Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie.

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Wycieczka do Lublina. Zwiedzanie Kazimierza Dolnego nocą.

Zapraszamy na naszą stronę internetową mystictravel.com.pl/ tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. Zapraszamy także do wpisania się do newslettera, będą Państwo na bieżąco informowani o wyjazdach.

W tym dniu zwiedziliśmy także Lublin, to miasto o blisko 700-letniej historii. Zachwyca i urzeka turystów swym klimatem.  Dumne dzieje miasta do dziś dnia skrywają stare mury i zaułki. Zachowane w tak dobrym stanie Stare Miasto jest w Polsce oprócz Lublinajeszcze tylko w Krakowie. Wiekowe, autentyczne budowle tworzą niepowtarzalny i magiczny klimat miasta, miasto przesycone tradycją jagiellońską w którym krzyżowały się kultury i religie wielu narodów.  

Kazimierz Dolny, miejsca o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Położonego w zielonej dolinie między lessowymi wąwozami.  Kazimierz Dolny z pochodniami jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce. Cudne małe miasteczko z renesansowymi kościołami, chałupami z ciemnych bali krytych drewnianym gontem, białymi kamienicami z czerwoną dachówką, romantycznymi ruinami zamku Kazimierza Wielkiego i jeszcze starszej baszty. Manierystyczne kamienice o fantazyjnych attykach, spichlerze przy nadwiślańskiej promenadzie, brukowane uliczki są tak nierealnie piękne, że chwilami przypominają teatralną scenografię. Miejsce magiczne, nacechowane czarem i romantyzmem, w którym wszystko może się zdarzyć. Dlatego weekend w Kazimierzu może być wyjątkowy a szczególnie robi się wyjątkowy i ciekawie gdy zapada zmrok

Zwiedziliśmy Stare Miasto - Bramę Grodzką, Plac po Farze, Rynek z Ratuszem i kamienicami, Bramę Krakowską, Bazylikę Relikwii Krzyża Świętego, Teatr Stary, zwiedzanie Archikatedry Lubelskiej z niezwykłą zakrystią akustyczną, skarbcem i kryptami, Plac Litewski. Będziemy mieć czas wolny a w godzinach popołudniowych przejedziemy w stronę Kazimierza Dolnego na niezwykłą nocną wycieczkę po Kazimierzu.      

Na początek degustacja kazimierskich nalewek. Następnie spotkanie z  przewodnikiem, który poprowadził nas przez mroki miasta opowiadając  legendy i historie o zabytkach, duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Wyłaniające się z ciemności zabytkowe budowle, kościoły i kamienice, Mały Rynek, gdzie mieściła się dawniej dzielnica żydowska. Przejedziemy eko- busikami na Kirkut i do Wąwozu Korzeniowego a to wszystko w magicznym blasku płonących pochodni. 

Po śniadaniu czas spędziliśmy w Kazimierzu Dolnym. W tym czasie w mieście odbywał się Kazimiernikejszyn, V festiwal muzycznej jazdy i  bezspinkowej atmosfery. My skupimy się na pieszych wędrówkach po okolicy.   

Albrechtówka to jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy, z którego roztacza się urzekający widok na Małopolski Przełom Wisły i Równinę Radomską.  

Mięćmierz - maleńka, magiczna wioska flisacka z tradycyjnymi chałupami krytymi strzechą lub gontem, drewniane płoty, drewniana studnia w samy sercu osady położona nad Wisłą, skąd polne dróżki rozchodzę się w cztery strony świata.     

Rynek ze słynną studnią, wokół którego wznoszą się renesansowe kaminiczki, m.in. "Pod Św. Mikołajem" i "Pod Św. Krzysztofem", Kamienica Gdańska oraz dom zawany "Apteką Lichtsona".

Baszta -najstarsza kazimierska budowla. Powstała na przełomie XIII/XIVw. Z baszty roztacza się piękny widok. Z jednej strony na ruiny zamku z drugie strony na nieczynny kamieniołom, z którego wydobywano biały wpień. Z takiego kamienia zbudowana jest baszta, zamek oraz inne kazimierskie budowle.

Góra Trzech Krzyży najlepszy punkt widokowy w Kazimierzu Dolnym z widokiem na Małopolski Przełom Wisły.

 

Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 1
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 2
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 3
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 4
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 5
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 6
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 7
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 8
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 9
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 10
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 11
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 12
Kazimierz Dolny nocne zwiedzanie. zdjęcie nr: 13
Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853