Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Biebrzański Park Narodowy i okolice

Biebrzański Park Narodowy i okolice

Termin wyjazdu 28-29.07.2018r. 

Zbiórka: 28.07.2018r. o godz 5:45 W Warszawie na Pl. Bankowym, wyjazd o godz.06:15

Powrót:  29.07.2018r. ok godz. 23:00

Nie ma możliwości wypożyczenia rowerów na miejscu! Zabieramy swoje 

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń klikając w Zapisz się na dole strony

Nie zwlekaj, zarezerwuj miejsce na ten weekend już dziś !!!

 

KATEGORIA - aktywna wycieczka rowerowa dla osób o średniej kondycji - tempo spokojne. 

Nastawiamy się na podziwianie otaczającej nas niesamowitej przyrody a nie na gonitwę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biebrzański Park Narodowy jest atrakcyjny o każdej porze roku nie tylko na szlaku wodnym Biebrzy, ale i licznych  szlakach rowerowych - w okresie wiosennej eksplozji ptasiego życia; latem, gdy bagna i lasy zachwycają urodą dzikich kwiatów; jesienią, w czasie godowych turniejów jeleni i zimą, kiedy spotkanie z łosiem jest pewne niemal na sto procent.

W szerokiej dolinie silnie meandrującej Biebrzy znajduje się największy zespół torfowisk i mokradeł w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Zachowały się tu rzadkie, zagrożone i ginące w kraju i Europie gatunki roślin, ptaków i innych zwierząt, a Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i w Europie Środkowej ostoi ptaków wodno-błotnych.

Znajduje się tu największa w kraju ostoja łosia (ok. 700 sztuk), a z dużych ssaków spotkać można też wilka, wydrę i bobra.

Przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego najlepiej poznawać z wielu, oznakowanych ścieżek edukacyjnych i szlaków turystycznych - pieszych, rowerowych i kajakowych. Prowadzą one często przez kładki i pomosty, a na ich trasie znajdują się obserwacyjne wieże widokoweNajatrakcyjniejsze pod względem przyrodniczym są wyznaczone w parku ścieżki edukacyjne oraz szlaki rowerowe. Prowadzą one przez ciekawe i bardzo urozmaicone  tereny doliny Biebrzy pozwalając zapoznać się z przyrodą, kulturą, tradycją tych ziem oraz różnorodną forma krajobrazu. Szlaki rowerowe przebiegają zarówno po drogach asfaltowych jak również drogami leśnymi i polnymi ścieżkami. Niektóre fragmenty szlaków mogą być piaszczyste, inne z kolei nieco podmokłe, ale napewno bardzo niezwykłe i malownicze.

Dzień 1

Trasa o charakterze pętli - ok 55 km - tempo spokojne 

Z samego rana dojeżdżamy do uroczego dworku skąd wyruszymy na całodzienną wycieczkę rowerową szlakiem, który poprowadzi nas przez najciekawsze tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na trasie między innymi małe wioski nawiązujące do dawnej architektury nad Biebrzą, w Budach dowiemy się jak żyje i mieszka  Król Biebrzy i dalej Olszową Drogą dojedziemy do ścieżki przyrodniczo - historychnej "Wokół Fortu IV". Carska Twierdza i okolice Goniądza  pełne uroczych zakątków i wyjątkowych miejsc. Wieczorem zjemy kolację nad samym brzegiem Narwi w towarzystwie prawdziwego miłośnika i pasjonata tutejszej przyrody.

 

Dzień 2

Trasa o charakterze pętli - ok 45 km - tempo spokojne

Dla chętnych na miły początek dnia pobudka skoro świt. Płyniemy katamaranem na wschód słońca i na obserwację dzikich zwierząt. 

Rejs ma charakter przyrodniczo - krajoznawczy i każdemu może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń. Naturalne doliny rzeczne Biebrzy i Narwi znane są w Europie z zachowania wyjątkowego świata roślin i zwierząt. W czasie podróży mijamy rozległe zalewowe łąki, od wiosny okupowane przez wiele rzadkich gatunków ptaków, żeremia bobrowe, a przy odrobinie szczęścia spotkanie z królem bagien - łosiem. 

Po spływie śniadanie i czas na rowerowe odkrywanie innych ciekawych miejsc  zaczynając od miejscowości Wizna z kolekcją wspaniałych murali. Tematyka każdego malowidła związana jest bezpośrednio z miejscowością lub jej okolicami. Pierwszy mural przedstawia epizod bitwy pod Wizną (07-11.09.1939) zwanej Polskimi Termopilami. O kolejnych muralach i historii ich powstania dowiemy się na miejscu. Przejedziemy urokliwymi trasami przez wioski, pola i łąki. Zwiedzimy uroczy dwór Lutosławskich, w miejscowości Bronowo przejedziemy przez długi, drewniany most gdzie kręcono sceny do filmu Wołyń oraz Konopielkę. Przejedziemy przez Niwkowo w kierunku Wizny. Na koniec posłuchamy opowieści o ptakach i udamy się w drogę powrotną do Warszawy.

 

Koszt wycieczki 290 zł

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem 
 • przewóz rowerów na specjalnej przyczepie
 • sobotnią kolację w miejscu noclegu
 • nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z pościelą i ręcznikami
 • śniadanie w niedzielę w miejscu noclegu
 • opiekę dwóch pilotów 
 • wejściówki do BPN
 • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie obejmuje

 • dodatkowych posiłków  w trakcie wycieczki
 • dla chętnych możliwość wybrania się katamaranem na ok 3 godzinny rejs o wschodzie słońca w dolinie dwóch rzek Narwi i Biebrzy - koszt 50 zł/os 
 • dla chętnych możliwość zwiedzenie Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich - bilet normalny 9zł, bilet ulgowy 7zł

 

Zapisz się
© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart