Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś

Koszt: 0 zł
Brak wolnych miejsc

Rowerem na Białoruś. Trasy rowerowe Polska-Białoruś. Zapraszamy na tą wycieczkę w okresie wiosenno letnim

Kolejnym naszym etapem rowerowych wycieczek stała sie Białoruś. Byliśmy tu już nie raz i dalej będziemy sie zachwycać wspaniałymi ludżmi i świetnie przygotowanymi trasami rowerowymi. Sama przeprawa przez granicę jest fajnym doświadczeniem. Do jej przekroczenia należy mieć przepustkę, którą my jako biuro załatwiamy. Jest to sprawa trochę kłopotliwa ale świetnie dajemy sobie z tym radę. Już można powiedzieć iż w tej kwestii wyrobiliśmy się znacznie.  

Przed każdą wycieczka rowerową a szczególnie wyjeżdżajac za granicę dokładnie sprawdzamy rowery. Szczególnie po zdjęciu ich z przyczepy rowerowej ponieważ podczas transportu mogą się niektóre rzeczy popsuć np. oświetlenie.

Wycieczkę rowerową rozpoczynamy od Białowieskiego Szlaku Transgranicznego, który spina Puszczę Białowieską po obu stronach granicy. Jest to wyjątkowa trasa ponieważ łączy w sobie piękną przyrodę, historię i wielokulturowy charakter regionu, o którym przypomina bliskie sąsiedztwo prawosławnych i katolickich świątyń. Unikatowa architektura drewnianych domostw a po stronie polskiej szlak prowadzi przez przepiękne miejscowości osadzone na tle Puszczy Białowieskiej. 

Trasa szlaku wiedzie przez powiat hajnowski i rejon prużański; „polski” odcinek kończy się na przejściu granicznym Białoweża –Piererow. Białowieski Szlak Transgraniczny umożliwia poznanie przyrody, unikatowej kultury oraz mieszkańców. Sielskie pejzaże –krajobraz pól, łąk i lasów spowijające maleńkie wsie skrywające architektoniczne i sakralne skarby, zachwycają każdego przejezdnego. Rowerem po Białorusi jeżdzi się spokojnie. Wspaniali ludzie super ścieżki rowerowe. 

Na terenie pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Bia%C5%82owieska stoi XIX-wieczna zagroda, przenosząca turystów w klimat minionych wieków, świetnie pokazująca zwyczaje i kulturę ówczesnych mieszkańców Podlasia. Skansen nosi nazwę Sioło Budy. Masiewo- zagubiona w Puszczy Białowieskiej wieś. Te miajsca są ważnym świadectwem historycznym po osadnictwie puszczańskim. Krynoczka - miejsce z cudownym źródełkiem, Hajnówka, śródleśna osada Topiło zamknięta w dziewiczych rejonach Puszczy Białowieskiej nad rzeką Perebel, zaledwie trzy kilometry od granicy z Białorusią. Nazwę wywodzi się najczęściej od pobliskich moczarów, w których topiło się bydło. 

Rowerem do Miejsce Mocy - było to miejsce kultu dawnych Słowian. Stara legenda głosi, że istniało w Puszczy miejsce, w którym gromadzili się wtajemniczeni, by wykorzystując swoją moc i moc kamieni powstrzymywać wrogów i złe moce. Być może te pradawne rytuały odbywały się w tym miejscu. Jest to prawdopodobne - położone w pobliżu uroczysko nosiło niegdyś nazwę Czartowe Błota, a tak wielkiego zgromadzenia przedziwnie uformowanych drzew, jakby rozsadzanych energią płynącą z głębi ziemi nie ma nigdzie więcej. Naładowani pozytywną energią udamy się do Białowieży na ciepłą kolację i dalszą integrację. 

Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 1
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 2
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 3
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 4
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 5
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 6
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 7
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 8
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 9
Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś  zdjęcie nr: 10
Zapisz się do newslettera
Home Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt z nami
Mystictravel
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
woj. mazowieckie
NIP: 6251511824
ING Bank Śląski S.A. 15 1050 1025 1000 0092 8287 2853