyjazdu 4.07.2020r.

Lokalizacja: Warka i rzeka Pilica

 
Zbiórka: 4.07.2020r. godz 08:30 na Pl. Bankowym, wyjazd godz. 08:45
 
Powrot:  4.07.2020r. ok godz. 21:00 na Pl. Bankowy
                      
Kategoria jednodniowa wycieczka kajakowa ze zwiedzaniem  

 

Zapraszamy  na bardzo przyjemną i relaksującą jednodniową wycieczkę na południowe Mazowsze.

Coś więcej niż tylko spływ Pilicą

Zwiedzimy zlokalizowane w klasycystycznym pałacu Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gdzie w przystępny i ciekawy sposób poznamy historię wielkich Polaków, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych. Pospacerujemy chwilę po okazałym przypałacowym parku krajobrazowym, a następnie udamy się w górę rzeki Pilicy i rozpoczniemy nasz spływ. Pokonamy łatwy, przyjemny i malowniczy odcinek rzeki, poleżymy na piaszczystej plaży i zachwycimy się bogactwem przyrody. Na koniec dnia odpoczniemy na wareckim rynku przy piwie lub szarlotce z jabłek uprawianych w okolicznych sadach owocowych.

 

Program wycieczki:

Przyjazd do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz czas wolny na spacer po parku.      

Warka jest miejscem urodzenia dwóch ważnych postaci Piotra Wysockiego - naczelnika Powstania Listopadowego oraz Kazimierza Pułaskiego – polsko-amerykańskiego bohatera walczącego o niepodległość obu narodów. Muzeum w Warce przybliża sylwetkę Kazimierza Pułaskiego, jak również historię zasłużonych Polaków, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu kilka lat temu pięknie odnowionym i ponownie otwartym dla zwiedzających. Pałac będziemy zwiedzać z przewodnikiem, który dokładnie opowie nam o tym, jakże ważnym miejscu (w pałacu należącym do szlacheckich rodzin bywali m.in. król Stanisław August Poniatowski, marszałek Józef Piłsudski czy malarz Józef Mehoffer), jak również o zgromadzonych tu meblach, obrazach i historycznych pamiątkach. Po zwiedzaniu będzie chwila czasu wolnego na spacer po zabytkowym parku krajobrazowym.

Następnie wyjazd w kierunku wsi Budy Michałowskie, gdzie rozpoczniemy spływ rzeką Pilicą. Chwila czasu wolnego na przebranie się i przygotowanie do spływu.

 

 

Spływ na odcinku Budy Michałowskie-Warka (16 km, około 5 godz.)

    

Rzeka Pilica ze względu na to, iż jest to jedna z najdłuższych (ponad 300 km) i największych rzek w centralnej Polsce nazywana jest często Królową Mazowsza. Rzeka przepływa przez pola, łąki i lasy, zdarzają się też malownicze zakola i ustronne, dzikie miejsca, gdzie można spotkać ptactwo wodne.

Trasa naszego spływu rozpoczynającego się od mostu we wsi Budy Michałowskie jest dość często uczęszczana, ale jednocześnie jest to łatwy, bezpieczny i jeden z najładniejszych odcinków rzeki. Po drodze miniemy kilka piaszczystych plaż, gdzie choć raz zatrzymamy się z na odpoczynek. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli w czystej i orzeźwiającej wodze. Po około 4-5 godzinach dopłyniemy do mostu kolejowego w Warce, gdzie przy przystani kajakowej zakończymy nasz spływ.

Chwila czasu wolnego na przebranie się i spakowanie.

Przejazd na rynek w Warce, czas wolny na przepyszną szarlotkę, lody, kawę, piwo lub zjedzenie pizzy na rynku. 

Okolice Miasta Warka słyną przede wszystkim z sadów owocowych, a szczególnie z uprawy soczystych i słodkich jabłek. Nic więc dziwnego, że jabłecznik jest najpopularniejszym deserem w tym regionie. Po całodniowym spływie z pewnością zasłużymy na pyszną szarlotkę z lodami lub bitą śmietaną oferowaną przez jedną z kawiarni na wareckim rynku, dla bardziej głodnych natomiast będzie możliwość skorzystania z usług

pobliskiej pizzerii.

Warto wspomnieć, iż w mieście Warka już od XIV wieku, czyli zaraz po uzyskaniu praw miejskich zaczęto produkcję piwa. Wyborny smak, kolor i klarowność wareckiego piwa były i nadal są doceniane w całym kraju Od procesu warzenia piwa wzięła się prawdopodobnie nazwa miasta (warka to piwowarska jednostka miary).

 

 

 

Cena zawiera:

 •  przejazd busem lub  autokarem na trasie opisanej w programie
 •  opiekę pilota wycieczki 
 • usługę przewodnika w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
 •  wypożyczenie kajaków 2-osobowych, wioseł i kamizelek ratunkowych 
 • ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

 • własnych wydatków
 • biletów wstępu do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce 10 zł/os/normalny, 7 zł/os/ulgowy

Co zabrać:

 • kostium kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania
 • dokument tożsamości (będzie potrzebny przy wypożyczeniu kajaków)
 • buty/sandały wodoodporne
 • wodoodporny worek żeglarski lub grube worki na śmieci
 • pokrowiec na telefon
 • rękawiczki rowerowe (przydatne podczas wiosłowania)
 • kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy
 • przynajmniej 1,5 litra wody oraz kanapki/przekąski (na trasie spływu nie zawsze jest możliwość zakupy napjów czy jedzenia)
 • ubranie na zmianę (na wypadek zamoczenia się :)

Płyniemy na lekko. Do kajaka zabieramy tylko to co potrzebne, a rzeczy których nie potrzebujemy zostawiamy w autokarze. Będziemy mieć do nich dostęp na koniec spływu.

 

Pilotem i opiekunem grupy jest Magda Wałaszewska

  

Uwaga: Spływ odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników. Trasa jest stosunkowo łatwa i bezpieczna, dlatego też w spływie mogą brać udział również dzieci (pod opieką dorosłych).

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853