Organizacja spływów kajakowych Krutynia

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach. 

Spływ kajakowy Krutynią wśród pozostałych spływów zasługuje na szczególne wyróżnienie. Możliwe iż jest to jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych Europy. Wpada do Jeziora Mokrego, przepływa przez Uktę. Biegnie przez Mazurski Park Krajobrazowy i Puszczę Piską. Długość tego szlaku liczy ponad 100 km a więcej niż połowa przebiega przez jeziora lub wody stojące. Podobno można spotkać orła bielika w okolicach a także kuny, jenoty, borsuki a nawet wilki i rysie. Sama wioska Krutyń nadaje już mazurskiego smaku. Powstała ok 1500 roku. Nazwa jej pochodzi od nazwy rzeki. Dobra restauracja na środku placu, stragany z pamiątkami. Sporo turystów z Niemiec. Świetnymi atrakcjami turystycznymi oprócz spływów kajakowych są także dwa rezerwaty przyrody „Zakręt” i Rezerwat Rzeki Krutyni.

Obowiązkowym miejscem do odwiedzin jest rezerwat Zakręt a w nim „pływające wyspy” oraz zakochana para. Dwa splecione w uścisku miłosnym drzewa. Znajdziemy tam także pomnik przyrody „Mazurski Dąb Bartny”

Nasza trasa liczyła w sumie ok 42 km. Lekki nurt sunął kajaki po tafli. My w zaciszu wodnych atrakcji w milczeniu sunęliśmy do przodu. Tempo spokojne. Grupa naszych kajakarzy rozdzieliła się na kilka grupek. Niektórzy wolą płynąć wolniej, inni szybciej. Zatrzymujemy się zwykle na degustacji lokalnych piw a na tej rzece są punktu gastronomiczne. Krutynia daje cudowne wrażenia, widać dno woda jest przejrzysta intensywna zieleń, kaczki na wodzie, lilie wodne często mijane i ten zapach świeżego powietrza. Na naszych wycieczkach kajakowych z reguły jest około 23 osób. Po spływie udajemy się do hotelu na kolacje by po niej przy blasku księżyca i degustacji wina opowiadać wrażenia ze spływu. Zdarzają się osoby, które chętnie wskakuję do wody by się wykąpać. Woda w rzece jest z reguły dość ciepła.

Zasady wsiadania do kajaka jest istotna ponieważ często zdarzają się wpadki do wody. Należy kajak ustawić dziobem pod prąd tak aby kajak nie zaczął płynąć. Wkładamy najpierw jedną nogę, potem siadamy a dopiero potem drugą nogę. Najpierw należy załadować kajak bagażem podręcznym aby nie skąpać swoich rzeczy. Najgorzej jest zamoczyć papierosy, ich już nie użyjesz. Telefon można jeszcze wysuszyć. Ważnym jest aby podczas spływu kajakowego zachować abstynencję. Podobno jest karalnym płynąć kajakiem i być pod wpływem alkoholu. Faktycznie będą pijanym nie ma się orientacji i łatwo przesadzić. Z rzeki wystają często gałęzie lub kamienie które mogą kajak wywrócić. Należy wtedy pamiętać aby kajak nie odwracać jedynie go doholować do brzegu samemu się za niego trzymając. Gdy chce się zatrzymać należy do brzegu dobić pod prąd dziobem.  

 

Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 1
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 2
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 3
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 4
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 5
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 6
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 7
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 8
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 9
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 10
Organizacja spływów kajakowych Krutynia zdjęcie nr: 11
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853