Słowenia extreme: rafting i canyoning + relaks nad włoskim jeziorem

Koszt: 2499 zł
Są wolne miejsca

 

Chcesz rozłożyć płatność na raty? Skontaktuj się z nami!
 
 
EKSTREMALNA PRZYGODA WSRÓD SZMARAGDOWYCH WÓD
 
Termin: 1-5.05.2024 ( MAJÓWKA)
 
Lokalizacja: Słowenia, Park narodowy Triglav
Zbiórka: środa 1.05.2024 o godz. 5:30 na Placu Bankowym w Warszawie, 
Wyjazd: godz. 5:45
 MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZENIA W GLIWICACH ul. Pszczyńska 318 (godzinę przystanku w Gliwicach podamy bliżej daty wyjazdu)
Powrót: niedziela 5.05.2023 ok. godz. 2:00-4:00 na Pl. Bankowy (godzina powrotu uzależniona od warunków na drodze: korki, pogoda itp.- proszę wziąć pod uwagę, że w godzinach powrotu nie będzie jeszcze kursowało metro i większość komunikacji dziennej)
 
Kategoria: ekstremalny wyjazd na rafting i canyoning na Słowenii. Nocleg w malowniczo położonym górskim pensjonacie. DŁUGI WEEKEND MAJOWY - bez nocnego przejazdu.
 
 
CANYONING to aktywność, która polega na przemieszczaniu się w dół kanionu, idąc cały czas za wodą. To doskonałe połączenie wspinania, skoków do wody, pływania i trekkingu. Środowiskiem do uprawiania canioningu są jaskinie, które w połączeniu z wodą tworzą naturalny park rozrywki, taki ekstremalny aquapark stworzony przez naturę.
 
Podczas canyoningu można się dobrze bawić, ale i porządnie zmęczyć. 
 
Nie trzeba mieć doświadczenia w tym sporcie, będziemy bowiem pod opieką profesjonalnego przewodnika, który wprowadzi nas w świat tej niezwykłej dyscypliny. Program dopasowany jest do osób, które pierwszy raz będą miały styczność z taką atrakcją. 
 
Canyoning to z pewnością sport bardzo ciekawy i dostarczający wielu emocji. Dla nas łączy wszystko co najlepsze, do tego uprawia się go głównie w cieple i słońcu. Możemy stanowczo powiedzieć, że jest to aktywność, której warto spróbować i przekonać się na własnej skórze jak jest wyjątkowa.
 
 
RAFTING w Słowenii to niezapomniana przygoda dla osób w każdym wieku!
To spływ górską rzeką na specjalnie przystosowanym do tego celu kilkuosobowym pontonie. Rafting jest turystyczną odmianą flisu, czyli spływu z prądem rzeki. 
 
 
Rzeka Soca – Błękitne piękno
 
Rzeka Soča, jedna z najpiękniejszych rzek w Europie, jest ważnym skarbem przyrody w Parku Narodowym Triglav. Słynie z głębokiego szmaragdowego koloru i energicznych bystrzy w górnym biegu rzeki. Jej długość to 137 km. Alpejska rzeka z tajemniczym źródłem krasowym w Trenta, u podnóża majestatycznych Alp Julijskich. Rzeka jest istnym rajem dla miłośników górskich sportów wodnych.
 
 
CIEKAWOSTKA!
 
Piękno tego regionu docenili także twórcy filmu Opowieści z Narnii, którzy nakręcili jedne z najbardziej ekscytujących scen tego słynnego filmu nad rzeką Soczą.
 
Cały Park Narodowy Triglav to magiczny świat wspaniałych krajobrazów, które zapierają dech w piersiach, tworząc z niego wyjątkową krainę opartą na naturalnym środowisku. Na terenie Parku znajdują się wąwozy, rzeki, potoki, lasy i doliny oraz bardzo bogata fauna i flora. Charakteryzuje się "śnieżnymi" szczytami, kamienistymi szlakami, przepięknymi wodospadami i krystalicznie czystymi jeziorami. Całość wspaniałego krajobrazu dopełniają malutkie, urokliwe kościoły i kapliczki. Zaplanowane dla as sporty wodne na krystalicznie czystej rzece, w połączeniu z ciepłem słońca sprawią, że poczujemy się jak w raju. Z całą pewnością wyjazd pozostanie na długo w pamięci.
 
