Babia Góra i Lubomir - zdobywamy KGP 3,4/28

Koszt: 485 zł
Brak wolnych miejsc

TERMIN WYJAZDU 23/24-25.02.2024
 
Lokalizacja: Beskidy Zachodnie: Beskid Żywiecki i Makowski
Zbiórka: z piątku na sobotę 23/24.02.2024 godz. 00:30 na Pl. Bankowym w Warszawie
Wyjazd: o godz. 00:45
Powrót: 25.02.2024 r. ok. godz. 22:00/23:00 w zależności od warunków panujących na drogach (korki itp.)
 
KATEGORIA: weekendowy trekking górski. Chodzimy z plecakiem na lekko. 
Trasy wymagają średniej i dobrej kondycji od uczestników ze względu na ilość kilometrów do przejścia. Zdobywamy Babią Górę i Lubomir do KGP.
 PRZECZYTAJ UWAŻNIE
 
PAMIĘTAJ, aby dobrze ocenić swoje przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry. Weź pod uwagę porę roku, ilość kilometrów do przejścia oraz sumę podejść i zejść. Błędne określenie swoich możliwości może spowodować wiele utrudnień, zarówno dla Ciebie, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu trudności wyprawy – skontaktuj się z nami.
 
Osoby o bardzo dobrej kondycji i większych wymaganiach mogą wydłużyć/zmienić trasę i iść własnym tempem. (na własną odpowiedzialność). Pozostali  muszą trzymać się grupy. Wszystkich obowiązuje godzina i miejsce zbiórki, jeśli zostały podane.
 
 

 
Zapraszamy na kolejny wyjazd z cyklu: KORONA GÓR POLSKI W ROK Z MYSTICTRAVEL
 
Tym razem naszym celem są aż dwa szczyty KGP: Babia Góra 1725 m n.p.m. oraz Lubomir 912 m n.p.m.
 
Babia Góra to nazwa całego masywu górskiego znajdującego się w Beskidzie Żywieckim należącym do Beskidów Zachodnich. Najwyższy szczyt natomiast nosi nazwę Diablak, jednak nazywany jest również Babią Górą (od nazwy całego masywu).
 
Z czego znana jest Babia Góra? Przede wszystkim z bardzo zmiennej pogody. Jako Królowa Beskidów, często określana jest mianem Kapryśnicy – właśnie od kapryśnej pogody jaka panuje na szczycie.
 
Cały masyw objęty jest Babiogórskim Parkiem Parkiem Narodowym, który to został wpisany na listę UNESCO ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze.
 
 
Niższy Lubomir z charakterystycznym obserwatorium astronomicznym otwartym na zgliszczach przedwojennego budynku. Nazwa szczytu pochodzi od nazwiska księcia Kazimierza Lubomirskiego, który przekazał domek myśliwski oraz 10ha lasu pod budowę ówczesnego obserwatorium – wtedy jeszcze na szczycie zwanym Łysiną.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plan wyjazdu:
 
 
Dzień 1:
 
Nocne spotkanie na Placu Bankowym i przejazd w kierunku Beskidu Żywieckiego.
 
Przed wyjściem na szlak zrobimy przystanek na śniadanie i przygotowanie się do trekkingu.
 
Trasa: Przełęcz Krowiarki (1012 m n.p.m) - Sokolica - Kępa - Gówniak - Diablak (szczyt) - Przeł. Brona - Schronisko Markowe Szczawiny - Zawoja Markowa (650 m n.p.m) 
Długość trasy: ok. 12 km, czas przejścia ok. 6-7 h, Suma podejść: ok. 685 m, Suma zejść: ok 995 m
 
Po trekkingu zejście do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
 
Dzień 2: 
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd autokarem na drugi dzień trekkingu.
 
 
Trasa: Przełęcz Jaworzyce - Lubomir - schronisko na Kudłaczach - Pcim
Długość trasy: ok. 12,5 km, czas przejścia ok. 4 h Suma podejść 355 m, suma zejść 598 m
 
 
 
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem 
 • opieka pilota
 • 1 x nocleg w pensjonacie  w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami
 • 1x śniadanie
 • 1x obiadokolacja 
 • ubezpieczenie NNW 
 • składkę TFG i TFP
 
 
Cena nie obejmuje:
 • dodatkowych posiłków
 • biletu wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego 8 zł/bilet normalny, 4 zł/bilet ulgowy
 
 Co zabrać:
 • Ubiór adekwatny do warunków pogodowych
 • Wygodne buty
 • Stuptuty (jeśli masz)
 • Kije trekkingowe (jeśli masz)
 • Plecak
 • Raczki
 • Czołówka lub latarka może się przydać
 • Peleryna przeciwdeszczowa
 • Koniecznie prowiant na całą trasę i termos z ciepłą herbatą, energetyczne batonikiUWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany.
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Zdobywców Korony Gór Polski – co to takiego?
 
Klub powołany został w 1997 r. przez ludzi, których celem było zdobycie najwyższych szczytów polskich gór. Stworzyli więc listę 28 szczytów ze wszystkich pasm górskich w Polsce.
 
Założeniem klubu jest zdobywanie szczytów o własnych siłach. Głównym atrybutem Klubowicza jest książeczka z jego danymi oraz listą szczytów do zdobycia. Szczyty ułożone są od najniższego do najwyższego, a potwierdzeniem zdobycia każdego z nich jest stempel, data wejścia oraz w przypadku braku pieczątki – zdjęcie pod charakterystycznym miejscem na szczycie.
 
Nie ma obowiązku zdobywania szczytów w kolejności – ważne są chęci i dobra zabawa. Nie ma górnej granicy wieku klubowiczów, najmłodsi jednak mogą rozpoczynać swoją przygodę od 7 roku życia.
 
 
Jak dołączyć do Klubu:
 
1.1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://kgp.info.pl/akces-do-klubu/ - można dodać wiele osób jednocześnie
 
22. Dokonaj opłaty wpisowej (40 zł), opłaty za książeczkę, do której zbierzesz pieczątki ze szczytów (5 zł) oraz opłaty za wysyłkę (13 zł) – wysyłka kilku książeczek to jedna opłata za wysyłkę! – dane do przelewu otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza
 
33. Poczekaj na przesyłkę – obecnie proces rejestracji od momentu wpłaty do wysyłki trwa 7 dni, przewidywany całkowity czas realizacji zgłoszenia to ok. 14 dni, warto zapisać się już dziś!
 
44. Po otrzymaniu książeczki możesz już zdobywać szczyty – pamiętaj! Szczyty zdobyte przed zapisem do Klubu nie są zaliczone
 
Wykaz wszystkich szczytów znajdziesz tutaj https://kgp.info.pl/wykaz-szczytow/ 
 
 
  

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853