Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Lublin i nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego


Termin wyjazdu 14-15.07.2018r.   

Zbiórka: 14.07.2018r. o godz 7:00 na Pl. Bankowym, wyjazd 7:15   

Powrót:  15.07.2018r. ok 22:00

 

BRAK MIEJSC - ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ  

 Zgłoszenia:

 

 Zapraszamy do zgłoszeń mailowych klikając w zakładkę Zapisz się

 

KATEGORIA - aktywna wycieczka ze zwiedzaniem nocą i dniem.    

Lublin to miasto o blisko 700-letniej historii. Zachwyca i urzeka turystów swym klimatem.  Dumne dzieje miasta do dziś dnia skrywają stare mury i zaułki. Zachowane w tak dobrym stanie Stare Miasto jest w Polsce oprócz Lublina jeszcze tylko w Krakowie. Wiekowe, autentyczne budowle tworzą niepowtarzalny i magiczny klimat miasta, miasto przesycone tradycją jagiellońską w którym krzyżowały się kultury i religie wielu narodów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kazimierz Dolny, miejsca o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Położonego w zielonej dolinie między lessowymi wąwozami.  Kazimierz Dolny jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce. Cudne małe miasteczko z renesansowymi kościołami, chałupami
z ciemnych bali krytych drewnianym gontem, białymi kamienicami z czerwoną dachówką, romantycznymi ruinami zamku Kazimierza Wielkiego i jeszcze starszej baszty. Manierystyczne kamienice o fantazyjnych attykach, spichlerze przy nadwiślańskiej promenadzie, brukowane uliczki są tak nierealnie piękne, że chwilami przypominają teatralną scenografię. Miejsce magiczne, nacechowane czarem i romantyzmem, w którym wszystko może się zdarzyć. Dlatego weekend w Kazimierzu może być wyjątkowy a szczególnie robi się wyjątkowy i ciekawie gdy zapada zmrok

 

 

  Dzień 1

W godzinach przedpołudniowych dojedziemy do Lublina. Tu spotkamy się z przewodnikiem, który oprowadzi nas po najciekawszych zakątkach miasta.

Zobaczymy Stare Miasto - Bramę Grodzką, Plac po Farze, Rynek z Ratuszem i kamienicami, Bramę Krakowską, Bazylikę Relikwii Krzyża Świętego, Teatr Stary, zwiedzanie Archikatedry Lubelskiej z niezwykłą zakrystią akustyczną, skarbcem i kryptami, Plac Litewski. Będziemy mieć czas wolny a w godzinach popołudniowych przejedziemy w stronę Kazimierza Dolnego na niezwykłą nocną wycieczkę po Kazimierzu.      

Co nas czeka?

 

Na początek degustacja kazimierskich nalewek. Następnie spotkanie z  przewodnikiem, który poprowadzi nas przez mroki miasta opowiadając  legendy i historie o zabytkach, duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Wyłaniające się z ciemności zabytkowe budowle, kościoły i kamienice, Mały Rynek, gdzie mieściła się dawniej dzielnica żydowska. Przejedziemy eko- busikami na Kirkut i do Wąwozu Korzeniowego a to wszystko w magicznym blasku płonących pochodni. Niezapomniane przeżycia gwarantowane.

 

Dzień 2    

Po śniadaniu czas spędzimy w Kazimierzu Dolnym. W tym czasie w mieście odbywa się Kazimiernikejszyn, V festiwal muzycznej jazdy i  bezspinkowej atmosfery. My skupimy się na pieszych wędrówkach po okolicy.   

Albrechtówka to jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy, z którego roztacza się urzekający widok na Małopolski Przełom Wisły i Równinę Radomską. 

 

Mięćmierz - maleńka, magiczna wioska flisacka z tradycyjnymi chałupami krytymi strzechą lub gontem, drewniane płoty, drewniana studnia w samy sercu osady położona nad Wisłą, skąd polne dróżki rozchodzę się w cztery strony świata. 

 

 

 

 

 

     

Powrót na brukowane uliczki Kazimierza, czas wolny i zwiedzanie okolicy m.in. 

Rynek ze słynną studnią, wokół którego wznoszą się renesansowe kaminiczki, m.in. "Pod Św. Mikołajem" i "Pod Św. Krzysztofem", Kamienica Gdańska oraz dom zawany "Apteką Lichtsona".

Baszta -najstarsza kazimierska budowla. Powstała na przełomie XIII/XIVw. Z baszty roztacza się piękny widok. Z jednej strony na ruiny zamku z drugie strony na nieczynny kamieniołom, z którego wydobywano biały wpień. Z takiego kamienia zbudowana jest baszta, zamek oraz inne kazimierskie budowle.

Góra Trzech Krzyży to jedno z najważniejszych punktów widokowych w Kazimierzu Dolnym. Roztacza się stąd zachwycająca panorama na zabytkowe miasteczko, okoliczne wzgórza oraz Małopolski Przełom Wisły.

     

 

 

      

Koszt wycieczki 299 zł  

    
Cena obejmuje
  

 • przejazdy komfortowym busem
 • zwiedzanie Lublina z przewodnikiem
 • nocne zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem
 • wieczór z pochodniami
 • degustację kazimierkich nalewek
 • przejazd eko-busikami
 • sobotnią obiadokolację
 • nocleg w pensjonacie w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych.
 • śniadanie w niedzielę w miejscu noclegu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW    

 

 

Cena nie obejmuje

 

 • dodatkowych posiłków w ciągu dni w trakcie wycieczki
 • wejścia do Archikatedry Lubelskiej - 4 zł
 • degustacji regionalnego cebularza lubelskiego - 3zł sztuka
 • wejścia na Zamek i Basztę w Kazimierzu Dolnym - 5 zł 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

Zapisz się
© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart