Mystictravel
Home Oferta O nas Newsletter Archiwum Kontakt

Białowieski rowerowy Szlak Transgraniczny Polska-Białoruś

BIAŁOWIESKI ROWEROWY SZLAK TRANSGRANICZNY  POLSKA- BIAŁORUŚ 

Termin wyjazdu 19-20.05.2018r.

Zbiórka: 19.05.2018r. o godz 5:30 w Warszawie na Pl. Bankowym, wyjazd 6:00 - czas na załadowanie rowerów

Powrot:  20.05.2018r. ok 23:00


BRAK MIEJSC - LISTA REZERWOWA

 

UWAGA! Aby wjechać na Białorusi warunkiem koniecznym jest posiadanie ważnego paszportu. 

Do załatwienia ubezpieczenia i specjalnych przepustek pozwalających poruszać się po terenie Białorusi potrzebny będzie skan lub zdjęcie pierwszej strony paszportu każdego uczestnika! Po zapisaniu się na wycieczkę należy przesłać je do nas w zgłoszeniu lub w oddzielnym mailu!

No to ruszamy :)

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń mailowych klikając w zakładkę Zapisz się

 

KATEGORIA - aktywna wycieczka rowerowa dla wytrwałych ok 116 km w dwa dni. Trasa łatwa cały czas po prostym

Zapraszamy na kolejną wyprawę rowerową z przejazdem na Białoruś - niezwykle dobrego kraju na tego typu wypady rowerowe. Zwiedzając te tereny doświadczymy nie tylko bliskości z przyrodą unikalną na skalę europejską, ale zobaczymy również miejsca gdzie ścierają się dwie wielkie kultury Wschodnia i Zachodnia. Dlatego czasem warto wracać w miejsca w których oprócz pięknej przyrody, ciszy i spokoju można się zatrzymać, odwrócić i odetchnąć pełną piersią... .

Białowieski Szlak Transgraniczny spina Puszczę Białowieską po obu stronach granicy. To wyjątkowa trasa – łączy w sobie piękno przyrody, zabytki historyczne i wielokulturowy charakter regionu, o którym przypomina bliskie sąsiedztwo prawosławnych i katolickich świątyń oraz unikatowa architektura drewnianych domostw. Po stronie polskiej szlak prowadzi przez stare, urokliwe miejscowości osadzone na tle Puszczy Białowieskiej. Trasa szlaku wiedzie przez powiat hajnowski (Rzeczpospolita Polska) i rejon prużański (Republika Białorusi); „polski” odcinek kończy się na przejściu granicznym Białoweża –Piererow. Białowieski Szlak Transgraniczny umożliwia poznanie przyrody, unikatowej kultury oraz mieszkańców. Sielskie pejzaże –krajobraz pól, łąk i lasów spowijające maleńkie wsie skrywające architektoniczne i sakralne skarby, zachwycają każdego przejezdnego.

Więcej szczegółów nie zdradzimy, a rąbek tajemnicy, który już odkryliśmy, niech Was zmotywuje do wyruszenia na tą fantastyczną podróż ;)

Cudowne trasy,przepiękne widoki, niezapomniane 

wrażenia, to pozostanie Ci w pamięci na długo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 1

W godzinach porannych dojedziemy do Białowieży skąd rozpoczniemy naszą całodzienną wycieczkę rowerową po stronie polskiej.

Do przejechania mamy ok 60 km.

Część trasy biegnie po odcinku trasy Green VeloStara Białowieża- zalążek dzisiejszej Białowieży gdzie znajduje się "Szlak Dębów Królewskich i WIelkich Książąt Litewskich". Dalej przejedziemy przez kilka osad, czyli tzw. bud. Do dziś przetrwały cztery osady budników –  Pogorzelce - gdzie według przekazu ustnego było to miejsce pracy pierwszych mieszkańców – wypalali tam drewno na węgiel i potaż. Teremiski - współczesne siedliska lokowane są w nawiązaniu do dawnych wzorów: w centrum polany, po obu stronach przecinającej ją drogi -utrzymano porządek przestrzenny z XVIII w.. Otoczone są polami uprawnymi i współczesnymi łąkami. Budy - na skraju Puszczy Białowieskiej stoi XIX-wieczna zagroda, przenosząca turystów w klimat minionych wieków, świetnie pokazująca zwyczaje i kulturę ówczesnych mieszkańców Podlasia. Skansen nosi nazwę Sioło Budy. Masiewo- zagubiona w Puszczy Białowieskiej wieś. Te miajsca są ważnym świadectwem historycznym po osadnictwie puszczańskim. Krynoczka - miejsce z cudownym źródełkiem, Hajnówka, śródleśna osada Topiło zamknięta w dziewiczych rejonach Puszczy Białowieskiej nad rzeką Perebel, zaledwie trzy kilometry od granicy z Białorusią. Nazwę wywodzi się najczęściej od pobliskich moczarów, w których topiło się bydło. Miejsce Mocy - było to miejsce kultu dawnych Słowian. Stara legenda głosi, że istniało w Puszczy miejsce, w którym gromadzili się wtajemniczeni, by wykorzystując swoją moc i moc kamieni powstrzymywać wrogów i złe moce. Być może te pradawne rytuały odbywały się w tym miejscu. Jest to prawdopodobne - położone w pobliżu uroczysko nosiło niegdyś nazwę Czartowe Błota, a tak wielkiego zgromadzenia przedziwnie uformowanych drzew, jakby rozsadzanych energią płynącą z głębi ziemi nie ma nigdzie więcej. Naładowani pozytywną energią udamy się do Białowieży na ciepłą kolację i dalszą integrację.

