Pałacowa Wielkopolska

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Kategoria aktywna wycieczka weekendowa  ze zwiedzaniem.

 

Zapraszamy na wycieczkę do wciąż nieznanej i rzadko odwiedzanej Wielkopolski. Zwiedzimy przepiękny Pałac w Rogalinie oraz  Zamek w Kórniku mieszczący jedną z największych i najbogatszych bibliotek w Polsce. Dopełnieniem naszego wyjazdu będzie wizyta w Muzeum Pracowni podróżnika Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – malowniczej miejscowości słynącej z przedwojennych willi letniskowych oraz w skansenie w Szreniawie mieszczącym m.in. Muzeum Narodowego Rolnictwa oraz zabytkowy pałac.   

 

 

Wycieczka autokarowa, bez nocnych przejazdów. Nastawiamy się głównie na zwiedzanie, będziemy dużo chodzić po pałacowych wnętrzach, parkach i nie tylko.

 

Zakwaterowanie w Pałacu  w którym zachował się niemal w całości pierwotny wystrój wnętrza i neogotyckie motywy. Pałac otoczonym jest rozległym, krajobrazowym parkiem, przechodzący w park leśny z wyspą na której stoi romantyczna grota zwieńczona drewnianą, ażurową altaną.

 

Program wycieczki:        

                                                          

Dzień 1

 

W godzinach porannych wyjazd  z Warszawy  do Pałacu w Rogalinie, zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz pałacowych oraz czas wolny na zwiedzanie galerii malarstwa, parku i alei dębów.

 

 

Pięknie położony późnobarokowy pałac w Rogalinie należał do rodziny Raczyńskich, którzy zgromadzili tutaj cenne zbiory malarstwa i rzeźby. Miejsce to jednak słynie również z jednego z największych w Europie skupisk wiekowych dębów – w sumie jest ich około 1500, a największe mają obwody sięgające 9 metrów.

 

 

Z Rogalina przyjazd do Muzeum Narodowego Rolnictwa, zwiedzanie z

 przewodnikiem skansenu oraz pałacu właścicieli majątku w Szreniawie.          

 

Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie to duży teren, gdzie możemy zobaczyć m.in. zabytkowe urządzenia rolnicze i rzemieślnicze, skansen z tradycyjnym drewnianym budownictwem ludowym, jak również wieżę widokową, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę.

Po całodziennym zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację.

 

Dzień 2

 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem niezwykłego Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera, gdzie podróżnik zgromadził liczne pamiątki ze swoich dalekich podróży, po wizycie w muzeum chwila czasu wolnego w kawiarni. Puszczykowo jest urokliwą miejscowością  położoną w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wartą. Zachowane tu przedwojenne wille świadczą o tym, iż była to niegdyś elegancka i modna miejscowość letniskowa.

Z Puszczykowa przejazd do Kórnika na zwiedzanie z przewodnikiem wspaniale zachowanego Zamku w Kórniku słynącego m.in. z biblioteki rodu Działyńskich przechowującej najcenniejsze książki literatury polskiej. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego w parku i przejście do Arboretum – jednego z najbogatszych w Europie, gdzie podziwiać możemy liczne odmiany krzewów i drzew z kontynentu europejskiego, azjatyckiego i amerykańskiego oraz muzeum dendrochronologiczne

Wyjazd z Kórnika w kierunku Warszawy

 

Koszt wycieczki 0 zł

 

Cena obejmuje:

 • transport busem lub autokarem na trasie według programu
 • opiekę pilota
 • nocleg w pokojach dwuosobowych z ręcznikami
 • obiadokolację w hotelowej restauracji
 • śniadanie w hotelowej restauracji
 • usługę przewodnika po Pałacu w Rogalinie
 • usługę przewodnika po muzeum w Puszczykowie
 • usługa przewodnika po skansenie i pałacu w Szreniawie
 • usługę przewodnika po zamku w Kórniku
 • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu w Pałacu w Rogalinie (Pałac 15 zł/os ewentualnie Galeria Obrazów 15 zł/os)
 • biletów wstępu do Muzeum w Puszczykowie 10 zł/os
 • biletów wstępu do Zamku w Kórniku 17 zł/os
 • biletów wstępu do Arboretum w Kórniku z przewodnikiem 7,50 zł/os/normalny, 5,50 zł/os/ulgowy,
 • dodatkowych posiłków
 • własnych wydatków

 

 

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853