Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa Sandomierz. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową, tam Państwo znajdą pełną oferte naszych wycieczek. 

 

Serdecznie polecamy ponieważ to nasza najciekawsza wycieczka rowerowa po Polsce. Klimat wloski a jednak Polska. Ludzie wręcz zachwycają się widokami, które nie są podobne do naszych polskich krajobrazów.

 

Sandomierz trasy rowerowe. Sandomierz to piękne miasto królewskie malowniczo położone nad Wisłą. Nazywany bywa „Małym Rzymem”, a to dlatego, że podobnie jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Sandomierz odznacza się niepowtarzalną atmosferą, klimatem dającej się tu odczuć przeszłości. Polecamy przejechać Sandomierz rowerem. 

 

 

 

Gdzie na weekend rowerem. Dobrzez znamy trasy rowerowe w Sandomierzu. Byliśmy już kilkukrotnie na wycieczce rowerowej w okolicach Sandomierza i pomimo bardzo licznych wijących sie uliczek zawsze trafialiśmy na miejsce w oznaczonym czasie. Jeżdzimy tam od 2015 roku. Poniżej skrócony plan jaki obowiązywał podczas wycieczki.

 

Po całym dniu jazdy sprawdzamy rowery i odpoczywamy z lampką wina w dłoni z winogron dojrzewających na nasłonecznionych stokach Sandomierszczyzny. W weekend pokonujemy ok 110 km

Wycieczka wystartowała z Ujazd spod zamku Krzyżtopór, który na początek zwiedziliśmy na piechotę. Po zwiedzeniu na rowery i  ruszymy w drogę  do Gór Pęchowskich pod pomnik legionistów Piłsudskiego i dalej przepięknym wąwozem do wsi Beradz i dalej Garbowice. Tu zobaczymy dom, w którym były kręcone zdjęcia do Oscarowej "Idy". Następnie w Przepiórowie obejrzymy pochodzący z I poł. XIX w. dwór ostatniego dyktatora powstania styczniowego, gen. Prądzyńskiego. Przepiękne miejscu na Wichrowym Wzgórzu gdzie będziemy mogli napić się kawy i zjeść coś ciepłego. Po odpoczynku jedziemy w kierunku ruin zamku w Ossolinie i dalej do kaplicy narodzenia pańskiego zwanej "Betlejkiem". Będziemy jechać pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi aż do jednej z winnic, która otoczona jest malowniczymi sadami owocowymi, a w której będziemy mogli degustować i zakupić wspaniałe wino tutejszej roboty o odmianie Bianka. Po drodze czeka nas wizyta w kolejnej przepięknej winnicy gdzie poznamy przesympatycznych właścicieli i dowiemy się jak odbywa się produkcjia win. Dalej przejedziemy do uroczej wioski położonej zaledwie 2 km od Sandomierza, do naszego gościńca na ciepłą kolację, integrację i nocleg.

 

 

Po śniadaniu sprawdzamy rowery, stan oświetlenia, pompujemy koła i wyruszamy wąwozem Salve Regina do Sandomierza, miasta magicznego, które oczaruje każdego.  Na początek czas spędzimy na sandomierskim Rynku gdzie każdy będzie mógł poczuć klimat tego miejsca. Następnie  miniemy rynek i pojedziemy w stronę Ożarowa. Jedziemy w kierunku krainy kwitnących sadów przez piękną "Sandomierska Toskanię". Mijamy kolejne ciekawe miejscowości i dojeżdżamy  do Międzygórza - tutaj do obejrzymy ruiny średniowiecznego zamku.  W Słabuszewicach zobaczymy piękny, świeżo odrestaurowany dwór - miejsce niestety prywatne, ale może nikt nas nie pogoni :), ciągle trwają tam prace remontowe.  Po drodze miniemy kilka malowniczych  miejscowości i dotrzemy do przepięknej winnicy, po której oprowadzi nas sam właściciel i jego zabawne psiaki. Po odpoczynku wyruszymy w kierunku Opatowa gdzie zakończymy naszą rowerową wycieczkę. Mieliśmy w zespole różnego rodzaju rowery, zarówno szosowe, terenowe i jeszcze inne i każdy doskonale sobie poradził. Nie było z nami natomiast kolażówki i to rzeczywiście nie jest teren na tego typu rower. 

 

Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 1
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 2
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 3
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 4
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 5
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 6
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 7
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 8
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 9
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 10
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 11
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 12
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 13
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 14
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 15
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 16
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 17
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 18
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 19
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 20
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 21
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 22
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 23
Trasy rowerowe Sandomierz. Wycieczka rowerowa zdjęcie nr: 24
© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart