Góry Świętokrzyskie - Łysica KGP 1/28 (TERMIN II)

Koszt: 219 zł
Są wolne miejsca

TERMIN WYJAZDU 6.04.2024 r. (TERMIN II)
 
Lokalizacja: Świętokrzyski Park Narodowy 
Zbiórka: sobota 6.04.2024 r. o godz. 6:30 na Placu Bankowym Warszawie
Wyjazd: godz. 6:45
Powrót: sobota 6.04.2024 r. ok. godz. 21:00/22:00 na Placu Bankowym w Warszawie (godzina powrotu uzależniona jest od warunków na drodze: pogoda, korki itp.)
 
Kategoria: jednodniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie + „Korona Gór Polski w rok z Mystictravel” szczyt nr 1/28
 
 

PAMIĘTAJ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry. Weź pod uwagę porę roku, ilość kilometrów do przejścia oraz sumę podejść i zejść. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Ciebie, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – skontaktuj się z nami.
 

 
Szlak prowadzi przez las, ale też drogą asfaltową. Trasa nie jest wymagająca, ale wymagana jest przynajmniej średnia kondycja ze względu na ilość kilometrów do przejścia.
 
 
Zapraszamy na jednodniowy trekking w Górach Świętokrzyskich. Przejdziemy głównym szlakiem prowadzącym ze Świętej Katarzyny do Świętego Krzyża.
 
Jest to już drugi termin wyjazdu, podczas którego zdobędziemy Łysicę w projekcie: KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL
 
Łysica to najniższa w Koronie Gór Polski o wysokości 614 m n.p.m.
 
 
 
 
 
 
Plan wyjazdu:
 
Poranne spotkanie na Placu Bankowym w Warszawie i przejazd w kierunku Świętej Katarzyny.
 
Trekking rozpoczynamy na parkingu w Świętej Katarzynie.
Przy klasztorze wchodzimy na czerwony szlak Po drodze zobaczymy dwie drewniane kapliczki, w jednej z nich do dziś zachował się autograf młodego Stefana Żeromskiego.
 
Dalej, przez Puszczę Jodłową, wspinamy się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę, gdzie przybijamy pieczątki w książeczkach.
 
Ruszamy dalej szlakiem na Łysą Górę. To miejsce upodobały sobie ponoć czarownice, zlatujące się corocznie na sabat. Jednak łatwiej zobaczyć tu słynne gołoborze i widoki na region, ale kto wie…
 
 
Po drodze przerwa na odpoczynek, obiad i kawę w klimatyczne, drewnianej chacie.
 
Ostatnim punktem wycieczki będzie klasztor Benedyktynów na Św. Krzyżu.
 
Po zwiedzeniu klasztoru wrócimy na parking pod Świętym Krzyżem skąd wyjedziemy w drogę powrotną do Warszawy.
 
Powrót do Warszawy w godzinach późnowieczornych.
 
 
  
Informacje o trasie (dwie wersje do wyboru)

Trasa dłuższa: ok. 17,5 km. Czas przejścia ok. 6 godz.
suma podejść 563 m, suma zejść 422 m
 
Trasa krótsza: ok. 13,5 km. Czas przejścia ok. 4,5 godz.
suma podejść: 459 m, suma zejść 322.
 
 
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na całej trasie
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 
Cena nie zwiera:
 • Posiłków
 • Biletów wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego (9 zł/normalny, 4,50 zł/ulgowy)
 Co zabrać:
 • Ubiór adekwatny do warunków pogodowych
 • Wygodne buty
 • Stuptuty
 • Kije trekkingowe
 • Plecak
 • Czołówka lub latarka może się przydać
 • Peleryna przeciwdeszczowa
 • Koniecznie prowiant na całą trasę i termos z ciepłą herbatą, energetyczne batoniki
 
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy trasa szlaku górskiego) może zostać zmodyfikowany i dostosowany do panującej pogody. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Zdobywców Korony Gór Polski – co to takiego?
 
Klub powołany został w 1997 r. przez ludzi, których celem było zdobycie najwyższych szczytów polskich gór. Stworzyli więc listę 28 szczytów ze wszystkich pasm górskich w Polsce.
 
Założeniem klubu jest zdobywanie szczytów o własnych siłach. Głównym atrybutem Klubowicza jest książeczka z jego danymi oraz listą szczytów do zdobycia. Szczyty ułożone są od najniższego do najwyższego, a potwierdzeniem zdobycia każdego z nich jest stempel, data wejścia oraz w przypadku braku pieczątki – zdjęcie pod charakterystycznym miejscem na szczycie.
 
Nie ma obowiązku zdobywania szczytów w kolejności – ważne są chęci i dobra zabawa. Nie ma górnej granicy wieku klubowiczów, najmłodsi jednak mogą rozpoczynać swoją przygodę od 7 roku życia.
 
 
Jak dołączyć do Klubu:
 
1.1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://kgp.info.pl/akces-do-klubu/ - można dodać wiele osób jednocześnie
 
22. Dokonaj opłaty wpisowej (40 zł), opłaty za książeczkę, do której zbierzesz pieczątki ze szczytów (5 zł) oraz opłaty za wysyłkę (13 zł) – wysyłka kilku książeczek to jedna opłata za wysyłkę! – dane do przelewu otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza
 
33. Poczekaj na przesyłkę – obecnie proces rejestracji od momentu wpłaty do wysyłki trwa 7 dni, przewidywany całkowity czas realizacji zgłoszenia to ok. 14 dni, warto zapisać się już dziś!
 
44. Po otrzymaniu książeczki możesz już zdobywać szczyty – pamiętaj! Szczyty zdobyte przed zapisem do Klubu nie są zaliczone
 
Wykaz wszystkich szczytów znajdziesz tutaj https://kgp.info.pl/wykaz-szczytow/ 
  

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853