Dzień 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z samego rana po śniadaniu zabieramy paszporty i rozpoczynamy dalszy ciąg naszej przygody - Szlakiem na terytorium Republiki Białorusi.

Tego dnia mamy do przejachania ok 56 km.

Na początek czeka nas przejście graniczne. Tu najpierw trzeba przejść odprawę po stronie polskiej. Potem załatwiamy formalności po stronie białoruskiej.  Jeszcze tylko kontrola przepustek i ruszamy w drogę :) Po Puszczy Białowieskiej poruszamy się cały czas drogami asfaltowymi. Po drodze mijamy Jezioro Ladzkie, które położone jest w samym sercu Puszczy. Woliery ze zwierzętami w których będzie można zobaczyć z bliska ogromne niedźwiedzie czy rosnącą przy drodze sosnę"olbrzymią". Będąc na Białorusi należy zajżeć do siedziby "Białoruskiego Dziadka Mroza". Drogą oznakowaną carskimi herbami, tzw."Carskim traktem" wykonanym w czasie rządów cara Rosjii Aleksandra III dojedziemy do Muzeum Tradycji Ludowych i Dawnych Technologii. W drewnianej chacie pokazano dawne życie ludzi puszczy. Największą atrakcją jest… bimbrownia :) Zobaczymy jak gospodarskim sposobem wytwarza się ten mocny trunek, a następnie będzie można skosztować go, zagryzając słoninką i kiszonym ogórkiem. Po odpoczynku kierujemy się w drogę powrotną do przejścia granicznego.

Po załadowaniu rowerów na przyczpę będziemy mieć czas na posiłek przed powrotem do Warszawy

Koszt wycieczki  340zł

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym busem  oraz przewóz rowerów na specjalnej przyczepie
 • sobotnią obiadokolację 
 • nocleg w pensjonacie w pokojach 2  osobowych 
 • śniadanie w niedzielę w miejscu noclegu
 • przepustki bezwizowe na Białoruś
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opiekę dwóch pilotów
 • kolorowe mapki

Cena nie zawiera:

 • dodatkowych posiłków w ciągu dni w trakcie wycieczki
 • wejścia do zwiedzanych obiektów:
 • Szlak Dębów Królewskich 6zł - dla chętnych 
 • Siedziba Dziadka Mroza 8 BYN (ok14zł) - dla chętnych 
 • wypożyczenia roweru 35zł za dzień 

Dodatkowe informacje:

 • na terenie Białorusi można bez problemu płacić kartą. Będziemy w sklepie i w kawiarniMożna mieć ze sobą ruble białoruskie BYN - pieniądze najlepiej wymienić w Kantorze w Warszawie np. przy ul. Świętokrzyskiej. Ile wymienić poinformujemy przed samym wyjazdem

Niezbędnik rowerzysty

 

 • Sprawny rower z dobrym oświetleniem 
 • Kask nie jest obowiązkowy, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej go mieć
 • Dobrze mieć zapasową dętkę lub łatki
 • Na każdą, nawet krótką wycieczkę należy zabrać ze sobą odpowiedni zapas jedzenia i picia. Kanapki, bakalie i rożne energetyczne batoniki. Na trasie rowerowej nie ma miejsc aby zrobić zakupy spożywcze.
 • Kurtka/peleryna przeciwdeszczowa może się przydać
 • Możliwość wypożyczenia roweru - koszt 35 zł za dzień. Należy zgłosić chęć wypożyczenia roweru od razu przy zapisywaniu się na wycieczkę!

 

Zapisz się
© 2018 Mystic Travel | Polityka Prywatności
Wykonanie strony WWW - Devilart