Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc
Szanowni Państwo tak wyglądała nasza wycieczka i takie w przyszłosci bedziemy robić więc jeśli interesuja Cie takie wyjazdy serdecznie zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.
 
Kategoria - wycieczka jednodniowa z warsztatami zdobienia pisanek, ze zwiedzaniem i z ogniskiem na zakończenie dnia.
 
Zapraszamy wszystkich spragnionym natury, folkloru i historii  do zwiedzania oryginalnego na skalę muzealnictwa Skansenu z Muzeum Rolnictwa  z jedynym w Polsce Muzeum Pisanki w Ciechanowcu. Tu poznamy sposoby i techniki zdobienia jajek różnymi metodami, a następnie weźmiemy udział w warsztatach zdobienia pisanek pod okiem specjalistów.
 
Każdego miłośnika budownictwa ludowego oraz sielskich klimatów zachwyci na pewno tutejszy skansen, który stoi w malowniczej scenerii w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku. W skład którego wchodzi odbudowany ze zniszczeń wojennych w latach 60. XX w. klasycystyczny pałac oraz działający młyn wodny, oficyny, stajnie, wozownia i leśniczówka. Zabudowania należały kiedyś do majątku rodu Starzeńskich.
Muzeum gromadzi zabytki w zakresie etnografii, historii, sztuki, techniki rolniczej, budownictwa wiejskiego. Do muzealnego rejestru wpisanych  jest ponad 30 tysięcy zabytków.                           
 
                                                  
W programie  
 
Warsztaty zdobienia pisanek. Na warsztatach każdy będzie mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi. Dowiemy się jakich technik zdobienia używać i jak zdobić pisanki aby wyglądały na prawdziwe dzieła sztuki. Czego używano do zdobienia dawniej,  a jakich materiałów używać dziś aby nasze pisanki zachwycały na wielkanocnym stole. 
 
Zwiedzanie z przewodnikiem m.in.
 
Muzeum Pisanek  gdzie poznamy pisanki z różnych części Polski oraz poznamy jak zdobiło się jajka w różnych częściach świata. Porównamy wzornictwo ludowe pisanek, które wykonane były różnymi technikami i naturalnymi farbami, a które przeszły już do historii.
W kolekcji są pisanki - "pisane" woskiem, malowane, oklejane kolorowym papierem, rdzeniem sitowia i kolorową włóczką, a nawet makiem i ziarenkami ryżu. Są pisanki z drewna lipowego, wytapiane i wykuwane, ażurowe - wykonane maszyną dentystyczną. W Muzeum zgromadzono ponad 2 tyś pisanek.                          
 
Muzeum Weterynarii. Wystawa w dziewiętnastowiecznych stajniach poświęcona historii leczenia zwierząt. Poznamy informacje o tworzeniu się zawodu weterynaryjnego w Polsce i na świecie. W trzech salach obejrzymy  bogate zbiory narzędzi weterynaryjnych, podków, leków, czy pamiątek historycznych ilustrujących historię lecznictwa zwierząt. 
 
Zwiedzanie wystawy poświęconej ziołolecznictwu. Wystawa wzbogacona o „Ogród roślin zdatnych do zażycia lekarskiego”, w którym zaprezentowano ponad 300 gatunków roślin leczniczych. 
Zwiedzanie gajówki z Wdowina, w której, obok biura leśniczego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, ulokowana jest wystawa o Lasach i gospodarce leśnej,
 
Wystawy tradycyjnych rzemiosł: garncarstwa, tkactwa, plecionkarstwa, szewstwa, bartnictwa, garbarstwa, rybołówstwa. Pozyskano i udostępniono zwiedzającym obiekty przemysłowe: kuźnię, olejarnię, młyny.
 
Zwiedzanie Pałacu hr. Starzeńskich z 2 połowy XIX w. połączonego z częścią folwarczną m.in. dwór, kościół, wikarówka, chałupy, budynki gospodarcze oraz wiatrak. Na terenie parku znajduje się pięknie zaaranżowana  zieleń z dawnym drzewostanem, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt drzewa, w tym 19 to pomniki przyrody.
W pałacu znajdują się wystawy stałe: Wnętrza zabytkowe z przełomu XIX i XX w., Salonik rodu Ciechanowieckich herbu Dąbrowa oraz Historia miasta Ciechanowca.
                                                           
Na zakończenie dnia na terenie skansenu zaplanowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. 
 
Koszt wycieczki 130 zł
 
Cena obejmuje:
  • przejazd busem lub autokarem
  • warsztaty zdobienia pisanek kilkoma technikami + materiały
  • zwiedzanie z przewodnikiem na terenie całego skansenu
  • ognisko - drewno, kije do kiełbasek, tacki, widelce
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW
 
Cena nie obejmuje:
  • wejścia na teren całego skansenu - 14zł bilet normalny, 7zł bilet ulgowy                                   
  • prowiantu na ognisko- należy zabrać swoje kiełbaski, chleb
  • innych dodatkowych posiłków 
 

 

 

 

Wycieczka odbędzie się przy minimum 20 uczestnikach

Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 1
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 2
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 3
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 4
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 5
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 6
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 7
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 8
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 9
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 10
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 11
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 12
Muzeum Pisanki- malowanie jaj, zwiedzanie i ognisko zdjęcie nr: 13
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853