Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

 Zajmujemy się organizacją aktywnych wypadów za miasto, wycieczek weekendowych, wycieczek kilku i jednodniowych. Realizujemy wyjazdy integracyjne i zielone szkoły.  Działamy na terenie Polski i krajów mających granicę lądową z Polską. Działamy zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami. Jesteśmy touroperatorem.

Jedną z odbytych wycieczek którą mamy w stałym repertuarze jest wycieczka na Dolny Śląsk. Zawsze zachwyca nie zależnie od pogody z powodu swej tajemniczości i historii jaką serwuje ten obszar Polski. Chcieliśmy ominąć te najbardziej komercyjne obszary i pojechaliśmy w Kotlinę Kłodzką. Oczywiście turystycznych atrakcji co nie miara i nie omieszkaliśmy jednak kilka z nich odwiedzić, np.:

1.     Kaplica czaszek w Czermnej

2.     Kopalnia złota w Złotym Stoku

3.     Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Tym razem jednak bardziej skupiliśmy się podczas naszej wycieczki na Dolny Śląsk na Kłodzku samym w sobie. To przetajemnicze miasto ma wiele do zaoferowania dla turystów. My postanowiliśmy zwiedzać podziemia i Twierdze Kłodzką.

Zaczynając od „Podziemnego Miasta” które jest obowiązkowym punktem programu należy wspomnieć, iż pełniło ono rolę obronną lub raczej jako schronienie. Podczas zwiedzania można oglądać insceniazcje różnych zajęć z tamtych czasów, są pokazane sale tortur oraz trafnie pokazano życie z tamtych lat. W czasie pokoju podziemia służyły za spichlerze, magazyny broni, ale także jako lochy dla skazańców. Ważnym obiektem podziemi były studnie. Ponieważ wodę zatruwano w czasie oblężenia a woda czysta mogła płynąć tylko od bogatych właścicieli studni znajdujących się właśnie pod ziemią. Cała trasa liczy ok 700 m. i ma sporo tematycznych sal. Zdecydowanie polecamy podczas wycieczek tą część atrakcji.

Twierdza Kłodzka – do zwiedzania udostępniona od lat 60 ubiegłego wieku. Od 2018 udostępniła nowy obszar i nową możliwość – zwiedzania twierdzy nocą. Wspaniały widok z góry. Krótko mówiąc obowiązkowy punkt programu.

Po zwiedzaniu podziemi i twierdzy zostało trochę czasu na kawę w mieście i na spacer.

Po dwudniowej wycieczce pełnej wrażeń udajemy się w drogę powrotną do Warszawy tak aby ok 24.00 przyjechać na Plac Bankowy.  

Część tej wycieczki doskonale sprawdziła się jako część wyjazdu integracyjnego dla firmy, która poprosiła, aby w jej programie było „coś tajemniczego”   

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na naszą stronę internetową www.mystictravel.com.pl  

Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 1
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 2
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 3
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 4
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 5
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 6
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 7
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 8
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 9
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 10
Kłodzko wycieczka zwiedzanie Dolnego Śląska zdjęcie nr: 11
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853