Góry Opawskie Polska-Czechy: Biskupia Kopa KGP 2/28 i Pricny Vrch

Koszt: 529 zł
Są wolne miejsca

Termin: 19/20-21.04.2024
Lokalizacja: Góry Opawskie Polska i Czechy
Zbiórka: z piątku na sobotę 19/20.04.2024 godz. 00:30 na Placu Bankowym w Warszawie
Wyjazd: 00:45
Powrót: niedziela 21.04.2024 r. ok. godz. 23:30 (w zależności od warunków na drodze: korki, pogoda itp.)
 
Kategoria: weekendowy trekking górski po stronie polskiej i czeskiej + KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL Biskupia Kopa nr 2/28
 
 


PRZECZYTAJ UWAŻNIE
 
PAMIĘTAJ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry. Weź pod uwagę porę roku, ilość kilometrów do przejścia oraz sumę podejść i zejść. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Ciebie, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – skontaktuj się z nami.
 
Osoby o bardzo dobrej kondycji i większych wymaganiach mogą wydłużyć/zmienić trasę i iść własnym tempem. (na własną odpowiedzialność). Pozostali  muszą trzymać się grupy. Wszystkich obowiązuje godzina i miejsce zbiórki, jeśli zostały podane.
 
 

 
Trasa o średnim stopniu trudności, wymagana średnia kondycja ze względu na ilość kilometrów do przejścia.
 
 
Góry Opawskie to pasmo górskie należące do Sudetów Wschodnich, jest ich najbardziej na wschód wysuniętą częścią. Obszar Gór Opawskich jest stosunkowo niewielki, podzielony jest pomiędzy Polskę i Czechy.
Najwyższym szczytem po Polskiej stronie jest Biskupa Kopa 889 m n.p.m. z jej wieżą widokową. Natomiast za najwyższy szczyt całego pasma Gór Opawskich uznawany jest Příčný vrch 975 m.n.p.m., znany przede wszystkim poszukiwaczom złota, bowiem w jego wnętrzach znajdziemy sieć podziemnych korytarzy, którymi górnicy wydobywali złoto oraz inne metale!
 
Podczas naszej wyprawy zdobędziemy oba najwyższe szczyty Gór Opawskich. Szczególną uwagę zwrócimy na Biskupią Kopę, ponieważ to tam przybijemy kolejny stempel w książeczkach w ramach naszego projektu KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL!
 
Zapraszamy na polską-czeską wędrówkę wciąż mało znanymi, lecz zróżnicowanymi i malowniczymi szlakami! Odwiedzimy jedyne Schronisko PTTK w woj. opolskim, , zajrzymy w głębokie na 50 m wąwozy, odpoczniemy w uroczych górskich miejscowościach, a przy odrobinie szczęścia wrócimy bogatsi…jeśli nie o znalezione złoto to na pewno o wspaniałe wspomnienia!
 
 
 
 
 
 
 
Program wyjazdu:
 
Dzień 1:
 
Nocne spotkanie na Placu Bankowym i przejazd w kierunku Pokrzywnej – nie chcemy stracić ani minuty z górskiej wędrówki!
Poranne spotkanie z przewodnikiem i wyjście na pierwszy dzień trekkingu
 
Po drodze odwiedzimy jedno schronisko, gdzie będzie można odpocząć i zjeść ciepły posiłek. Trasa tego dnia obejmuje polską część Gór Opawskich.
 
 
Trasa: Pokrzywna – Srebrna Kopa – Biskupia Kopa – Schronisko PTTK „Pod Biskupią Kopą” – Gwarkowa Perć – Jarnołtówek – Krzyżówka – Olszak – Pokrzywna
Długość trasy: ok. 17,5 km, Czas przejścia: ok. 6 h. (bez przerw). Suma podejść: ok. 959 m, Suma zejść: ok. 984 m 
Istnieje możliwość skrócenia trasy, w zależności od kondycji i chęci uczestników.
 
 
Zejście do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
 
Dzień 2:
 
Po śniadaniu ruszamy na drugi dzień wędrówki z przewodnikiem.
 
Przejeżdżamy na czeską stronę Gór Opawskich (Zlatohorskiej Verchoviny), trasa tego dnia obejmuje czeską część Gór Opawskich.
 
Trasa: Zlate Hory - Příčný vrch – Rejviz
Długość trasy: 13 km, Czas przejścia: ok. 4,5 h. Suma podejść: 643 m, Suma zejść: 390 m
 
Po trekkingu czas wolny na posiłek (na przykład w zabytkowej Chacie Rejwiz) i powrót do Warszawy.
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem 
 • opieka pilota
 • opieka przewodnika górskiego w dwa dni
 • 1 x nocleg w pensjonacie  w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami
 • 1x śniadanie
 • 1x obiadokolacja 
 • ubezpieczenie NNW 
 • składkę TFG i TFP
 
 
Cena nie obejmuje:
 • dodatkowych posiłków
 
 Co zabrać:
 • Ubiór adekwatny do warunków pogodowych
 • Wygodne buty
 • Stuptuty
 • Kije trekkingowe
 • Plecak
 • Czołówka lub latarka może się przydać
 • Peleryna przeciwdeszczowa
 • Koniecznie prowiant na całą trasę i termos z ciepłą herbatą, energetyczne batonikiUWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany i dostosowany do panującej pogody. 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Zdobywców Korony Gór Polski – co to takiego?
 
Klub powołany został w 1997 r. przez ludzi, których celem było zdobycie najwyższych szczytów polskich gór. Stworzyli więc listę 28 szczytów ze wszystkich pasm górskich w Polsce.
 
Założeniem klubu jest zdobywanie szczytów o własnych siłach. Głównym atrybutem Klubowicza jest książeczka z jego danymi oraz listą szczytów do zdobycia. Szczyty ułożone są od najniższego do najwyższego, a potwierdzeniem zdobycia każdego z nich jest stempel, data wejścia oraz w przypadku braku pieczątki – zdjęcie pod charakterystycznym miejscem na szczycie.
 
Nie ma obowiązku zdobywania szczytów w kolejności – ważne są chęci i dobra zabawa. Nie ma górnej granicy wieku klubowiczów, najmłodsi jednak mogą rozpoczynać swoją przygodę od 7 roku życia.
 
 
Jak dołączyć do Klubu:
 
1.1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://kgp.info.pl/akces-do-klubu/ - można dodać wiele osób jednocześnie
 
22. Dokonaj opłaty wpisowej (40 zł), opłaty za książeczkę, do której zbierzesz pieczątki ze szczytów (5 zł) oraz opłaty za wysyłkę (13 zł) – wysyłka kilku książeczek to jedna opłata za wysyłkę! – dane do przelewu otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza
 
33. Poczekaj na przesyłkę – obecnie proces rejestracji od momentu wpłaty do wysyłki trwa 7 dni, przewidywany całkowity czas realizacji zgłoszenia to ok. 14 dni, warto zapisać się już dziś!
 
4.4. Po otrzymaniu książeczki możesz już zdobywać szczyty – pamiętaj! Szczyty zdobyte przed zapisem do Klubu nie są zaliczone
 
Wykaz wszystkich szczytów znajdziesz tutaj https://kgp.info.pl/wykaz-szczytow/ 
 
 
 
 
 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853