Amsterdam i Haga + Festiwal Tulipanów

Koszt: 1569 zł
Brak wolnych miejsc

Termin: 4-8.04.2024 r.
 
Lokalizacja: Holandia – Amsterdam, Keukenhof
Zbiórka: czwartek 4.04.2024 r. godz. 20:00 na Placu Bankowym w Warszawie
Wyjazd: godz. 20:15
Powrót: poniedziałek 8.04.2024 r. między. godz. 2:00 a 4:00 na Pl. Bankowy w Warszawie (godzina przyjazdu uzależniona od warunków na drodze: korki, pogoda itp.) Proszę uwzględnić w powrotach nocne przejazdy komunikacją miejską.
 
Kategoria: wycieczka pieszo objazdowa do Holandii ze zwiedzaniem i noclegiem w hotelu 3* w Amsterdamie
 
 
Holandia jest jednym z czterech państw składowych Królestwa Niderlandów. Jej stolicą konstytucyjną jest Amsterdam, stolicą administracyjną zaś Haga.
 
Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy obie stolice Holandii! Zobaczymy najważniejsze budowle, obiekty, podziwiać będziemy wyjątkową architekturę oraz chłonąć oryginalne amsterdamskie powietrze.
 
 
Z czym jeszcze kojarzy nam się Holandia? Z rowerami, wiatrakami i oczywiście…TULIPANAMI!
 
Odwiedzimy słynny Keukenhof, największy ogród kwiatowy na świecie! Jako jedni z pierwszych zanurzymy się w barwnym dywanie tulipanów, ponieważ kwiecień to czas kiedy tulipany pokazują swoje piękno w pełnej krasie!
 
Ale to jeszcze NIE WSZYSTKO! Zobaczymy również jak wygląda najsłynniejszy kurort nad Morzem Północnym - Scheveningen, a na koniec cofniemy się w czasie w Zaanse Schans, aby przyjrzeć się uroczej, holenderskiej wsi, zobaczyć słynne wiatraki i kupić oryginalne SABOTY!
 
 
  
 
 
 
 
Program wyjazdu:
 
Dzień 1 (czwartek):
 
Wieczorne spotkanie na Placu Bankowym w Warszawie i przejazd w kierunku Amsterdamu.
 
 
Dzień 2 (piątek):
 
Przyjazd do Amsterdamu, spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania.
 
NOWOŚĆ! Zwiedzanie Amsterdamu podczas rejsu łodzią!
Taki sposób zwiedzania jest niezwykle atrakcyjny z wielu powodów, m.in. pozwoli nam uniknąć tłumów na ulicach oraz zobaczyć i usłyszeć więcej – łódź przeznaczona będzie tylko dla naszej grupy, a polskojęzyczna przewodniczka opowie o mijanych obiektach w niespiesznym tempie płynącej łodzi.
 
Amsterdam to miasto, które sami niderlandczycy chętnie nazywają Wenecją Północy. Położone jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów.
 
Podczas rejsu posłuchamy ciekawej historii Amsterdamu, informacji dotyczących życia na wodzie, budowli tutejszych domów. Zobaczymy również ważne obiekty i mosty pełniące ważną funkcję w mieście.
 
Po czasie spędzonym na łodzi każdy będzie miał możliwość odkrycia Amsterdamu na własną rękę – przewodniczka wskaże bowiem miejsca, do których warto się udać, muzea, które warto odwiedzić, a także restauracje, w których będzie można zjeść pyszne, lokalne potrawy.
 
A wieczorem pospacerować będzie można indywidualnie po De Wallen – słynnej dzielnicy czerwonych latarni.
 
Zakwaterowanie i nocleg.
 
 
 
Dzień 3 (sobota):
 
Po śniadaniu przejedziemy do Keukenhof - wyjątkowego ogrodu, jednej z największych wiosennych atrakcji Holandii. Na obszarze 32 ha podziwiać można ponad 6 milionów tulipanów wszelkich możliwych odmian oraz największą na świecie liczbę kwiatów cebulkowych.
 
Gdy nacieszymy zmysły zapachami i kolorami przejedziemy do Hagi – siedziby parlamentu oraz króla Wilhelma Alexandra. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m.in.: siedzibę parlamentu i premiera – Binnenhof i Buitenhof, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówkę z kościołem św. Jakuba oraz Pałac Królewski „Noordeinde”.
 
Dalej przejedziemy do Scheveningen, najsłynniejszego holenderskiego kurortu nad Morzem Północnym. Zobaczymy tutaj majestatycznym hotel Kurhaus z gwarnym nadmorskim bulwarem oraz nietypowym piętrowym molo.
 
Powrót do hotelu w Amsterdamie. Czas wolny.
 
 
Dzień 4 (niedziela):
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do urokliwego Zaanse Schans - wieś ta jest rodzajem skansenu, choć większość domów jest zamieszkałych. Niektóre domy, gospodarstwa i wiatraki są udostępnione do zwiedzania.
 
Obejrzeć można: wiejską wytwórnię serów, urocze staro-holenderskie sklepiki sprzedające produkty jak sto lat temu, muzeum klompów (drewnianych sabotów) łącznie z pokazami produkcji, ciekawe i oryginalne pamiątki. Wszystkie domki - jak to w Niderlandach – otoczone są wodą i połączone mostkami. Nad wodą podziwiać można wiatraki, służące niegdyś do celów przemysłowych.
 
Czas wolny i wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.
 
 
Dzień 5 (poniedziałek):
 
Przyjazd do Warszawy w godzinach porannych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki;
 • opiekę pilota;
 • 2 dni zwiedzania z przewodnikiem w języku polskim
 • zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • 2x nocleg w hotelu 3* w Amsterdamie, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 2x śniadanie w hotelu; 
 • ubezpieczenie NNW i KL na dany kraj;
 • składkę na TFG i TFP;
 • opłaty klimatyczne i parkingowe
 
Cena nie obejmuje:
 • pozostałych posiłków;
 • biletów wstępu do Keukenof i na rejs łodzią z przewodnikiem w języku polskim 40 euro 
 • biletów na komunikację miejską - ok. 14 euro - płatność za bilety WYŁĄCZNIE kartą płatniczą
BRAK UKRYTYCH KOSZTÓW! Wszystkie ceny i opłaty podane są w powyższej ofercie.
 
 
 
 Co zabrać:
 • Ważny dowód osobisty lub paszport
 • Wygodne buty
 • Parasol może się przydać
 • Kilka euro w gotówce – w większości miejsc płatność odbywa się kartą, trzeba jednak mieć ze sobą drobne na toaletę. Zawsze warto mieć również wymienione kilka euro w gotówce – na wypadek awarii terminala lub np. zakupów na lokalnych straganach z pamiątkami.
 • Odliczoną gotówkę na  bilety wstępów
 
 
 
UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany i dostosowany do panującej pogody. 
  

  

Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853