Ojcowski Park Narodowy z nordic walking wycieczka

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wycieczka Nordic Walking po Jurze z Warszawy.


 

Jesienna wycieczka weekendowa do Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie” połączona z ciekawą formą aktywnego wypoczynku jakim jest marsz z kijkami nordic walking pod okiem wykwalifikowanego instruktora (opcja z kijkami dla chętnych)

 

 

Ojcowski Park Narodowy jest obszarem unikatowym w skali całego kraju i najmniejszym parkiem w Polsce. Obejmuje przepiękną i malowniczą Dolinę Prądnika, gdzie dominują majestatyczne skały o różnych ciekawych kształtach zbudowane z jurajskiego wapienia. 

Najsłynniejsze z tych skał to Maczuga Herkulesa o pionowych ścianach mających 25m wysokości, Brama Krakowska, 15-metrowa, naturalna brama zbudowana z wapieni jurajskich, Igła Deotyma czy Rękawica. Na terenie parku odkryto ok 400 jaskiń na uwagę zasługuje Jaskinia Łokietka którą zwiedzimy. W okolicy zobaczymy kilka zabytków takich jak zamek w Pieskowej Skale czy Kaplica na Wodzie i wiele innych.

 

 

 

Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie oferuje przepiękne krajobrazy, usłany jest malowniczymi dolinami i wąwozami przez które przepływają potoki oraz źródła kresowe. Nazwa tego parku została utworzona z powodu objęcia ochroną niemal wszystkich przepięknych dolinek podkrakowskich. Nie brakuje tu jaskiń i innych ciekawych atrakcji, które zobaczymy podczas wycieczki.

 

 

 

 

Dzień 1

 

Wycieczkę zaczynamy od zwiedzania najstarszej i najcenniejszej Osady Młynarskiej położonej u podnóża skał  Cichych nad potokiem Prądnik. Następnie udamy się w kierunku Ojcowa gdzie po drodze zobaczymy Kaplicę na Wodzie, która usytuowana jest w miejscu dawnych łazienek zdrojowych, ruiny Zamku w Ojcowie i dalej Doliną Prądnika w kierunku Jonaszówki aż do Groty Łokietka w której m.in

. posłuchamy legendy o Władysławie Łokietku. Po zwiedzaniu Groty Łokietka przejdziemy  Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej, Źródełka Miłości, Skały Rękawicy. Dalej szlakiem  przez Górę Okopy przejdziemy w kierunku centrum Ojcowa do miejsca naszego noclegu położonego na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. 


Ilość km do przejścia ok 10+ zwiedzanie + przerwy

 

 

 

Dzień 2

 

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie stąd rozpoczniemy wędrówkę do Doliny Będkowskiej. Jest to jedna z najpiękniejszych dolinek krakowskich w której zobaczymy jeden z największych na Jurze wodospadów - wodospad Szum. Z doliny udamy się w kierunku Jaskini Nietoperzowej na spotkanie z przewodnikiem. Nazwa jaskini wzięła się od masowo znajdowanych tu kości nietoperzy, ale znajdowano tu też kości innych zwierząt z okresu zlodowaceń- kości lwa, hieny a nawet mamuta. Znajdowano tu też ślady bytności człowieka. Odnaleziono tu naczynia i różne narzędzia. Po zwiedzaniu przejdziemy Doliną Będkowską pod Sokolicę,  po drodze przerwa na kawę/posiłek we własnym zakresie, następnie powrót do autokaru i przejazd do zamku w Pieskowej Skale z przejściem pod słynną Maczugę Herkulesa.

 

Ilość km do przejścia ok 8 + zwiedzanie + przerwy 

 

Ok godz. 16:00 udamy się w drogę powrotną do Warszawy

 

 

Przejazd  komfortowym busem  

 • Opiekę przewodnika przez 2 dni pobytu
 • Nordic Walking z instruktorem przez 2 dni pobytu
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami bez ręczników
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie

 

Cena nie obejmuje

 

Wejść do:

 • Zabytkowej Osady Młynarskiej 10 zł
 • Ruin zamku w Ojcowie 4 zł
 • Groty Łokietka 10 zł 
 • Jaskini Nietoperzowej 10 zł
 • Dodatkowych posiłków w trakcie wycieczki

Niezbędnik turysty:

 • wygodne buty  
 • ubiór adekwatny do panujących warunków atmosferycznych ( ewentualnie cieplejsze okrycie na czas zwiedzania jaskiń - temp. 7-8 stopni)
 • kijki do nordic walking chętni zabierają swoje ( nie ma możliwości wypożyczenia ich na miejscu)
 • niewielki plecak a w nim przekąski, kanapki, coś do picia - podczas wycieczki będzie gdzie się posilić 
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853