Długi weekend w Tatrach-trekking, kulig, narty

Koszt: 995 zł
Są wolne miejsca
           
TERMIN  WYJAZDU: 06-09.01.2022r.
 
Lokalizacja: Zakopane
 
Zbiórka: w Warszawie na pl. Bankowym 06.01.2022r. o godz. 08:45 
 
Wyjazd:  godz. 09:00
  
Powrót:  09.01.2022r. ok godz. 20:00/21:00
  
Kategoria: długi weekend bez nocnego przejazdu. Trekking górski, kulig z pochodniami, z góralską muzyką i ogniskiem, opcja jazdy na nartach zjazdowych i na nartach biegowych.  Tylko jeden dzień urlopu i 4 dni wolnego.
 
Fantastyczna przygoda, niesamowity klimat, przepiękne widoki i świetna atmosfera. Taki będzie ten wyjazd.
Podczas górskich wędrówek z przewodnikiem chodzimy na lekko z podręcznym plecakiem. Możliwość wydłużenia lub skrócenia tras. Wszelkich wskazówek udzieli przewodnik na miejscu. Możliwość jazdy na nartach. Za pensjonatem jest mały stok w sam raz do nauki jazdy dla początkujących.
 
 
Dzień 1 czwartek
 
Wyjeżdżamy w czwartek rano w kierunku Zakopanego. Na miejsce dotrzemy w godzinach popołudniowych na obiadokolację. Potem integrować będziemy się przy kominku.
Warto zabrać np. planszówki. Obok pensjonatu mamy mały stok narciarski więc dla dobrej zabawy można zabrać sprzęt do zjeżdżania. Mile widziane „jabłuszka”. Jest to doskonały stok do nauki jazdy na nartach. Bardziej zaprawieni narciarze mogą korzystać z innych stacji  narciarskich w Zakopanem lub wybrać się na narty biegowe. 
 
Dzień 2 piątek
 
Po śniadaniu wychodzimy z pensjonatu na spacer  przez Zakopane - Krupówki - Stary Kościółek - Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wjazd i zjazd na Gubałówkę dla chętnych.

Po zmroku na górze jest Kraina Świateł. To świetlny park, gdzie wieczorami rozbłyska tysiącem kolorów. Iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane sią tradycją Podhala. Czas wolny.
 
Lub Skocznia Wielka Krokiew i wycieczka do Doliny Strążyskiej.
Wycieczkę zaczniemy od najsłynniejszej skoczni w Polsce - im. Stanisława Marusarza. Poznacie jej historię i różne ciekawostki. Stąd udamy się Drogą pod Reglami do Doliny Strążyskiej. Jest to idealna opcja na spacer.

Jest to niewymagająca wycieczka, możliwa do zrealizowania bez względu na pogodę i warunki. Z Doliny Strążyskiej jest imponujący widok na północną ścianę Giewontu. 
 
Dzień 3 sobota
 
Po śniadaniu wycieczka Doliną Kościeliską do Schroniska Ornak, powrót do Kir (11km, przewyższenie 363m).
Dolina Kościeliska jest jedną z piękniejszych po naszej stronie Tatr. Jest doliną walną, czyli od podnóża gór wiedzie aż do Głównej Grani Tatr, początek swój ma w Kirach i przez 9km tworzy głęboki wąwóz skalny.

Szlak prowadzi przez 3 przewężenia skalne, tzw. bramy: Niżnia (Brama Kantaka), Pośrednia (Brama Kraszewskiego) oraz Wyżnia (Brama Raptawicka). Po drodze poznamy historię zbójników, górników, zobaczymy pozostałości po osiedlu hutniczym, przybliżymy Wam geologię i powstanie Tatr.

Przewodnik opowie o tatrzańskiej przyrodzie i historii, a na koniec wędrówki w górę siądziemy czas w przytulnym schronisku górskim, w którym można zjeść pyszności regionalne i ogrzać się góralską herbatą. Powrót tą samą trasą. Od razu po zejściu do Kir zaczynamy kulig. 
 
Saniami zaprzężonymi w konie wśród malowniczej scenerii drzew przysypanych śniegiem jedziemy na kulig. Zimowe widoki  z pewnością pobudzą wyobraźnię i zrobią wrażenie nawet na najbardziej wybrednych uczestnikach.
Przejazd saniami rozświetlony zostanie przez pochodnie. Następnie zapraszamy  na ognisko wraz ze smakowitym poczęstunkiem i herbatą po góralsku.
 
 
 
Dzień 4 niedziela:
 
Śniadanie, czas na kawę, spakowanie się i wyjazd do Warszawy.
 
Cena obejmuje:

 • przejazdy busem lub autokarem na całej trasie wycieczki;
 • 3 noclegi w pensjonacie w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z łazienkami ( dopłata do jedynek);
 • 1 x obiadokolacja w dniu przyjazdu;
 • 3 x śniadania szwedzki stół;
 • opiekę pilota;
 • opiekę przewodnika tatrzańskiego;
 • kulig z pochodniami;
 • ognisko, kiełbaski, dodatki, herbata po góralsku;
 • tańce i góralską kapelę podczas ogniska;
 • ubezpieczenie NNW;
 • fantastyczny klimat;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
 
Cena nie obejmuje:
 
 • pozostałych posiłków;
 • wjazdu na Gubałówkę (opcjonalnie) 23zł/os;
 • wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego 7 zł/dzień;
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 50zł;
 • ewentualnych karnetów narciarskich.
 
 

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853