Biegówki w Jakuszycach 2 - nocny przejazd

Koszt: 559 zł
Brak wolnych miejsc

TERMIN WYJAZDU 8/9-10.03.2024
 
Lokalizacja: Jakuszyce-Polana Jakuszycka i Szklarska Poręba 
Zbiórka: w nocy z piątku na sobotę 8 na 9.03.2024  r. o godz.00:00 na Pl. Bankowym w Warszawie, wyjazd o godz. 00:15 
Powrót: w niedzielę 10.03.2024 r. ok godz. 23/24:00 na Plac Bankowy w Warszawie (godzina powrotu uzależniona jest od warunków na drodze: korki, pogoda itp.)
Kategoria: wyjazd dla aktywnych na narty biegowe. Jeśli bieganie nie przypadnie Ci do gustu możesz wybrać opcję pieszych wędrówek. 
 
 
 
Jako co roku organizujemy wyjazd na narty biegowe w najlepsze miejsce do uprawniania tego sportu w Polsce. W okolicach Polany Jakuszyckiej znajduje się ponad 100 km tras biegówkowych o różnych poziomach trudności, na których odnajdą się zarówno zupełni nowicjusze i jak i osoby, które od lat uprawiają tą dyscyplinę sportu.
 
Narciarstwo biegowe uprawiane amatorsko, to zdecydowanie jeden z najzdrowszych i najmniej urazowych sportów. 
Bieganie na nartach mogą uprawiać osoby o bardzo różnej sprawności fizycznej - w miarę wytrenowania zmienia się poziom umiejętności.
Na biegówkach można zarówno iść w wolnym tempie, nie mając za bardzo kondycji, ale już na początku nauki, na etapie zwykłego szurania nartami po śniegu, doznamy bardzo przyjemnego uczucia zadowolenia. 
Narciarstwo biegowe wpływa znacząco na nasza sylwetkę, uprawianie tego sportu sprzyja równomiernemu i symetrycznemu rozwojowi wszystkich mięśni i ćwiczy zmysł równowagi. 
Bieganie to niczym nieograniczona ,,wolność'', można zatrzymać się w lesie  podziwiając cudowne krajobrazy, których nie brakuje w Górach Izerskich.
 
 
Jeśli bieganie nie przypadnie Ci do gustu możesz wybrać opcję pieszej wędrówki.
 
Niewątpliwą zaletą wyjazdu jest również położenie naszego hotelu w Szklarskiej Porębie, w bliskiej odległości od stacji Kolejki Izerskiej. Daje nam to możliwość powrotu do hotelu w dowolnym momencie, niezależnie od grupy! Szklarska Poręba to miasteczko bardzo rozwinięte turystycznie, z szeroką bazą gastronomiczną i rozrywkową.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzień 1:
 
W godzinach nocnych wyjeżdżamy z Warszawy, aby poranek powitać na pięknych trasach biegowych.
 
Dzień rozpocznie się od wypożyczenia sprzętu oraz od podziału na grupy.
 
Osoby, które pierwszy raz będą próbować swoich sił będą mogły poćwiczyć z instruktorem, którego zamówimy w zależności od tego czy będą chętni na skorzystanie z lekcji (chęć skorzystania z instruktora należy zgłosić przy zapisie).
 
Dzięki bliskiemu położeniu naszego pensjonatu od kolejki Izerskiej w każdej chwili będzie można wrócić do pensjonatu. 
 
 
Dla osób początkujących jest wiele tras określanych jako turystyczne, które mają niewielkie różnice wysokości, bez bardzo stromych podbiegów. 
 
Dla osób bardziej zaawansowanych jest wiele kilometrów trudniejszych dróg, wymagających dobrej kondycji fizycznej, siły do podchodzenia na strome wzniesienia i umiejętności zjeżdżania na długich i krętych fragmentach szlaku. 
 
Dla chętnych możliwość przebiegnięcia na stronę czeską. 
 
Aby wybrać najlepszą opcję biegania dla siebie każdy z uczestników zapozna się z mapką z trasami biegowymi oraz z  informacją odnośnie długości i stopnia trudności na szlaku. 
 
Po drodze dla zmęczonych biegaczy możliwość posilenia się w schroniskach.
 
Po  dniu spędzonym na nartach udamy się do pensjonatu na ciepłą obiadokolację i integrację. W naszym pensjonacie będziemy mogli posiedzieć w klimatycznym barze. 
  
 
Dzień 2:
 
Po śniadaniu dalszy ciąg aktywności na nartach biegowych.
Tego dnia możemy wyjść na szlak o odpowiedniej dla siebie porze, ponieważ  do Jakuszyc dowiezie nas kolejka, która znajduje się 500 m od naszego pensjonatu. 
 
 
 
 
 
 
Kolej izerska to najwyżej położona linia kolejowa w Polsce Została zbudowana w latach 1888-1902. Łączyła Wałbrzych i Jelenią Górę z czeskim Libercem. Przy budowie połączeń kolejowych współpracowały ze sobą Niemcy i Austro-Węgry, które stworzyły w Sudetach wspólną sieć połączeń. Po II wojnie światowej kolejkę zamknięto. W Polsce pociągi dojeżdżały tylko do Szklarskiej Poręby. Linia łącząca Polskę i Czechy została uruchomiona ponownie, dopiero po 65 latach, w 2010 roku.
 
Po aktywnie spędzonym dniu czas na obiad we własnym zakresie w okolicach Polany Jakuszyckiej.
 
Wyjazd w kierunku Warszawy w godzinach popołudniowych.
 
 
 
 
 
  
 
 Cena zawiera:
 • przejazd autokarem na trasie wycieczki;
 • transport sprzętu narciarskiego (można zabrać swój sprzęt)
 • opieka pilota
 • 1 x obiadokolację w sobotę;
 • 1 x śniadanie w niedzielę; 
 • 1x nocleg w pensjonacie w Szklarskiej Porębie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • podstawowe szkolenie przeprowadzone przez prowadzącą grupę 
 • ubezpieczenie NNW
 • składka TFG i TFP
 
Cena nie zawiera:
 • wypożyczenia nart w Jakuszycach (cennik podamy wraz z rozpoczęciem sezonu)
 • instruktora - dla zainteresowanych. UWAGA! Należy zgłosić chęć skorzystania z lekcji przy zapisie - cena w zależności od ilości osób chcących skorzystać 
 • biletu na kolejkę Izerską ok 8zł w jedną stronę;
Co zabrać
 • kurtkę i spodnie zapewniające ochronę przed wiatrem i śniegiem;
 • oddychającą bieliznę, polar i oczywiście czapkę i rękawiczki;
 • mały plecaczek lub nerkę na energetyczne przekąski - im mniej na plecach tym lepiej się biega; 
 • narty biegowe lub można je wypożyczyć na miejscu- chęć wypożyczenia sprzętu zaznaczamy od razu przy zapisie
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy trasa szlaku górskiego) może zostać zmodyfikowany i dostosowany do panującej pogody. 

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853