Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Sandomierska Toskania - winnice i sady

 

SANDOMIERSKA TOSKANIA - WINNICE I SADY 

Brak miejsc - zapisz się na listę rezerwową

Termin wyjazdu 7-8.07.2018r. 

 

Zbiórka: 7.07.2018r. o godz 5:45  na Pl. Bankowym, wyjazd o godz. 6:15 - czas na załadowanie rowerów

  

Powrot: 8.07.2018r. ok godz. 22:00/23:00

 

Już dziś zarezerwuj ten weekend 

Zapraszamy do zgłoszeń klikając w zakładkę Zapisz się

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATEGORIA -  AKTYWNA WYCIECZKA ROWEROWA 

 

Trasa bardzo malownicza, łatwa, ale z umiarkowanymi podjazdami.

 

Dla osób o średniej kondycji.

 

Tempo spokojne, bez pośpiechu

 

Nie ma możliwości wypożyczenia roweru na miejscu! Należy zabrać swój

 

Sandomierz to piękne miasto królewskie malowniczo położone nad Wisłą. Nazywany bywa „Małym Rzymem”, a to dlatego, że podobnie jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Sandomierz odznacza się niepowtarzalną atmosferą, klimatem dającej się tu odczuć przeszłości. To miasto trzeba zobaczyć

Po całym dniu jazdy będziemy odpoczywać z lampką wina w dłoni z winogron dojrzewających na nasłonecznionych stokach Sandomierszczyzny.

Cudowne trasy, przepiękne widoki, niezapomniane wrażenia, to pozostanie Ci w pamięci na dłu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Dzień 1

 

Wycieczkę rozpoczynamy w Ujeździe przy zamku Krzyżtopór, który na początek zwiedzimy na piechotę. Po zwiedzeniu wsiadamy na rowery i  ruszymy w drogę  do Gór Pęchowskich pod pomnik legionistów Piłsudskiego i dalej przepięknym wąwozem do wsi Beradz i dalej Garbowice. Tu zobaczymy dom, w którym były kręcone zdjęcia do Oscarowej "Idy". Następnie w Przepiórowie obejrzymy pochodzący z I poł. XIX w. dwór ostatniego dyktatora powstania styczniowego, gen. Prądzyńskiego. Zatrzymamy się w przepięknym miejscu na Wichrowym Wzgórzu gdzie będziemy mogli napić się kawy i zjeść coś ciepłego. Po odpoczynku jedziemy w kierunku ruin zamku w Ossolinie i dalej do kaplicy narodzenia pańskiego zwanej "Betlejkiem". Będziemy jechać pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi aż do jednej z winnic, która otoczona jest malowniczymi sadami owocowymi, a w której będziemy mogli degustować i zakupić wspaniałe wino tutejszej roboty o odmianie Bianka. Po drodze czeka nas wizyta w kolejnej przepięknej winnicy gdzie poznamy przesympatycznych właścicieli i dowiemy się jak odbywa się produkcjia win. Dalej przejedziemy do uroczej wioski położonej zaledwie 2 km od Sandomierza, do naszego gościńca na ciepłą kolację, integrację i nocleg.

Do przejechania ok 60 km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 2 

Po śniadaniu wyruszamy wąwozem Salve Regina do Sandomierza, miasta magicznego, które oczaruje każdego.  Na początek czas spędzimy na sandomierskim Rynku gdzie każdy będzie mógł poczuć klimat tego miejsca. Następnie  miniemy rynek i pojedziemy w stronę Ożarowa. Jedziemy w kierunku krainy kwitnących sadów pzez piękną "Sandomierska Toskanię". Mijamy kolejne ciekawe miejscowości i dojeżdżamy  do Międzygórza - tutaj do obejrzymy ruiny średniowiecznego zamku.  W Słabuszewicach zobaczymy piękny, świeżo odrestaurowany dwór - miejsce niestety prywatne, ale może nikt nas nie pogoni :), ciągle trwają tam prace remontowe.  Po drodze miniemy kilka malowniczych  miejscowości i dotrzemy do przepięknej winnicy, po której oprowadzi nas sam właściciel i jego zabawne psiaki. Po odpoczynku wyruszymy w kierunku Opatowa gdzie zakończymy naszą wycieczkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do przejechania ok 55 km

 

Koszt wycieczki 290 zł

 

Cena obejmuje:

 • przejazd  busem oraz przewóz rowerów na specjalnej przyczepie
 • sobotnią kolację w miejscu noclegu
 • nocleg Gościńcu w pokojach 2 i 3 osobowych z pościelą i ręcznikami
 • śniadanie w niedzielę w miejscu noclegu
 • opiekę dwóch pilotów 
 • ubezpieczenie 

 

Cena nie obejmuje

 • dodatkowych posiłków w ciągu dni w trakcie wycieczki
 • degustacji win w winnicach - 10zł
 • wejścia na zamek Krzyżtopór - 10zł


 

Niezbędnik rowerzysty

 • Sprawny rower z oświetleniem 
 • Na każdą, nawet krótką wycieczkę należy zabrać ze sobą odpowiedni zapas jedzenia i picia. Kanapki, bakalie i rożne energetyczne batoniki
 • Kask - nie jest obowiązkowy, ale dla własnego bezpieczeństwa warto go mieć
 • Dobrze mieć zapasową dętkę lub łatki
 • Krem z filtrem
 • Kurtka/peleryna przeciwdeszczowa

 

Zapisz się
© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart