Biebrzna cisza - w zgodzie z naturą. Cykl spotkań

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Biebrzna cisza - w zgodzie z naturą.

 

Szanowni Państwo, poniżej opis wycieczki która sie już odbyła. Jeśłi interesuje Cię ten dokładnie kierunek zapytaj nas kiedy tam jedziemy. Przedstawiamy ją Wam w taki sposób aby było wiadomo jak organizujemy nasze wyjazdy. Zachęcamy państwa do przejrzenia całej naszej oferty. Znajdziesz tam z pewnoscią coś dla siebie, a nam będzie miło jeśli się poznamy.

 

Zapisz się do naszego newslettera to bedziemy wysyłać do Ciebie powiadomienia mailem bez spamu.

 

Cykl spotkań weekendowych opartych na edukacji przyrodniczej  z elementami uważności 

 

 

Długość pobytu: 3 dni, 2 noce

 

Lokalizacja: Wizna, położona w Dolinie Narwi w województwie  podlaskim.

 

Dla kogo: dla kobiet i mężczyzn

 

Ilość osób min. 6, max. 16 osób

 

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń mailowych klikając na stronie w zakładkę  Zapisz się 

 

Zapraszamy Cię na cykl spotkań weekendowych. Każde o innej porze roku, niezależne tematycznie, ale z jedną przyświecającą ideą: podzielić się z Wami naszą pasją poznawania, obserwacji i kontemplacji natury.

Najbliższe spotkanie upłynie pod znakiem turystyczno-kontemplacyjnej przygody. Oprócz wyjątkowych miejsc, bogatych w lokalną faunę i florę, pokażemy Wam również, jak dostrzegać niedostrzeżone, pochylać się nad małymi cudami życia i przyrody. Zaprosimy Was do świata kojącej ciszy, bezkresnych horyzontów i zimowych opowieści w świetle ognia.

„Biebrzna cisza – w zgodzie z naturą”  

Czy zastanawiałeś-aś się czym jest uważność? Jak można doświadczać subtelności życia oraz otaczającej Cię przyrody? I dlaczego jest to takie ważne dla nas?

Gdy zauważamy drobne rzeczy, tylko z pozoru banalne, jesteśmy gotowi do zachwytu nad nimi. Szukamy piękna i prostoty w nieoczywistych miejscach czy chwilach, które uciekają nam zbyt szybko. Takie spojrzenie na świata pozwala nam przewartościować priorytety, zapomnieć o tym, czego naszym zdaniem oczekują od nas inni  i samemu podjąć decyzję, co jest dla nas istotne. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy tego stanu. A łono natury wydaje się nam być najlepszym miejscem do tego typu kontemplacji.

Natura urzeka swym bogactwem i kolorytem. Ma ona wiele do przekazania, nauczenia i dania od siebie. Obcując z nią, doświadczając jej piękna i różnorodności wszystkimi zmysłami, mamy niepowtarzalną szansę odkrywać swoje wnętrze i uzupełnić energię życiową, tak bardzo potrzebną nam w hałaśliwym i dynamicznie zmieniającym się świecie. Biebrzańskie bagna i narwiańska dolina zapraszają tych, którzy szukają wiedzy o przyrodzie oraz pragną zaznać wyciszenia od zgiełku miasta. Czy odważysz się wyjść im na spotkanie?

 

W programie zajęć oferujemy między innymi: 

- „Bardzo zmysłowy spacer” (trening percepcji zmysłowej i uważności); 

- rozważania na temat znaczenia zimy w przyrodzie i dla nas samych; 

- dla rozgrzania kości i nastrojów – gry o charakterze integracyjnym i towarzyskim.

Dołożymy wszelkich starań, byście odświeżyli w sobie stan zachwytu, relaksu i dobrej zabawy.

Dysponujemy salą wykładową z kominkiem, rzutnikiem i sprzętem audio-wizualnym, jadalnią. Serwujemy domowe, wegetariańskie jedzenie.

Nasza agroturystyka jest rozłożona na dwa segmenty; w zależności od liczby chętnych część osób może być ulokowana w domu w centrum wsi, a część nad rzeką. 

Cena zawiera : 

  • edukację przyrodniczą z elementami uważności
  •  dwa noclegi w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką 
  • pełne wyżywienie na miejscu - śniadanie, obiad, kolacja
  • opieka merytoryczna edukatora przyrody
  • opieka licencjonowanego przewodnika biebrzańskiego
  • wyprawa na łosie - wschód słońca na bagnach z przewodnikiem lub rejs katamaranem pasażerskim [ zależy od warunków pogodowych].

Cena nie zawiera przejazdu. Preferowany dojazd własny lub autobusem [z Warszawy do Łomży przewoźnik Żak], wówczas odbieramy uczestników z Łomży naszym transportem lub możliwość zorganizowanego bezpośredniego przejazdu busem na trasie Warszaw - Wizna -Warszawa, koszt przejazdu w obie strony 80 zł osoba.

 

Prowadzący warsztaty:

Alina  – certyfikowany trener Pedagogiki Dzikiej Przyrody, edukatorka ekologiczna, specjalistka prowadząca spotkania z powyższej oferty, od najmłodszych lat związana ze Stowarzyszeniem Żółwi ze Sztumu.

Małgorzata – absolwentka Psychologii Pozytywnej SWPS, w trakcie studiów MBCT - Terapii Poznawczej Opartej na Uważności, uczestniczka kurs Porozumienia Bez Przemocy (NVC), pracownik w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Zenek – licencjonowany przewodnik biebrzański z ponad 20-letnim doświadczeniem, sternik katamaranu pasażerskiego.

Zapisz się do naszego newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853