 
 
 
 
 
 
Plan wyjazdu:
 
 
Dzień 1 (środa):
 
Poranne spotkanie na Placu Bankowym w Warszawie i przejazd w kierunku Słowenii.
  
Przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie. Obiad we własnym zakresie.
 
Wieczorem integracja dla chętnych.
 
 
UWAGA! Ze względu na położenie pensjonatu, w okolicy jest tylko jeden sklep. W miarę możliwości postaramy się do niego podjechać. Warto jednak zaopatrzyć się w większą ilość wody i przekąsek jeszcze przed wyjazdem.
 
 
 
Dzień 2 (czwartek):
 
Śniadanie w pensjonacie i rozpoczęcie naszej ekstremalnej przygody.
 
Aby w pełni doświadczyć każdej z atrakcji, zostaniemy podzieleni na dwie grupy – jedna grupa pojedzie na rafting, druga zaś pozna sekrety canioningu. Drugiego dnia nastąpi zamiana.
 
Po dniu pełnym atrakcji wracamy do pensjonatu. Czas wolny na posiłek, odpoczynek, odświeżenie. Jeśli będziemy mieć dalej siłę wieczorem spotkamy się na integracji, podczas której wymienimy doświadczenia z minionego dnia.
 
 
Dla chętnych trekking „w poszukiwaniu wodospadów”
 
W okolicy naszego pensjonatu znajdują się malownicze trasy, prowadzące do kilku wodospadów. Wybierzemy się na spacer w górę rzeki i odkryjemy te cuda natury, które kryją się w pięknym lesie. Aby się tam dostać musimy przjeść na drugą stronę pokonując odcinek płytkiej, ale rwącej rzeki. 
Uwaga – ścieżka jest miejscami bardzo wymagająca. Możliwość zmiany trasy
 
 
 
Dzień 3 (piątek):
 
Śniadanie, zbiórka przed pensjonatem.
 
W tym dniu następuje zamiana grup. Czeka nas kolejny dzień pełen nowych doświadczeń i przygód.
 
Powrót do pensjonatu. Czas wolny na odświeżenie, obiad we własnym zakresie.
 
 
Dla chętnych trekking „w poszukiwaniu wodospadów”.
 
  
 
Dzień 4 (sobota):
 
Śniadanie i wykwaterowanie.
 
Ostatni dzień to specjalny bonus dla naszych uczestników. Odwiedzimy malownicze Włochy i przepiękne Lago del Predil – jezioro o krystalicznie czystej wodzie położone między górami i otoczone zielenią.
 
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: będzie można wybrać się na spacer wokół jeziora lub relaksować się na jego brzegu. Chętni udadzą się do włoskiej restauracji na kawę i będą rozkoszować się lokalnymi pysznościami podziwiając jezioro del Predil.
 
 
Po południu wyjazd w kierunku Polski.
 
 
 
 
 
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki;
 • transport uczestników na miejsce atrakcji i powrót;
 • opiekę pilota;
 • udział w raftingu + cały potrzebny sprzęt;
 • udział w canioningu + cały potrzebny sprzęt;
 • opieka profesjonalnych instruktorów podczas dwóch dni atrakcji;
 • 3 x nocleg w pensjonacie w pokojach 2,3 osobowych ze wspólnymi łazienkami;
 • 3 x śniadanie w pensjonacie; 
 • ubezpieczenie NNW;
 •  ubezpieczenie KL na dany kraj + sporty ekstremalne 
 • składkę na TFG i TFP; 
 
Cena nie obejmuje:
 • pozostałych posiłków (w pensjonacie oraz w jego pobliżu są restauracje serwujące obiady i kolacje) 
 
 
 
WAŻNE INFORMACJE – PRZECZYTAJ UWAŻNIE:
 
 • Rafting i canyoning wymaga od uczestników umiejętności pływania
 • Nie możesz mieć lęku przestrzennego i lęku wysokości
 • CANYONING: każdy uczestnik otrzymuje strój (ubranie neoprenowe, obuwie) oraz niezbędny sprzęt (kaski, liny). Canyoningu NIE uprawia się w kamizelkach ratunkowych – ubranie neoprenowe chroni przed zimnem, NIE ma właściwości kamizelek ratunkowych
 • RAFTING: każdy uczestnik otrzymuje strój: kamizelkę ratunkową, strój neoprenowy, obuwie oraz niezbędny sprzęt (kask)
 
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy trasa szlaku górskiego może zostać zmodyfikowany.
    
 
 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853