Podlaski spacer z alpakami

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Kategoria wycieczka jednodniowa ze zwiedzaniem i z wizytą u zwierząt które niosą spokój 

 

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której zwiedzimy malowniczo położony skansen we wsi Nowa Sucha oraz odwiedzimy gospodarstwo agroturystyczne w Rudce na Podlasiu, gdzie hodowane są alpaki. Będziemy mieli możliwość poznać bliżej te zwierzęta podczas spaceru. Alpaki są udomowione i łagodne, co sprawia, iż obcowanie z nimi na właściwości uspokajające i odprężające.

 

Program wycieczki:     

 

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania malowniczo położonego w pobliżu lasu i stawów  skansenu we wsi Nowa Sucha. Zalążkiem muzeum był modrzewiowy dwór wzniesiony przez rodzinę Cieszkowskich w 2 poł. XVIII wieku i zamieszkiwany przez nich aż do II wojny światowej. Na początku lat 90-tych odrestaurowany dwór stał się obiektem muzealnym, w którego wnętrzach możemy obecnie podziwiać XIX – wieczne meble, obrazy, rzeźby i przedmioty użytkowe. Na przyległym do dworu rozległym terenie powstał skansen drewnianego budownictwa zabytkowego. Znajdują się tu budynki przeniesione z okolic Siedlec – m. in. holenderski wiatrak, kilka chałup, plebania i wikarówka, karczma, spichlerze oraz trzy mniejsze dwory.

Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Alpakarium w Rudce.      

Po przyjeździe do gospodarstwa agroturystycznego w Rudce mieszczącego Alpakarium oraz pensjonat poczujemy się jak na wakacjach. Gospodarze tego miejsca odnowili drewniany dom na skraju lasu otoczony przez sady starych jabłoni i czereśni oraz ogródek warzywny i kwiatowy. Jest tu cicho, spokojnie i zielono. Nasz pobyt rozpoczniemy od wizyty w hodowli alpak, gdzie gospodarz przedstawi nam stado oraz opowie o historii i usposobieniu tych zwierząt. Alpaki są oswojone z ludźmi, niektóre pozwalają się pogłaskać, inne zaś tylko ciekawsko spoglądają na odwiedzających. Po zapoznaniu się ze zwierzętami rozpoczniemy spacer. Zanim jednak ruszymy gospodarz wyjaśni nam, jak należy się zachowywać i czego nie robić. Alpaki będziemy prowadzić na sznurku, na jedną alpakę przypadną dwie osoby, tak więc w połowie drogi zmieni się osoba prowadząca alpakę. Spacer będzie trwał około 45 minut.

 

Na koniec naszego pobytu w Alpakarium będzie chwila czasu wolnego na zakup lokalnych wyrobów  z wełny z alpaki. W sprzedaży są m. in. kołdry, czapki, szale oraz włóczka przędzona ręcznie na domowym kołowrotku. Wełna z alpaki jest hipoalergiczna, bardzo ciepła i lekka, a przy tym mocna i odporna na zniszczenia. Ze względu na swoje walory uznawana jest za towar luksusowy na równi z kaszmirem i angorą.

 

Wyjazd w kierunku Warszawy, po drodze przerwa w restauracji na zjedzenie obiadu.

 

Koszt wycieczki 0 zł

                                                                                    

Cena obejmuje:

–             przejazd busem na trasie opisanej w programie           

–             opiekę pilota wycieczki

–             wizytę w hodowli w Alpakarium

–             spacer z alpakami

–             ubezpieczenie NNW

         

Cena nie obejmuje:     

–             posiłków i napoi       

–             wstępu do Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego z przewodnikiem    7 zł/os

–             własnych wydatków

 

Co zabrać:


–             wygodne   obuwie

–             nakrycie głowy, krem z filtrem

–             kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy

–             wodę oraz kanapki/przekąski

 

 

Uwaga: Wycieczka dla maksymalnie osiemnastu osób (aby nie stresować zwierząt zbyt dużą ilością osób jednocześnie może spacerować sześć-siedem alpak).

Z alpakami mogą spacerować dzieci powyżej dwunastu lat.

Podczas spaceru na jedną alpakę przypadną trzy osoby, które wzajemnie się wymieniają w prowadzeniu alpak. Czas trwania spaceru to około 45 min.

Podczas deszczu lub silnych upałów alpaki zostają w zagrodach.

 

W przypadku silnego deszczu  zwiedzanie zagrody z hodowcą

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853