Powitanie wiosny w Sudetach: Wysoka Kopa i Skopiec KGP 5,6/28

Koszt: 499 zł
Są wolne miejsca

Termin: 22/23-24.03.2024
 
Lokalizacja: Góry Izerskie, Góry Kaczawskie
Zbiórka: z piątku na sobotę 22/23.03.2024 godz. 00:30 na Placu Bankowym w Warszawie
Wyjazd: 00:45
Powrót: niedziela 28.01.2024 r. ok. godz. 23:30 (w zależności od warunków na drodze: korki, pogoda itp.)
 
Kategoria: weekendowy trekking górski + KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL Wysoka Kopa nr 5/28, Skopiec nr 6/28
 


PRZECZYTAJ UWAŻNIE
 PAMIĘTAJ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry. Weź pod uwagę porę roku, ilość kilometrów do przejścia oraz sumę podejść i zejść. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Ciebie, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – skontaktuj się z nami.
 
Osoby o bardzo dobrej kondycji i większych wymaganiach mogą wydłużyć/zmienić trasę i iść własnym tempem. (na własną odpowiedzialność). Pozostali  muszą trzymać się grupy. Wszystkich obowiązuje godzina i miejsce zbiórki, jeśli zostały podane.
 

 
Trasa o średnim stopniu trudności, wymagana średnia kondycja ze względu na ilość kilometrów do przejścia.

Zapraszamy na powitanie wiosny w Sudetach Zachodnich
Zabierzemy Was w pasmo Gór Izerskich, położone na terenie czterech rezerwatów oraz Gór Kaczawskich, gdzie znaleźć można wiele minerałów, a najsłynniejszym z nich jest agat. 
Najwyższym szczytem słynnych Izerów jest Wysoka Kopa 1126 m n.p.m. Jest to najdalej na zachód wysunięty wierzchołek należący do listy KGP. Sam wierzchołek jest mocno zalesiony i nie prowadzi do niego żaden szlak. Teren ten jest również objęty ochroną cietrzewia, dlatego umownym miejscem oznaczającym szczyt stał się rogacz ustawiony poza obszarem wyłączonym z ruchu turystycznego.
 
Skopiec 724 m n.p.m. to najwyższy szczyt Gór Kaczawskich według pomiarów z 1997 roku. Obecnie za najwyższy wierzchołek uznawane jest Okole. My, przyjmujemy jednak wykaz szczytów zaproponowany przez KGP.
Charakterystycznym punktem w drodze na Skopiec jest rzeźba artystyczna przedstawiająca drzewo z powieszonymi na nim butami. Rzeźba „Into the blue” została wykonana w 2013 r. przez lokalną artystkę. 
 
 
 
Program wyjazdu:
 
Dzień 1:
Nocne spotkanie na Placu Bankowym i przejazd w kierunku Świeradowa Zdrój – nie chcemy stracić ani minuty z górskiej wędrówki!
Poranne spotkanie z przewodnikiem i wyjście na pierwszy dzień trekkingu w Górach Izerskich. Dzisiejszym celem jest Wysoka Kopa – szczyt numer 5 w naszym projekcie.
Po drodze odwiedzimy Schronisko PTTK Chatka Górzystów, w którym będziemy mogli odpocząć i zjeść słynne naleśniki przed dalszą wędrówką.
 
Trasa: Świeradów Zdrój – Polana Izerska – Schronisko PTTK Chatka Górzystów – Sine Skałki – Wysoka Kopa - Jakuszyce
Długość trasy: ok. 20 km, Czas przejścia: ok. 7 h. Suma podejść: ok. 745 m, Suma zejść: ok. 380 m 
 
 Trasę zakończymy w Jakuszycach skąd Koleją Izerską udamy się do Szklarskiej Poręby, do naszego hotelu.
Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. Integracja dla chętnych.
 
Dzień 2:
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd na początek szlaku.
W dniu dzisiejszym  zdobędziemy kolejny szczyt Korony Gór Polski – Skopiec 724 m n.p.m.
Po drodze czekają nas „jedynie” lasy i góry – nie mijamy schronisk. Dzisiejsza trasa jest krótsza i relaksująca, ale podczas wędrówki nie zabraknie pięknych widoków.
 
Trasa: Komarno – Ziemski Kopczyk - Skopiec – Baraniec – Folwarczna - Wojcieszów
Długość trasy: 9 km, Czas przejścia: ok. 3 h. Suma podejść: 305 m, Suma zejść: 439 m
 
Po trekkingu zjemy obiad w Wojcieszowie i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem 
 • opieka pilota
 • opieka przewodnika górskiego
 • 1 x nocleg w hotelu w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienkami
 • 1x śniadanie
 • 1x obiadokolacja 
 • ubezpieczenie NNW 
 • składkę TFG i TFP
 
 
Cena nie obejmuje:
 • dodatkowych posiłków
 • biletu na przejazd Koleją Izerską (ok. 8 zł/os.)
 
 Co zabrać:
 • Ubiór adekwatny do warunków pogodowych
 • Wygodne buty
 • Stuptuty
 • Kije trekkingowe
 • Plecak
 • Czołówka lub latarka może się przydać
 • Peleryna przeciwdeszczowa
 • Raczki (w zależności od warunków)
 • Koniecznie prowiant na całą trasę i termos z ciepłą herbatą, energetyczne batoniki
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany i dostosowany do panującej pogody. 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Zdobywców Korony Gór Polski – co to takiego?
 
Klub powołany został w 1997 r. przez ludzi, których celem było zdobycie najwyższych szczytów polskich gór. Stworzyli więc listę 28 szczytów ze wszystkich pasm górskich w Polsce.
 
Założeniem klubu jest zdobywanie szczytów o własnych siłach. Głównym atrybutem Klubowicza jest książeczka z jego danymi oraz listą szczytów do zdobycia. Szczyty ułożone są od najniższego do najwyższego, a potwierdzeniem zdobycia każdego z nich jest stempel, data wejścia oraz w przypadku braku pieczątki – zdjęcie pod charakterystycznym miejscem na szczycie.
 
Nie ma obowiązku zdobywania szczytów w kolejności – ważne są chęci i dobra zabawa. Nie ma górnej granicy wieku klubowiczów, najmłodsi jednak mogą rozpoczynać swoją przygodę od 7 roku życia.
 
 
Jak dołączyć do Klubu:
 
1.1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://kgp.info.pl/akces-do-klubu/ - można dodać wiele osób jednocześnie
 
22. Dokonaj opłaty wpisowej (40 zł), opłaty za książeczkę, do której zbierzesz pieczątki ze szczytów (5 zł) oraz opłaty za wysyłkę (13 zł) – wysyłka kilku książeczek to jedna opłata za wysyłkę! – dane do przelewu otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza
 
33. Poczekaj na przesyłkę – obecnie proces rejestracji od momentu wpłaty do wysyłki trwa 7 dni, przewidywany całkowity czas realizacji zgłoszenia to ok. 14 dni, warto zapisać się już dziś!
 
4.4. Po otrzymaniu książeczki możesz już zdobywać szczyty – pamiętaj! Szczyty zdobyte przed zapisem do Klubu nie są zaliczone
 
Wykaz wszystkich szczytów znajdziesz tutaj https://kgp.info.pl/wykaz-szczytow/ 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853